Zápas jsme si prohráli sami, krčí rameny David Květoň

25.03.2011 · Adam Sušovský
P r a h a - Mohl se stát hrdinou. V přesilové hře 5 na 3 nastartoval obrat Ocelářů. O vedení ale Třinec přišel krátce před koncem zápasu. I David Květoň, střelec úvodní branky třineckého týmu, si po zápase moc dobře uvědomoval, že si jeho tým prohrál zápas hloupými fauly a v prodloužení musel přihlížet velké radosti Slavie.

Jaké jsou pocity?
Pocity jsou špatné. Prohráli jsme si zápas sami po velkých chybách. Jsme hodně zkleslí a zklamaní, ale zítra je další den.

Jak moc byl klíčový první relativně rychlý gól domácích?
Když dostaneme první gól, tak se strašně moc nadřem a stojí to spousta sil. Byla to střela, kterou brankář neviděl a jenom kvůli nedisciplinovanosti.

Nevyplývaly ty fauly třeba z přemotivovanosti?
Je to možné. Hráč je ale zodpovědný za svou hůl. To se bohužel stane, hráč se může třeba špatně pohnout do směru hokejky, jen se ho dotkneme, on se chytí za pusu a rozhodčí píská. Tohle je hokej.

Čtyři hrubky tedy stály za vítězstvím domácích...
V prvních deseti minutách jsme byli osm minut venku. Tak se nedá hrát. Slavia dala na 1:0, byla na koni. Druhý gól jsme si dali vlastně sami a třetí gól vypramenil z velké chyby. V prodloužení jsme si špatně rozebrali hráče a šlo to do prázdné brány...

Mohlo to být úzkým ledem, který v O2 Aréně je?
Na užším ledě se nám hraje lépe. Nehráli jsme špatně. Bylo to o chybách. Oba týmy hrají nátlakovou hru, my jsme se o to snažili taky a byli jsme dlouhou dobu lepším týmem.

Hamerlík navíc uklouzl u tyčky. K chybám se tak dá přičíst i smůla, že?
Na to se ale nesmíme vymlouvat! Musíme udělat něco, aby se štěstí přiklonilo k nám. Padesát minut jsme mohli být spokojení, vedli jsme, ale nedokázali jsme to dotáhnout.

Slavia tedy dnes porazitelná byla...
Neměli často velký tlak. Rozhodly jen naše chyby, kterýma jsme je místy dostávali do hry.