Vítězný střelec Hrehorčák: Teď se přenastavíme na play off

08.03.2022 · Šárka Kolková
Oceláři zakončili základní část vítězstvím! Celek trenéra Václava Varadi prohrával s Bruslaři 0:2, ale poté zavelel k obratu a vyrovnal. Utkání muselo rozhodnout až prodloužení. V této fázi hry byli šťastnější hosté, kteří díky Patriku Hrehorčákovi berou druhý bod a výhru 3:2. Tímto zápasem Oceláři přepínají do režimu play off.

Gratuluji k výhře. Jak důležité bylo vyhrát poslední zápas základní části?

Bylo to určitě velmi důležité. V delší době se pohybujeme mezi čtyřmi nejlepšími týmy, ale poslední zápasy nebyly z naší strany nejlepší a pár hráčů se nám zranilo. Celé utkání jsme ale hráli dobře. Byly tam dvě chybičky, které domácí potrestali. Je však důležité, že jsme před pauzou vyhráli. Chlapci se dají dohromady, abychom na čtvrtfinále byli v plné síle.

Mluvíš o zranění a dnes jste hráli na tři pětky. Takže nikdo neodpočíval?

To určitě ne. Kluci mají menší zdravotní problémy. Za výhru jsme ale rádi a věřím, že se chlapci do začátku play off uzdraví.

Jaký je to rozdíl oproti tomu, když hrajete na čtyři pětky?

Těžko říct. Většinou hrajeme s třinácti útočníky, proti Boleslavi nás dnes bylo jen jedenáct. My hráči, co máme menší ice time, jsme se mohli ukázat před play off a zabojovat o místo v sestavě.

Jak vyplníte přestávku před play off?

Máme krátké volno a potom budeme trénovat každý den.

Nebojíte se, že dvoutýdenní odmlka tým rozhodí?

Určitě ne. Doléčíme šrámy a připravíme se na sto procent proti soupeři, který se dostane přes předkolo. Pauza nám může pomoct. Sezona byla dlouhá, někteří byli na olympiádě. Za ty dva týdny se přenastavíme na režim play off.