Varaďa: V semifinále proti Boleslavi chceme být silnější než loni

30.03.2022 · Adam Sušovský
Oceláři jsou po roce znovu v semifinále a znovu v něm narazí na stejného soupeře:. Trenér Václav Varaďa má před startem série proti Mladé Boleslavi jasno: "Musíme se připravit tak, abychom byli ještě lepší než loni." Boj o finále odstartuje ve WERK ARENĚ už v neděli. Nenechte si ho ujít.

Třinečtí Oceláři v plné síle ladí formu na další důležitou část sezony, už v neděli ve WERK ARENĚ odstartuje semifinále play off. Stejně jako v minulé sezoně v něm svěřenci Václava Varadi narazí na stejný a velmi nepříjemný tým. Repríza loňské sedmizápasové série s Mladou Boleslaví je tady a hlavní kouč Ocelářů má o síle soupeře jasno.

"Po očku jsem sledoval všechny čtvrtfinálové série. Hradec se dostal do problémů a já viděl na Boleslavi větší chuť, lepší drajv. Hráli na krev a tím Hradec udolali, postoupili dle mého zaslouženě. Základní část neměli moc dobrou, ale tenhle postup je pro ně skvělý. A pro nás to znamená jediné: Víme, že nás čeká těžký soupeř. Vyzkoušeli jsme si to proti nim už loni, teď se musíme připravit tak, abychom byli ještě lepší," řekl dnes Varaďa na tiskovém meetingu s novináři.

Varaďa tak trefně popsal turbulentní sezonu soupeře. Boleslav se ještě na podzim s Oceláři přetahovala o čelo nejvyšší soutěže, jednu dobu dokonce tabulce Tipsport extraligy vévodila. Po Novém roce ale příšel útlum, kvůli kterému se Bruslaři propadli v tabulce až na jedenácté místo. Jenže tohle všechno už je pryč, minulost se od konce víkendu řešit nebude. Začíná se od nuly.

V předkole si totiž Boleslav s pětizápasové sérii poradila s Plzní, ve čtvrtfinále skolila v poměru 4:1 na zápasy vítěze základní části.

Tým trenéra Radima Rulíka se vrátil k nepříjemnému, velmi bruslivému hokeji. A s formou brankáře Krošelje i osobností v útoku, včetně zatím nejlepšího střelce play off Miloše Kelemena, bude proti Třinci toužit po odplatě. Novináři trenérovi připomněli, že už loni se Oceláři nadřeli a měli jejich slovy na mále. Svůj postup ve vyhrocené sérii zpečetili až v závěrečném sedmém utkání nakonec velmi vyhrocené série.

"Na mále...," začal Varaďa v odpovědi otázkou novinářů. "Vyhráli jsme nakonec zlato a myslím, že hlavní je výsledek. Naši hráči si ho i dnes váží a hlavně ví, jaká dřina to s Boleslaví bylo. Loni nám to udělali nesmírně těžké, proto se z toho chceme ponaučit a mít výkonnost ještě lepší. Hráči měli v posledních dnech dvoufázový trénink, teď už zátěž ubíráme a připravujeme tým na neděli," řekl Varaďa a nechtěl dopředu loňskou sérii s tou současnou srovnávat.

"Měli jsme loni v týmu jiné hráče. Byli tady Špaček s Rodewaldem, Matěj Stránský dával spoustu gólů. Letos se nám síla rozložila do všech útoků. A jsme si vědomi, že i soupeři nás chtějí srazit z pozice, kterou jsme si v posledních letech vybudovali. I pro hráče je těžké svou výkonnost neustále potvrzovat," řekl hlavní kouč.

Podle Varadi, který Oceláře dovedl do tří účastí ve finále a ke dvěma mistrovským titulům za sebou, tak nebude hrát roli ani vzájemná bilance letošních zápasů: Oceláři totiž v základní části dokázali Mladou Boleslav porazit ve všech čtyřech zápasech, naposledy v posledním kole základní části, když na ledě soupeře uspěli v prodloužení.

"Loni se nám třeba proti Boleslavi v základní části tolik nedařilo... Všechno je smazané, začíná se od nuly," řekl Varaďa.

"Čeká nás semifinále, ze kterého budou chtít oba týmy postoupit dál a myslím, že na ledě to podle toho bude vypadat. Máme ale připravený plán na soupeře i jeho konkrétní hráče, známe jejich silné i slabé stránky," uzavřel trenér v posledním rozhovoru před začátkem semifinálové série.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary