Kamil Wałęga odchází na hostování do Žiliny

Do konce sezony bude ve slovenské Žilině hostovat útočník Kamil Wałęga. Polský forvard by rád získal větší vytížení a herní praxi. Za Oceláře stihl odehrát dvanáct utkání, jinak působil v partnerském Frýdku-Místku.

„Kamil se v našem týmu pohyboval na hraně sestavy. Kluci, kteří byli zranění, se uzdravují. Už dnes naskočí zpátky Andrej Nestrašil. Kamilovi by zápasové praxe ještě ubylo. V jeho věku je potřeba, aby hrál, rozvíjel se. Když se ozvala Žilina se zájmem, tak po dohodě s Kamilem i jeho agentem, jsme souhlasili s uvolněním na hostování do konce sezony,“ přibližuje sportovní ředitel Ocelářů Jan Peterek.

Wałęga už ve slovenské nejvyšší soutěži působil. Mezi lety 2021 a 2023 oblékal dres Liptovského Mikuláše, za který uhrál 44 bodů v 83 zápasech. Teď bude chtít své kvality 24letý útočník potvrdit v Žilině.