Triumfátor turnaje NHL 20? Michal Kovařčík!

17.04.2020 · Martin Stebel
Premiérový ocelářský turnaj ve hře NHL 20 v pátek poznal vítěze. Tím se stal Michal Kovařčík, jenž ve finálovém duelu těsně přetlačil Jana Hladonika 4:3. Třetí místo patří Davidu Kofroňovi, který v utkání o bronz zdolal Ondřeje Kovařčíka 4:2. Příjemným zpestřením podvečera ve WERK ARENĚ byla návštěva bývalého Oceláře Šimona Hrubce, jenž si po finálovém utkání vyzkoušel hru proti vítězi.

Finálové utkání:

Michal Kovařčík (Boston) - Jan Hladonik (Edmonton) 4:3

Ohlasy aktérů

Michal Kovařčík: "Honza hraje výborně a zápas byl znovu vyrovnaný. Dnes se mi povedly takové škaredé góly, ale historie se neptá. Na Boston jsem hrdy a těší mě, že vítězný gól vstřelil Zdeno Chára. Turnaj byl skvělý, díky všem organizátorům."

Jan Hladonik: "Zklamání je velké. Jsem maximalista a nakonec je jedno, jestli člověk skončí druhý či poslední. Po průběhu zápasu musím sportovně přiznat, že Myšák vyhrál zaslouženě. Skóre sice bylo dlouho vyrovnané, ale soupeř měl větší aktivitu. Turnaj už skončil, tak si dovolím na plnou pusu říct, že mu pomohli rozhodčí (usmívá se). Turnaj hodnotím pozitivně, bylo to super odreagování."

Utkání o bronz:

Ondřej Kovařčík (Toronto) - David Kofroň (Carolina) 2:4

Ohlasy aktérů

Ondřej Kovařčík: "Projevila se únava. Hrát čtyři zápasy ve čtyřech dnech, to není sranda. Bylo tam hodně cestování, kluci to měli v nohách, dnes nevyhrál lepší ale šťastnější."

David Kofroň: "Souhlasím s Ondrou, dnes vyhrál šťastnější, ale po třech smolných zápasech jsem to štěstíčko potřeboval. Odehrál jsem nejlepší zápas na turnaji, dobře jsem si hlídal obranu, výborně mi zachytal Petr Mrázek. Konečně jsem dal víc gólů než dva. Musím pochválit organizaci turnaje, bylo to výborné. Je fajn, že jsme nemuseli jen sedět doma, ale mohli strávit čas společně. "

Konečné pořadí turnaje

• 1. Michal Kovařčík (Boston)
  • 2. Jan Hladonik (Edmonton)
  • 3. David Kofroň (Carolina)
  • 4. Ondřej Kovařčík (Toronto)
  • Exhibiční utkání: Michal Kovařčík (Boston) - Šimon Hrubec (St. Louis Blues) 3:2 sn

Šimon Hrubec: "O turnaji jsem věděl z instagramu Ocelářů. Lákalo mě to, chtěl jsem dorazit, protože NHL hraju s bráchou. Jsem rád, že jsem si to mohl vyzkoušet proti vítězi turnaje. Prohrál jsem s Michalem až po nájezdech, což je úspěch. Hlavně jsem ale znovu chtěl do WERK ARENY, těšil jsem se na kluky. Prohodili jsme pár slov i na téma sezony, jak se jim dařilo. Oceláře jsem na dálku samozřejmě sledoval a držel palce."

Závěrečné slovo ředitele turnaje Marka Chmiela

"Rád bych poděkoval všem hráčům za účast na turnaji. Viděli jsme pěkné výkony a s nimi i napínavé zápasy, kdy většina výsledků byla velmi těsných! Nicméně jeden nešvar musím zmínit. Velmi se mi nelíbí narůstající kritika rozhodčích. Vždyť i oni jsou jen lidmi a všichni víme, že chybovat je lidské ;-) Takže trochu úcty, pánové, trochu úcty :-D A protože má funkce obnáší dohlížet zejména na regulérnost turnaje a dodržování jeho Herního řádu, tak musím bohužel konstatovat, že pokud původně udělené pokuty za tento prohřešek nezabraly, nemáme teď už jinou možnost, než sáhnout k fyzickým trestům. Naštěstí jsem celý turnaj strávil v posilovně, fyzicky se cítím skvěle, takže jsem připraven dostát své funkci výkonného ředitele turnaje a konat."

Záznam finálového dne turnaje najdete ZDE

Dnes v 17:00 | Muži