Uděláme pro postup maximum, burcuje Matěj Stránský

13.04.2021 · Martin Stebel
Šestý semifinálový duel Ocelářů a Bruslařů ještě nepřinesl definitivní odpověď na otázku, kdo proklouzne do finále. Urputně bojovné středočeské mužstvo vrátilo sérii do Slezska, kde bude rozhodující bitva na programu ve čtvrtek. "Každý z našeho týmu udělá maximum, abychom vyhráli," je přesvědčen MATĚJ STRÁNSKÝ.

Postup se vám zatím nepodařil. Co dnes bylo klíčovým faktorem ve prospěch domácích?

Zápas se mi hodnotí těžce. První gól Boleslavi byla trochu moje chyba, nezablokoval jsem střelu, což beru na sebe. Udělali jsme celkově dvě chyby, které se opakují. Prohrálo se, ale stále máme jeden zápas na to, abychom udělali finále. Chyběl nám větší tlak do brány, trochu víc štěstíčka. Někdy jsi prostě nahoře, někdy dole.

Volíš docela kritická slova. Byl to dosud váš nejslabší zápas ve vyřazovací části?

Neřekl bych, že to byl zatím nejslabší zápas play off. Bohužel stále opakujeme chyby, zápas jsme ztratili ve druhé třetině. Můžeme se tlouct do hlavy, ale máme ještě jeden zápas doma. Připravíme se na něj, každý musí odvést 110 procent a mít víru v to, že je porazíme.

V závěrečné třetině jste ještě druhým gólem vykřesali jiskru naděje...

Chtěli jsme hrát až do konce naplno. Když se nám podařil kontaktní gól, věřili jsme, že to můžeme dorovnat. Při hře šest na čtyři jsem možná uspěchal nahrávku, i když jsem tam viděl Petra Vránu. Odrazilo se to na jejich hokejky a nestihli jsme dojet hráče.

Zatím platí, že liché zápasy vyhráváte, sudé patří Boleslavi. Čemu připisuješ to, že soupeřům nemůžete odskočit?

Opakuje se to. Stále dostáváme góly po podobných individuálních chybách. Toho se musíme vyvarovat. Pokud nechybujeme, tak vyhráváme, když je děláme, vítězí soupeř. Je třeba být koncentrovaný celých šedesát minut. Takto se musíme nastavit na sedmý zápas.

Jakou máš ze své kariéry bilanci v sedmých zápasech play off?

Sedmý zápas jsem hrál jen jednou v životě a povedlo se mi ho vyhrát. Doufám, že v tom budu pokračovat. Uděláme pro to všechno. Je to rozhodující zápas, stát se může cokoliv. Každý musí podat výkon na 110 procent. Jestli tam bude nějaká nervozita, tak je to možné. Myslím ale, že každý z našeho týmu se s tím popere a udělá maximum proto, aby se vyhrálo. Jsme v tomto směru pozitivní. Prostě budeme makat.

Foto: Martin Voltr

Dnes v 18:00 | Jun.