Oceláři se na ledě sešli kompletní a zahájili přípravu na novou sezonu
- 27. 7. 2026
- Adam Sušovský
Kompletní kádr měl na startu posledního červencového týdne k dispozici trenérský štáb Borise Žabky, Oceláři tak na ledě oficiálně zahájili přípravu na novou sezonu. Do začátku Tipsport extraligy odehrají celkem sedm přípravných zápasů, doma se představí poprvé v úterý 18. srpna proti Zvolenu.
Prázdniny se překlápějí do své druhé poloviny a to v hokejovém světě znamená jediné: Nová sezona startuje!
Oceláři se v pondělí dopoledne ve WERK ARENĚ poprvé od stříbrného finále sešli kompletní, oblékli výstroj a zahájili náročnou přípravu na nový ročník Tipsport extraligy.
Během následujících sedmi týdnů odehrají sedm přípravných zápasů, ve kterých budou trenéři ladit detaily a sestavu pro první kolo. Nejbližší dva týdny budou nejnáročnější, tým bude rozdělený na dvě poloviny: Jedna bude polykat tvrdé dávky na ledě, druhá v posilovně. A naopak. Den co den.
"Každé předsezonní období je velmi těžké, ale chlapci to vzali za dobrý konec. Bylo vidět, že si na tom dali záležet od prvního tréninku, někteří mají za sebou náběhový týden, na ledě už byli a na jejich nohách to v zátěži je vidět. Tempo bylo super a já vím, že ho budeme ještě stupňovat a pracovat na detailech," řekl Vladimír Dravecký.
Po dvanácti letech jako útočník Ocelářů a jeden z lídrů týmu neoblékl výstroj s hráči, ale definitivně se v trenérské šusťákovce zařadil do realizačního týmu Borise Žabky. "Kluci trénovali fakt dobře a já mám radost, že už to všechno začalo. Těším se na práci," řekl Dravecký po první tréninkové jednotce, které už se zúčastnil i kapitán Martin Růžička, nebo letní posily Daniel Voženílek s Filipem Pyrochtou.
Oceláři hned na první jednotce nejezdili jen bazény, kromě bruslařských cvičení trenéři zařadili do tréninku i hry. Dravecký je jako hráč miloval, patřil mezi ty, kteří v týmu svým přístupem k nim vytvářeli soutěživost. A ne jinak tomu bylo i dnes, i když do soutěží zasahoval už jen jako motivátor. "Před tréninkem na pohovorech jsem hráčům říkal, že soutěživost musíme v týmu udržet. Za mě je to hlavní faktor úspěšného týmu. Smál jsem se, že to beze mě budou mít těžké, ale hned na to se mezi sebou začali sami hecovat. Já už pak jen rozhazoval puky a těšil se z toho, že jsem mezi nimi na ledě emoce viděl, jsou důležité," doplnil Dravecký.
"Čtrnáct dní teď budeme trénovat jen ve skupinách. Jedni budou v posilovně, druzí na ledě a naopak. Každé odpoledne pak máme rezervovaný i dobrovolný led pro ty, kteří se chtějí zlepšovat v individuálních dovednostech se skills koučem. Hlavní zátěž ale budeme mířit na ráno. Tak, aby hráči měli celý den čas regenerovat, přišli ráno na zimák vyfreshovaní a mohli pracovat naplno," uzavřel asistent třineckého trenéra.