Všichni odvedli skvělou práci, těší Tomáše Kundrátka

20.03.2021 · Daniel Ježek
Famózní start. Oceláři po delší pauze opět naskočili do zápasového tempa, v prvním čtvrtfinálovém utkání zvítězili jasně 5:0. Skóre zápasu ve druhé minutě otevřel Tomáš Kundrátek, jehož trefa se v konečném součtu jeví jako vítězná.

Oceláři do čtvrtfinále naskočili po delší pauze, kterou si zajistili druhým místem po základní části. Tento fakt ale neměl na výkon třineckého celku žádný vliv, po jasném vítězství 5:0 hráči s drakem na prsou zapsali první čtvrtfinálový bod. „Měli jsme skvělý začátek, hráli jsme to, co jsme si řekli. Rychle jsme dali gól, pak přidali další. Tuto výhodu jsme dokázali využít. Utkání jsme odehráli zodpovědně a takticky dobře,“ pochvaluje si Tomáš Kundrátek.

Skóre celé čtvrtfinálové série otevřela právě střela třineckého beka s číslem 84. Tumáš Kundrátek z mezikruží našel mezírku mezi Vejmelkovými betony. „Každá branka určitě potěší, hráči to dodá sebevědomí. Jsem za to vděčný, ale všichni kluci dnes odvedli skvělou práci,“ chválí výkon celého týmu.

Po první třetině, která skončila vítězstvím Ocelářů 3:0, bylo jasné, že první čtvrtfinálový bod zůstane pod Javorovým. V dalším průběhu se utkání změnilo spíše v boj, než krásnou hokejovou podívanou. Bylo k vidění několik potyček, častěji se dohrávaly souboje. „Je to play off, patří to k tomu. Takhle to je a v dalších zápasech to nebude jiné. My věděli, že s tímhle vyrukují,“ přitakává.

Oceláře zcela jistě povzbudil návrat kapitána Petra Vrány, pod jehož vedením excelovala první útočná formace. Vrána v první dvacetiminutovce připravil střeleckou parketu pro Martina Růžičku, který touto pobídkou nepohrdl. Třinecký kapitán ale byl také terčem několika tvrdých ataků, utkání nakonec nedohrál. „Jsme moc rádi, že je Peťa zpátky s námi. K zákroku Michala Gulašiho na něj se vyjadřovat nebudu,“ říká.

Oporu měli Slezané také v brankovišti. Gólman Ondřej Kacetl naskočil do play off ve velkém stylu, když zlikvidoval všech šestadvacet střeleckých pokusů Komety a zapsal čisté konto. Svými zákroky trápil především největší hvězdu soupeře – Petera Muellera. „Káca odvedl skvělou práci. Je to výborný brankář, na utkání se skvěle připravil. Jsme za jeho výkon velmi rádi,“ uzavírá Tomáš Kundrátek.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary