Partnerský klub Nadační fond Play off President Cup Třinecké statistické okénko
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Útočník Libor Hudáček podepsal smlouvu s Oceláři

01.08.2022 · Tisková zpráva
Bronzový medailista z poslední zimní olympiády bude ve Slezsku bojovat v drese s drakem na prsou. Jednatřicetiletý slovenský útočník Libor Hudáček po dvou letech strávených v zahraničí posiluje úřadující mistry z Třince.

Po složitém ročníku 2021/22 zakotví zkušený slovenský reprezentant pod Javorovým. 

“O Liborových herních kvalitách jsme dlouhodobě přesvědčeni. Má za sebou sportovně složitý rok, ale o to větší motivaci bude mít dokázat, že pořád patří mezi špičkové útočníky,” řekl sportovní ředitel Jan Peterek a připomněl, že o slovenského forvarda hodně stál už před dvěma lety. Tehdy se bývalý útočník Liberce rozhodl pro angažmá v KHL, konkrétně zamířil do Nižněkamsku, kde v sezoně 2020/21 ovládl týmovou produktivitu. 

Minulý ročník byl pro slovenského útočníka plný turbulencí. Sezonu začal v Nižněkamsku, v půlce října se však stěhoval do švýcarského Lugana, aby ročník zakončil v běloruském Minsku. V srpnu se podílel třemi góly a asistencí ve třech utkáních na postupu slovenské reprezentace na olympijské hry v Pekingu. Na nich pak pomohl gólem a dvěma asistencemi získat Slovensku historický olympijský bronz. 

“Něco takového jsem ještě nezažil. Taková je kariéra profesionálního hokejisty. Na klubové úrovni se mi tolik nedařilo, ale s reprezentací se nám povedl skvělý úspěch,” zhodnotil loňský ročník sám Libor Hudáček a s nadějí vyhlíží začátek nové sezony: “Oceláři jsou špičková organizace, mají tři mistrovské tituly v řadě. To vypovídá o obrovské kvalitě kádru. Těším se na kluky v kabině i spolupráci s trenéry Motákem a Országhem.”

Novou tvář v týmu vyhlíží i trenér Zdeněk Moták: “Přichází útočník s velice bohatou historií. Prošel si KHL, švédskou a švýcarskou ligou. Takže očekávání jsou velká, samozřejmě se jej budeme snažit co nejrychleji zapracovat do sestavy a týmu, aby mohl být opravdu posilou,” uvedl Zdeněk Moták. Oceláři se poprvé společně na ledě sešli 1. srpna, a to už i s novou akvizicí.

Jednatřicetiletý slovenský reprezentační útočník se do české nejvyšší soutěže vrací po dvou letech. V dresu libereckých Bílých Tygrů odehrál 102 zápasů a konta soupeřů přitom zatížil 99 kanadskými body (48+51). Po dvou sezónách v Česku zamířil do KHL, kde oblékal dres Nižněkamsku a Dynama Minsk. V kontinentální lize sehrál celkem 211 utkání, ve kterých střelil 45 branek a na dalších 55 přihrál.