Z Havířova se junioři vrací s bodem

03.11.2018 · Martina Sikorová
Svěřenci trenérů Juříka a Malíka se na ledě AZetu dvakrát chopili těsného vedení po přesilovkových trefách Filipa Indrsta a Matouše Čmiela, ani v jednom případě jej ale neudrželi a nakonec se museli smířit pouze s bodem.
16.kolo, sobota 3.11.2018
Havířov
3:2p
Gascontrol Aréna
Třetiny: 0:1, 1:1, 1:0 - 1:0  Branky a nahrávky: 23. Ševěček (Bambula, Zdeněk), 51. Bambula, 62. Zdeněk (Pindel) – 3. Indrst (Havránek, Čmiel), 39. Čmiel (Indrst). Rozhodčí: Mrkva - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 101. Střely na branku: 29:20. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.
M. Dufek – Zdeněk, Uhlíř, Pavelek, Grygar, Koubek, Ševěček – Béreš, Pindel, Bambula, Juhász, L. Adámek, Pawliczek, Mastič, Kylnar, Revaj, K. Dufek
Švehlák – Krzak, Rufer, Konderla, J. Adámek, Michálek, Homola – Havránek, Králík, Krč, Tománek, Indrst, Pastor, Wardas, Geidl, Peterek, Raška, Čmiel, Matěj

Třinec dostal hned na konci první minuty možnost přesilové hry, kterou zásluhou přesné střely Filipa Indrsta z levé strany, kdy šel puk od pravé tyče do sítě, využil. V šesté minutě byl blízko vyrovnání Pawliczek, jenž z levého kruhu mířil mezi Švehlákovy betony, ale gólman Ocelářů scvakl své chrániče včas. Ve zbytku třetiny se hrálo ve vysokém tempu, oba týmy výborně bruslily a byly pozorné v obraně. Když už nějaká šance přišla, zlikvidoval ji jeden nebo druhý brankář.

AZ, podobně jako Třinec v první třetině, využil na začátku druhé třetiny přesilovku. Bylo to ve třiadvacáté minutě, když Vojtěch Ševeček vypálil od modré a puk se zastavil až v síti. Dlouho se pak hrál vyrovnaný hokej s minimem šancí, ale v závěru třetiny začínali mít hosté trochu navrch. V šestatřicáté minutě mohl skórovat hostující Rufer, ale jeho střelu zastavila Dufkova lapačka. Na začátku devětatřicáté minuty využili Oceláři svou druhou přesilovku v utkání, když po Indrstově přihrávce propálil Dufka Matouš Čmiel. O půl minuty později mohl ještě vedení Třince navýšit Pastor, ale Dufek jeho bekhendový blafák zastavil.

Třetí část přinesla vyrovnaný hokej, dlouho také nebylo k vidění moc šancí. Až v devětačtyřicáté minutě se do přečíslení dostali domácí Mastič s Bambulou, prvně jmenovaný hledal před brankou druhého, ale hostující obrana tuto hrozbu zastavila. V jednapadesáté minutě hrál Třinec přesilovku, ale ujel Jan Bambula, jenž brejk proměnil střelou do pravého horního růžku. Závěr třetí třetiny patřil Ocelářům a v devětapadesáté minutě mohli dát hned dvakrát gól. Nejprve pálil z dobré pozice Matěj, ale Dufek zasáhl betonem. Pak už se hosté radovali z gólu, ale ten byl dosažen vysokou holí.

V prodloužení se hrálo jen minutu a patnáct vteřin, Pindel nahrál puk před branku, kde byl připraven David Zdeněk, jenž po forhendovém blafáku poslal puk do levého horního rohu Švehlákovy branky. Tím rozhodl o bodu navíc pro Havířov.