Změny v kádru juniorů

02.09.2019 · Redakce
Léto je v hokejových klubech zasvěceno přípravám na nadcházející sezonu. Ty s sebou přináší i pohyby v hráčských kádrech. Týká se to nejen extraligového A týmu Ocelářů, ale také dalších kategorií. Následující článek rekapituluje změny, ke kterým došlo v tomto období u mistrovských juniorů.

Každý sportovec, který má výkonnost a ambice, to chce dotáhnout ve své kariéře co nejvýš. V hokejovém světě je touto metou zámořská NHL, kam se dostanou jen ti skutečně nejlepší z nejlepších. Je několik cest, jak vystoupat na pomyslný hokejový Mt. Everest a jednou z nich je angažmá v severoamerických juniorských soutěžích sdružených do tzv. Canadian Hockey League. Tuto cestu si letos vybrala čtveřice Ocelářů, konkrétně Adam Raška (nově Rimouski), David Homola (Tri - City), Jonáš Peterek (Calgary) a Štěpán Macháček (Owen Sound).

„Každý odchod hráče, který má kvalitu, zamrzí. Musíme se však na celou věc dívat z klubového hlediska. A z tohoto úhlu pohledu je to nejlepší možná vizitka mládežnického programu Ocelářů. Jsme hrdí na to, že dokážeme vychovat hráče, kteří mohou uspět ve světě. Proto nebudeme nikdy stát našim hráčům ve štěstí, bylo by to kontraproduktivní. Naopak jim budeme držet palce, aby to v hokeji dotáhli co nejdál a jednou nám takto vloženou důvěru v jejich schopnosti vrátili, až se budou vracet zpátky do Evropy,“ říká sportovní ředitel HC Oceláři Třinec Jan Peterek.

Dlouho se spekulovalo také o odchodu Nicka Malíka za moře. Talentovaný brankář , který měl v jarním play off obrovský podíl na zisku zlatých juniorských medailí, zůstává v organizaci Ocelářů. Do ní míří nově pětice dalších hráčů. Jsou jimi Šimon Jenáček (dříve Vsetín), Maxim Mastič, Ondřej Grygar (oba Havířov), Jakub Vacula (Vítkovice) a Lukáš Lipianský, který v uplynulém soutěžním ročníku nastupoval za švédský Linköping a bratislavský Slovan.

Jako první pod Javorový dorazila trojice obránců - Ondřej Grygar, Šimon Jenáček a Jakub Vacula.

„Všechno jsou to talentovaní hráči, kteří ve svých dřívějších týmech patřili k nejlepším. Cítím, že je pro ně čest přijít do klubu, který loni vyhrál extraligový titul jak v mužích, tak v juniorech. Věřím, že časem prokážou svůj potenciál a stanou se posilami v pravém slova smyslu. Pro fanoušky jsou jejich jména zatím možná neznámá, ale ti kluci mají opravdu talent. Vždyť třeba Šimon Jenáček získal v uplynulé sezoně cenu pro nejlepšího obránce juniorské extraligy,“ uzavírá Jan Peterek.

Následně se k týmu připojili také oba slovenští útočníci - Maxim Mastič a Lukáš Lipiansky.

Odehrané v 17:00 | Muži
HC Motor České Budějovice