Zlatý kapitán Kubiesa: Všechno začalo od otočky s Jihlavou

13.04.2023 · Šárka Kolková
Jako třetí kapitán v klubové historii převzal Matěj Kubiesa trofej pro vítěze dorostenecké extraligy. S 23 body za 13 gólů a 10 asistencí byl navíc také nejproduktivnějším hráčem týmu.

Svěřenci trenéra Marka Malíka ve finále ani jednou nezaváhali, snad až na první zápas v Třinci se ale hrála vyrovnaná partie. „Za mě to byla neskutečně těžká série, i když výsledek 4:0 tomu nemusí úplně odpovídat. Myslím si, že v této sérii nám neskutečné pomohl skvělý výkon v defenzivě podpořený parádním výkonem gólmana. Neměli jsme to vůbec lehké. Skvěle jsme to zvládli z defenzivní stránky,“ hodnotí Matěj Kubiesa.

Do úterní bitvy šli Oceláři za stavu 3:0 na zápasy, čtvrtý bod se ale nerodil vůbec lehce. Třinec sice před startem třetí části vedl 3:1, v poslední dvacetiminutovce ale prožil krušné chvilky. „V závěru to bylo neskutečné. Plzeň tam trefila břevno, měli tam i další šance. Nám se to naštěstí podařilo udržet, za což jsem nesmírně rád.“

Kdy třinecký kapitán poprvé uvěřil tomu, že už týmu mistrovský titul nikdo nevezme? „Myslím si, že to bylo asi 11 sekund před koncem třetí třetiny, kdy Plzeň udělala ofsajd. To byl moment, při kterém jsem tomu už opravdu začal věřit.“

Trofej pro vítěze soutěže získali třinečtí mladíci po sérii 8 výher v řadě, když přes semifinále i finále prošli bez jediného zaváhání. Velké drama ale prožili hlavně na startu play off, kdy je ve třetím osmifinále dělilo od konce sezony pouze 33 sekund. „Play-off je hlavně o vůli. Všichni jsme z našeho týmu po celou dobu dřeli a drželi spolu. To bylo strašně důležité. Nejvíce náročné byly momenty, kdy jsme prohrávali o gól v poslední minutě v rozhodujícím zápase proti Jihlavě. Tam si myslím, že s kluky, co jsme byli na ledě, jsme byli nuceni prokázat určitý level mentální vyzrálosti. Všichni jsme zachovali klid. A povedlo se nám to otočit. To byl moment, od kterého jsme se odrazili.“

Matěj Kubiesa se stal nejproduktivnějším hráčem týmu, v rámci celého play-off byl třetí nejlepší. „Jsem za to neskutečně vděčný, že forma přišla v tu správnou chvíli. Je hodně super tady toto všechno slyšet. Ale mají na tom velký podíl kluci z lajny. Nicméně mě to opravdu strašně moc těší, ještě společně s tou vítěznou tečkou v podání mistrovského titulu. Myslím si, že všichni jsou neskutečně rádi za povedenou sezónu. Ale v krátkosti, všichni jsou prostě moc šťastní."

Na konci náročné sezony už před třineckými mladíky stojí poslední úkol. A to velmi příjemný. Na řadu totiž přijdou mistrovské oslavy. „Určitě to nějak přiměřeně oslavíme. Ještě je všechno v procesu. Odcestovali jsme zpět do Třince a poté se budou řešit další dny.“

Odehrané v 17:00 | Muži
HC Motor České Budějovice