V Boleslavi vybojovali junioři alespoň bod

07.09.2019 · Redakce
Střelecké trápení mladých Ocelářů bohužel pokračuje. V sobotu se svěřenci trenéra Juříka představili na ledě Boleslavi a také v tomto utkání se na úvodní trefu čekalo až do třetí třetiny. V ní jako první udeřili domácí mladíci, za Třinec ale rychle kontroval Marek Havránek. Duel tak nakonec dospěl až do prodloužení, ve kterém byla úspěšnější Mladá Boleslav.
2.kolo, sobota 7.9.2019
Ml. Boleslav
2:1p
ŠKOENERGO Aréna
Třetiny: 0:0, 0:0, 1:1 - 1:0  Branky a nahrávky: 44. Puczek (Sýkora, Dotter), 64. Vacík (Simon, V. Houška) – 50. Havránek (Konečný, Mikler). Rozhodčí: Micka, Hodek - Ganger, Hnát. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 51. Střely na branku: 52:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Kmec – Klikorka, Sýkora, Dotter, M. Houška, Vacík, Dudycha – Schulz, Závora, Puczek, Petržilka, Hašlar, Moucha, V. Houška, Petriska, Vasilev, Moravčík, Šíma, Simon
Švančara – Mituchovič, Radzienciak, Jenáček, Vacula, Cienciala, Grygar, Šulák – Havránek, Pastor, Mikler, Geidl, Mastič, Lipiansky, Konečný, Plandor, Matěj, Stebel, Ramik

Obě mužstva vstoupila do zápasu velice opatrně, ale také nešťastně. Nejprve se podrážením provinil hostující Stebel, ale ačkoli se domácí hodně tlačili do brankoviště a pilně zaměstnávali Švančaru, ke gólu jejich snažení nevedlo. Krátce po vypršení třineckého trestu se hrou vysokou holí provinil domácí Petržilka, ale ani Třinečtí gólový úspěch nezaznamenali, nutno podotknout, že i díky nízké četnosti střelby. Nejblíže gólu byl v první třetině domácí Houška, který zkoušel Švančaru přelstít pohlednou stahovačkou, ale třinecký gólman se nenechal vyvézt z míry. Boleslav pak měla v polovině první třetiny ještě druhou přesilovou hru, ale nesehrála ji vůbec dobře a třinecký gólman se prakticky ani nezapotil.

I ve druhé třetině se vylučovalo hned v úvodu, první šel na trestnou domácí Sýkora, aby jej vzápětí následoval třinecký Jenáček. Hra se při menším počtu hráčů v poli vystupňovala a přibrala na tempu, ale více než vyložené šance byly k vidění rychle zvraty a osobní souboje. Při jedné takové akci se Boleslavští už radovali, ale rozhodčí rezolutně rozpažili, jelikož gólu bylo dosaženo po přihrávce rukou. Hra poté ještě více vygradovala a získala na tempu. Chvíli poté se domácí mohli radovat znovu, ale Vasilev nedokázal nadvakrát usměrnit kotouč do odkryté klece. Ihned z protiútoku mohl srazit domácí tým Geidl, který se uvolnil, najel si až před Kmece a nenápadnou střelou zápěstím rozpohyboval jeho lapačku. Další důležitý zákrok si Kmec zapsal proti Ciencialovi, který se snažil procedit puk u tyče, ale boleslavský gólman natažený skrz celé brankoviště nepovolil. V závěru třetiny domácí Puczek přestřelil poloodkrytou třineckou bránu a skóre zůstávalo stále stejné, tedy 0:0.

Domácí vstoupili do poslední dvacetiminutovky velice aktivně a šli si za jediným cílem – skórovat. To se jim také na konci čtyřiačtyřicáté minuty podařilo. Petržilka zabojoval o kotouč v rohu kluziště, přihrál jej před bránu Jiřímu Puczkovi a ten protečoval kotouč za Švančarova záda. Radost domácím vydržela asi šest minut. Třinečtí šlápli do pedálů, Mikler vybojoval pásmo a střela Marka Havránka skončila až za zády brankáře Kmece.

Vyrovnaný duel dospěl až do prodloužení. V něm byli v úvodu aktivnější hosté a Havránkova střela sice Kmece překvapila, ale vytěsnil ji ramenem. Nedáš? Dostaneš. Simon z kruhu přihrál na Dominika Vacíka, který poslal Švančarovi kotouč do brány a zajistil tak druhý bod pro domácí tým.

Marek Malík (HC Oceláři Třinec): "Bohužel nejsme spokojení s výsledkem, a s předvedenou hru maximálně z posledních dvou třetin. První byla z naší strany katastrofální, přístup kluků byl hodně špatný. Ale potom jsme se zvedli a bylo to asi tak, jak bychom si představovali. Bohužel jeden gól je málo, chceme být více produktivní a z toho pak můžeme těžit nějaké body. Nejsme spokojení, ale musíme pracovat dál. Utkání se hrálo na malé hale, kde jsou úplně jiné podmínky. Byl to urputný zápas. Na takovém malém hřišti se bojuje o každý metr ledu, takže se to trochu podobalo minulému utkání s Libercem. Také rozhodla víceméně jedna chyba na každé straně."