Útočník Andrej Nestrašil míří do Magnitogorsku

06.10.2019 · Klub
Pouze na dva zápasy se smrsklo účinkování reprezentačního útočníka Andreje Nestrašila v dresu Ocelářů. Reprezentační útočník využil dohodu s vedením klubu, která mu umožňovala odejít do zahraničí, a rozhodl se kývnout na nabídku ruského Metallurgu Magnitogorsk.

Přišel, viděl, ohromil. Asi tak se dá nejvýstižněji popsat krátká epizoda Andreje Nestrašila v třineckém dresu. Osmadvacetiletý útočník se zkušenostmi z NHL, KHL anebo z mistrovství světa si během zhruba týdne, který strávil u Ocelářů, připsal nejen první extraligový start, ale navrch přidal i premiérový gól i asistenci. Během Nestrašilova jepičího angažmá pod Javorovým získal tým trenéra Varadi plný počet bodů ze zápasů proti Mountfieldu HK a v derby na vítkovickém ledě. V ostravském duelu se Nestrašil navíc podílel rovnou na polovině vstřelených branek Ocelářů, když zaznamenal tři přesné přihrávky. S Třincem se loučí s bilancí dvou odehraných utkání a čtyř získaných kanadských bodů (1+3).

„Andrej dokázal, jak velkým hráčem je. I jeho krátká výpomoc našemu týmu může být na konci základní části hodně důležitým momentem. Do extraligy vtrhl jako uragán, průměr dvou bodů na zápas je vynikající, a bylo jasné, že po takovém vstupu do soutěže ho dlouho u nás neudržíme. Zájem z Ruska byl značný a nabídce Magnitogorsku opravdu konkurovat nemůžeme. Jsem rád, že naši fanoušci měli možnost vidět v našem dresu takového hokejistu. Andrejovi přejeme do další kariéry jen to nejlepší a věříme, že pokud se někdy vrátí do extraligy, že by to mohlo být zase v našem dresu,“ uvádí sportovní ředitel Ocelářů Jan Peterek.

Andrej Nestrašil tedy do dnešního duelu 8. kola hokejové Tipsport extraligy proti Karlovým Varům už nezasáhne. Dokonce jej nebude ani sledovat z tribuny, neboť v té době už bude sedět v letadle na trase Praha – Moskva – Magnitogorsk.

„Chtěl bych všem moc poděkovat za tu příležitost hrát za Třinec, hodně si toho vážím. I když to bylo asi kratší, než jsme si mysleli, tak Oceláři na mě udělali velmi dobrý dojem. Nejen co se týká zázemí, fanoušků, managementu, ale hlavně týmu, kluků, jaká je tam parta, to všechno určitě zanechalo ve mně pouze pozitivní dojmy a musím říct, že jsem z toho všeho byl velmi mile překvapený,“ uzavřel těsně před svým odletem Nestrašil.

Dnes v 18:00 | Muži