Už bylo na čase vyhrát, raduje se střelec Růžička

26.12.2010 · Martin Stebel
Další nervydrásající nájezdovou zápletku nabídli Oceláři publiku ve Werk aréně. V rámci 33. kola prolomili nelichotivou bilanci a zásluhou kompaktního výkonu zdolali budějovický Mountfield 4:3. Povedený zápas odehrál v domácím dresu Martin Růžička, jenž prvním úspěšným nájezdem večera položil základ k cennému skalpu Jihočechů.

Martine, špatná penaltová série je ukončená i díky tvému úspěšnému zakončení...

Čekal jsem, jak se k tomu nájezdu gólman postaví. Sledoval jsem Kováře do poslední chvíle a viděl jsem, že tam je odkryté místo. Zkusil jsem vystřelit a vyšlo to. Už bylo na čase. Po sedmi zápasech, kdy jsme nájezdy prohráli, jsme dnes nechtěli odejít poraženi. Budějovice výborně bránily a vyrážely do protiútoku. Byl to opravdu nepříjemný soupeř. Za ty dva body jsme vděční.

Jaký byl recept na dnešní triumf v dovednostní soutěži?

Klademe na nájezdy v tréninku daleko větší důraz než kdysi. V dřívější době to bylo trochu volnější, občas nějaké legrácky, ale teď už bylo naší snahou nájezdy proměnit i v tréninku. Máme široké spektrum hráčů, kteří by mohli vykonat nájezd, ale trenér se rozhodne vždy až po prodloužení. Důležité je, aby si střelec v konkrétním okamžiku věřil.

Druhý nájezd velice efektně proměnil McGregor, ale proti tomuto gólu výrazně protestoval hostující Mikeska...

Abych řekl pravdu, vůbec jsem neměl pochybnosti, že by gól neměl platit. Puk šel stále směrem dopředu. Bryan prudce zabrzdil, ale puk klouzal k brance. Myslím, že to byl naprosto regulérní gól.

Úspěšným penaltovým exekutorem nedělního duelu s Budějovicemi byl i nejpilnější střelec Ocelářů Martin Růžička

Bylo asi hodně nepříjemné, když v prostřední periodě Budějovice během 66 vteřin bleskově otočily skóre...

Všiml jsem si, že na naší střídačce bylo najednou velké ticho. Byl to docela šok. V kabině jsme si však řekli, že máme dvacet minut na obrat, nebo alespoň na vyrovnání a to se nám naštěstí podařilo.

Byli nuceni trenéři v kabině po druhé třetině výrazněji zvýšit hlas?

Vyříkali jsme si určité věci, což evidentně zabralo. Dvacet minut je v hokeji opravdu hodně a nám bylo jasné, že zápas není zdaleka ztracen.

Jaký byl program Ocelářů ve vánočním období?

Dvaadvacátého jsme hráli zápas ve Zlíně. Poté jsme měli dva dny volna, ale už včera jsme poctivě trénovali. Odpočinek nám pochopitelně přišel velmi vhod. Mohli jsme být pár dnů s rodinami, což je vždy dobré pro psychiku a odreagování. Pak se člověk vrátí na led a je daleko čerstvější.

Hned zítra vyrážíte na dlouhou trasu do Litvínova. Co lze od úterního zápasu čekat?

Bude to hodně těžký zápas. Litvínov hraje doma opravdu výborně. Mají bruslařsky velmi dobře připravený tým a nebude to pro nás nic lehkého. Musíme se na zápas dobře připravit a pevně věřím, že tam uspějeme.