Ukázala se síla a charakter mužstva, raduje se Lukáš Zíb

02.04.2011 · Martin Stebel
Nebyl to aprílový žert. Finále! Oceláři dokázali vyhrát rozhodující utkání semifinále se Slavii 5:2 a v boji o titul vyzvou Vítkovice. Podstatným dílem přispěl k triumfu obránce Lukáš Zíb, jenž vsítil dvě branky. "Finále bude velká událost pro všechny fandy v regionu", říká před vrcholem play-off.

Lukáši, rozhodující střetnutí jste zvládli na výbornou i díky tvým dvěma trefám v prostřední periodě...

Na prvním gólu mají velký podíl spoluhráči, kteří výborně zapracovali před brankou. Kopřiva v tom okamžiku nic neviděl. Pokud si dobře vzpomínám, tak letos se mi už dvě branky povedly. Bylo to v základní části v Litvínově. Rozhodující zápas nám vyšel náramně. Nechtěli jsme nic nechat náhodě a od začátku jsme diktovali tempo hry.

K postupu do finále podstatným dílem znovu přispěly tři využité přesilovky...

Byl to jeden z zásadních faktorů celého semifinále. V celé sérii platilo, že přesilovky byly klíčem k úspěchu. Sehráli jsme je kvalitně a byli jsme za to po zásluze odměněni.

Kdy sis řekl, že už je hotovo a otevírá se finálová brána?

Já jsem si to řekl až v poslední minutě, protože v hokeji je možné úplně vše. Už jsem zažil zápasy, kdy soupeř dal tři branky během minuty. Uklidnila mě až přesilovka v poslední minutě. Bylo znát, že Slavia v té době už byla poněkud otupělá.

Lukáš Zíb v rozhodujícím duelu potvrdil pověst ofenzivního beka a dvakrát skóroval. foto: Marian Ježowicz

Podruhé v sérii se povedlo z branky vyhnat gólmana Kopřivu...

Musím před Koprem smeknout, protože v celé sérii chytal fantasticky. V některých zápasech může Slavia děkovat jen jemu, že je držel nad vodou. Byla to náročná série a je těžké, aby si jednotlivec udržel formu ve všech zápasech. Klobouk dolů před jeho výkony.

Velkou osobností semifinále byl střelec Martin Růžička...

To je další obrovská postava, která zanechá výraznou stopu. Martin hraje úžasně a je na něj spolehnutí. Skvěle se prosazuje. Co víc k tomu dodat.

Co prozradila o třineckém týmu celá semifinálová série?

Série ukázala charakter a obrovskou sílu týmu. Máme skvělou partu. Prokázali jsme velké odhodlání při otáčení nepříznivě se vyvíjející série. I když stav byl 1:3, tak jsem neměl pocit, že jsme byli horším týmem. Byli jsme naopak lepším mužstvem, bohužel jsme ztroskotávali na neproměněných šancích. Za žádných okolností jsme to nezabalili. Série taky ukázala naše fantastické fanoušky, kteří nám moc pomohli.

Před vámi jsou dva dny odpočinku a poté už naplno vypuknou finálové souboje...

Myslím, že nebude problém ve fyzických silách. Těch máme po semifinále dostatek. Play-off se hraje na krev, na doraz. Je to adrenalinová záležitost. Pokud vyhráváte, tak únava se odbourává snadněji, necítíte bolest. Finále je obrovská odměna za dobrou práci v celé sezoně. Byl to cíl vedení klubu, fanoušků a taky náš sen. Je to z jedné strany velká zodpovědnost, z druhé strany velký hokejový svátek. Finále bude velká událost pro všechny fandy v regionu. Musíme se připravit na široké vítkovické hřiště. Bude třeba hrát víc pozičně, jelikož na jejich "letišti" se nedá hrát moc kontaktně. Bude to kvalitní série. Derby má vždy speciální náboj. Jsme rádi, že odpadá dlouhé cestování. Už se moc těšíme.

Fotogalerii z utkání Třinec - Slavia naleznete zde.