Útočník Michal Ramik o turnaji sedmnáctek: Je obrovská čest reprezentovat Česko

14.11.2019 · Šárka Kolková
Útočník Ocelářů Michal Ramik hrající jak za třinecký dorost, tak za juniorku se nedávno předvedl pod vedením trenéra Václava Eismanna na turnaji World Hockey Challenge v Kanadě. Mladý Ocelář pomohl svým výkonem k zisku bronzových medailí!

Dostal ses do výběru nejlepších sedmnáctek České republiky a zároveň jsi měl za úkol reprezentovat český hokej v Kanadě. Jaké jsi měl pocity z toho, že jsi byl nominován?

Měl jsem radost, vždycky je to obrovská čest reprezentovat Českou republiku a ještě na tak prestižním turnaji.

Jaká byla atmosféra na stadioně a jací byli fanoušci?

Atmosféra byla skvělá. Na utkání chodilo dost lidí, hlavně proti Kanadě. Mimo halu nás lidi zastavovali, prosili o fotku a podpis, což bylo skvělé. Bylo vidět, jak tím hokejem žijí.

Bylo pro vás těžké sehrát se, abyste hráli jako tým?

Herní plán máme celou sezónu stejný a s kluky spolu hrajeme od šestnáctky, už se dobře známe. Před turnajem jsme měli i pár společných aktivit, aby nám to ještě lépe šlapalo.

Základní zápasy ve skupině A se vám nevydařily. V čem byly podle tebe týmy ze zámoří lepší?

Měli lepší individuální dovednosti, přihrávky, důraz v osobních soubojích, zakončení, a to nám ze začátku turnaje chybělo.

V generálce vás Švédsko porazilo šesti brankami, ve čtvrtfinále jste soupeři v odvetě výsledek vrátili v podobě pěti gólů. Co vás nakoplo k výhře a lepší hře?

Nečekalo se od nás vítězství, proto jsme šli do utkání s čistou hlavou. Dokázali jsme dát první gól, což je trochu zaskočilo. Po zbytku utkání jsme víc chtěli a předvedli bojovný týmový výkon, který byl podpořen výborným gólmanem.

Bronzovou medaili jste měli na dosahu už v řádné hrací době, ale Matthew Savoie vaše plány zhatil a poslal zápas do prodloužení. Byli jste před touto částí nervózní?

Byl to vyrovnaný zápas. V závěru utkání jsme dostali gól v oslabení. Bylo dobré, že jsme se nepoložili a nepřipustili si nervozitu. V prodloužení jsme bojovali naplno a nakonec se štěstí přiklonilo k nám.

Martin Ryšavý nakonec v nastaveném čase rozhodl a vy jste slavili triumf. Jaké byly tvé dojmy po zápase a oslavovali jste?

Ta chvíle, když jsme dali gól a všichni jsme na sebe naskákali radostí, byla skvělá. Určitě si to všichni zapamatujeme a věřím, že si v budoucnu něco podobného zopakujeme.

Šest zápasů, gól a dvě asistence, taková je tvá bilance. Co si myslíš o svém výkonu?

Hlavně jsem chtěl pomoct týmu, což se trochu povedlo. Díky turnaji jsem viděl, kde mám obrovské nedostatky, na kterých chci zapracovat, aby to příště bylo ještě lepší.

FOTO: Chad Goddard / Hockey Canada Images