Nejlepším hráčem 17. týdne TELH útočník Aron Chmielewski

17.01.2022 · Redakce
V lednu Oceláři vinou karantény stihli odehrát zatím pouze dva zápasy s bilancí 1:1. Proti Vítkovicím třinecký tým doplatil na efektivní koncovku soupeře, v oslabené sestavě doplněné o hráče partnerského Frýdku-Místku pak smetl poslední Zlín.

1. místo Aron Chmielewski - 87,9 % hlasů

Proti Zlínu to byl jeho zatím nejpovedenější večer v letošním ročníku extraligy. Síť za zády Kašíka rozvlnil Aron Chmielewski během úvodních dvaceti minut dvakrát a nasměroval tým za vítězstvím 6:2. Gólové trefy navíc nastartovaly apetit polského útočníka, které vyústily v sedm střeleckých pokusů.

2. místo Marko Daňo - 8,4 % hlasů

Slovenský dravec v pátek zabrnakl zlínským hráčům na nervy a během první třetiny vybojoval tři přesilovky. Ty vedly hned ke dvěma gólům. Na 2:1 po faulu Honejska zvyšoval Aron Chmielewski, další početní výhodu pak proměnil Marko Daňo sám a do statistik si připsal rozhodující trefu zápasu.

3. místo Miloš Roman - 3,7 % hlasů

Slovenský centr během dvou lednových zápasů obohatil svůj účet o další tři kanadské body. Ve Vítkovicích nahrával Miloš Roman na gól Patriku Hrehorčákovi, proti Zlínu pak asistoval u vítězné trefy Marka Daňa a poslední trefy Andreje Nestrašila. K tomu přidal dvaadvacetiletý útočník taky 63 % úspěšnost na buly.