Týden hokeje v Třinci: Padesátka dětí a jejich první krůčky na ledě

22.09.2021 · Klub, foto Lukáš Filipec
Téměř padesát malých dětí, více než kdy jindy. Tolik maličkých Ocelářů si v rámci akce Týden hokeje zkusilo na ledě první krůčky v bruslích. Podívejte se, jak náborová akce vypadala.

Pro mnohé to byl vůbec první zážitek na bruslích.

Jiní se na led MINI WERK ARENY vrhli s velkou vervou rovnou po hlavě.

Přišly první pády i první malé krůčky. Odměnou byly úsměvy i velký zážitek.

Taková byla akce týden hokeje pořádaná hokejovým svazem a klubem HC Oceláři Třinec. Náborová akce, při které si ve středu zkusily své první krůčky na ledě malé děti ve věku čtyř až osmi let, z podstatné části z nich by se v budoucnu měli stát třinečtí Oceláři.

"Podstatné ale je, aby hokej dělaly s radostí. Hokej musí být v první řadě hra, aktivita, která děti naučí pohybu a při které poznají spoustu nových kamarádů na celý život. Ambice by měly jít stranou," řekl přímo z ledu přihlížejícím rodičům Marek Malík, jeden z trenérů třinecké mládeže. Bývalý reprezentační obránce s bronzovou medailí z olympijských her a bezmála sedmisty odehranými zápasy v NHL.

Náborové akce Týden hokeje se v Třinci zúčastnilo zhruba padesát dětí.

Náborová akce do MINI WERK ARENY přilákala téměř padesátku malých ratolestí v doprovodu svých rodičů. Některé z nich stály na ledě vůbec poprvé, jiné pod dohledem zkušených trenérů třineckých přípravek a mládeže dováděly při hrách i s třineckým maskotem Dráčkem Werkáčkem.

Děti si za účast na svém prvním tréninku kariéry vysloužily také dres hokejové reprezentace a další upomínkové předměty.

Na fotogalerii z celé akce se můžete podívat na TOMTO ODKAZE.

Klub HC Oceláři Třinec připomíná, že tréninky přípravky jsou na programu každou sobotu a neděli ráno (přesný čas najdete v rozpisu ledové plochy ZDE). Přijít na trénink mohou chlapci i dívky bez ohledu na bruslařské dovednosti. S sebou stačí mít jen dostatečné oblečení a jakoukoliv ochranu hlavy (hokejová, lyžařská, případně cyklistická helma).

"Bereme chlapce i dívky, hokej je už dnes sportem pro všechny. Tréninky přípravky jsou zábava, při které se děti velmi rychle naučí základy bruslední. A za rok, za dva mohou na ledě střílet také první góly v zápasech," řekl trenér přípravky Jiří Solarski.

"Začínal jsem ve čtyřech letech a vzpomínám na to moc rád. Měl jsem tehdy na sobě dvě zimní bundy, na kolenech a loktech chrániče z in-line bruslí. Kompletní výstroj jsme sháněli až postupně po známých, jak jen to šlo. Hokej mi dal do života hlavně spoustu kamarádů. Dnes o tom mluvím jako profesionální hráč, který díky hokeji získal i krásnou práci, ale o tom to v tak malém věku vůbec není," vzpomíná na své začátky i Marian Adámek, třinecký odchovanec a obránce A týmu HC Oceláři Třinec.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary