Zahradníček: Důležité tři body po těžkém zápase

07.11.2021 · Šárka Kolková
Pod Javorovým se dnes odehrálo druhé letošní derby. Mohli jsme být svědky nabitého hokeje, ve kterém nebylo o tyčky a velké šance nouze. Výhru Ocelářů svými trefami dirigovali obránci David Musil a Jan Zahradníček. Druhý jmenovaný už na gól čekal skoro dva roky, jak hodnotil vítězné utkání proti krajskému rivalovi?

Jaké to bylo pro tebe utkání?

Byl to těžký zápas. Vítkovice hrály dobře, my jsme měli štěstí, že jsme dali dva góly, i když jich mohlo být víc, ale zvládli jsme to. Bereme tři body, to je pro nás hlavní.

Co rozhodlo, že jste dali o jeden gól víc?

Plnili jsme základní taktiku, kterou nám trenér dal. Taky rozhodlo štěstí, byly tam nějaké tyčky. Ondra chytal výborně.

Kromě Ondry chytal výborně také Aleš Stezka, který vynuloval útočníky. Góly dávali dnes obránci. Co říkáte na jeho výkony?

Také měl výborné zásahy. Někdy to tak je a my musíme útočníkům pomoc.

Jak bys popsal svou trefu?

Nechci říct, že jsem zavřel oči a praštil do toho, ale nádherně jsme otočili hru na Andreje, který to přihrál na Růžu a já jsem to tam poslal. Byl na tom místě výborný screen před gólmanem a prošlo to.

David Musil měl našlápnuto na hattrick. Určitě jste si toho všimli a mělo to nějaký ohlas.

Všimli jsme si toho. (úsměv) David mohl dát možná i čtyři góly. Dal jeden, ten nám pro dnešek stačil. Věřím, že to nebyl jeho poslední letošní příspěvek.

Jaký byl pro vás závěr, Ondřej Kacetl se trošku oprostil. Jak jste vnímal tu situaci? Zatrnulo vám?

V závěru se Ondřej snažil trefit do prázdné brány. Chtěl to zkusit přes celé hřiště, ale málem z toho bylo vyrovnání na 2:2. Už bych se k tomu asi nevracel, dopadlo to dobře. Nám samozřejmě zatrnulo a myslím si, že jsme nebyli jediní, ale i nad námi lidem zatrnulo. Dopadlo to pro nás a bereme důležité tři body.

Byl to těsný souboj, výsledek 2:1. Jak se vám za takového stavu hraje?

Pro hlavu je to velmi náročné, člověk se musí pohybovat v liniích, kde na vás všechno jde. Bylo to i fyzicky těžké utkání. Vítkovice hrály dobrý hokej. Neproměnili jsme pár šancí, bylo to jen o jeden gól, proto bylo utkání náročné.

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno