Voženílek: Věřil jsem, že zápas dotáhneme k vítězství

22.11.2022 · Adam Sušovský
Hodně zklamaný byl po utkání s Olomoucí také třinecký útočník Daniel Voženílek. Když se v polovině třetí třetiny sám prosadil, Oceláři díky jeho gólu vedli 2:1 a mířili za výhrou. Přesto neberou z utkání ani bod. "Naše chyby, mrzí nás to," řekl Voženílek poté, co Oceláři v závěru ztratili zápas a prohráli 2:3.

Od začátku to byl zápas, který se nehrál tak, jak by si Oceláři přáli. Olomouc přijela dobře připravená a znovu ukázala to, co jí léta zdobí: Organizovanost, zarputilost, odhodlání. Oceláři se přes její obranu prokousávali velmi těžce, po utkání s tím souhlasil také útočník Daniel Voženílek.

"Náš vstup do zápasu nebyl vůbec dobrý. Oni začali aktivněji a to dalo celému zápasu ráz. Byli jsme lepší druhou a třetí třetinu, vytvářeli jsme si šance, ale neproměnili jsme je... No a pak ten závěr: Jen naše chyby, mrzí nás to," řekl Voženílek.

A promluvil také o tom, na co Oceláři nejsou zvyklí: V těsných zápasech si tentokrát nepomohli ani úspěšnou přesilovkou. "Vypadl nám ze sestavy Nesty (Andrej Nestrašil), formace byly jiné. Skládalo se to narychlo a to je o to víc komplikovanější proti soupeři, který hraje takhle organizovaně. Dnes jsme si v přesilovce nepomohli, příště věřím, že to bude jiné," řekl Voženílek.

Důrazný útočník dal v posledních dvou domácích zápasech tři góly, ten dnešní ale k bodům nestačil. "Když jsem přitom ve 47. minutě dával na 2:1, věřil jsem, že to dotáhneme do vítězného konce. Naší nedůsledností jsme ale inkasovali druhou branku a v závěru jsme se možná až zbytečně hnali dopředu, z toho se musíme poučit. V extralize je každý bod důležitý, takhle je ztrácet nesmíme," řekl Voženílek.

"V posledních zápasech jsme měli sérii, ve které jsme byli úspěšní. A my víme proč. Hráli jsme dobrý hokej, navážeme na to," dodal hráč první formace před sérií čtyř zápasů na ledě soupeřů. Už v pátek jedou Oceláři do Litvínova, pak je venku čeká Plzeň, Sparta a Olomouc.

Celý rozhovor s Danielem Voženílkem si můžete pustit také v přiloženém videu.