Oceláři hrají v pátek v Mladé Boleslavi

Utkání 5. kola Tipsport extraligy má úvodní buly v pátek v 17:30, přímý přenos vysílá prostřednictvím multidimenze O2 Sport.

Hokejová Tipsport extraliga pokračuje také o víkendu, Oceláře čeká výjezd do středních Čech.

V pátek úřadující šampioni nastoupí na ledě Mladé Boleslavi, která si na začátku sezony vede nad očekávání dobře a díky třem výhrám v úvodních čtyřech zápasech drží pozici v TOP 4.

Oceláři se chtějí na špici tabulky dotáhnout, a proto potřebují zabrat. Utkání o důležité tři body má úvodní buly v 17:30, přímý přenos vysílá stanice O2 TV Sport prostřednictvím své multidimenze.

Třinecké hokejisty na začátku nové sezony trápí produktivita. Oceláři se zatím složitě dostávají do šancí, nedávají góly. A to je v úvodním týdnu sezony stálo lepší bodový zisk v těsných zápasech s Kometou a Vítkovicemi.

"Zakončení nás teď trošku trápí, v těch posledních zápasech jsme si nepomohli ani přesilovou hrou. Trošku nás to studí, ale tlak do branky máme, máme i dost střel, ale zatím se nám to neodráží, přitom takové góly bychom teď potřebovali. Co se týče hry samotné, musím zaklepat, ta za mě tak špatná není," řekl trenér Zdeněk Moták po čtvrtečním tréninku Ocelářů ve WERK ARENĚ, po kterém už se celá výprava s jednodenním předstihem vydala do Mladé Boleslavi.

Posílený soupeř

Třinec v úvodních čtyřech kolech ze hry inkasoval pouhých šest branek a může se pochlubit nejlepší defenzívou soutěže. "To je všechno hezké, ale musíme dávat góly a vítězit. Musíme remízové zápasy umět překlopit na svou stranu," má jasno kouč. "Boleslav bude nesmírně těžký soupeř. V prvních kolech je zase vidět, jak je extraliga vyrovnaná. Boleslav prohrála jen jednou, v létě výrazně posílili kádr a nás čeká těžký zápas. Jen v těžkých zápasech ale můžeme být zoceleni," dodal Moták.

Mladá Boleslav si vede nad očekávání dobře, tým Richarda Krále zvládl vstup do nového ročníku parádně. Prohrál až v posledním kole na ledě Pardubic, kde Bruslaři více než polovinu zápasu favoritovi zdatně vzdorovali. Předtím si Mladá Boleslav vyšlápla na Olomouc, Karlovy Vary a Plzeň a položila dobrý základ k tomu, aby se neopakovala poslední sezona, kdy Středočeši vůbec nepostoupili do play off a obsadili v základní části až třinácté místo.

Na zlepšení se pracovalo i ve sportovním úseku, kádr Mladé Boleslavi přes léto rozšířili zajímaví hráči. Mezi nejvýznamnější posily jde jistě zařadit brankáře Dominika Furcha, góly by v zeleném dresu měl pálit třeba exútočník Vítkovic Dominik Lakatoš nebo zkušený sparťanský bojovník Jan Buchtele. Ve středu pak Bruslaři oznámili další zvučné jméno do útoku, přišel NHL otřískaný útočník Greg McKegg.

Zapíší Oceláři v pátek večer první venkovní výhru v sezoně?

Statistika HC Oceláři Třinec BK Mladá Boleslav
Umístění v tabulce 9. 4.
Bilance v TELH 4 z, 1-0-2-1, 6:7, 5 b 4 z, 2-1-0-1, 10:8, 8 b
Bilance venku/doma 2 z, 0-0-1-1, 1:5, 1 b. 2 z, 1-1-0-0, 6:3, 5 b
Bilance posledních 10 zápasů 4 z, 1-0-2-1, 6:7, 5 b 4 z, 2-1-0-1, 10:8, 8 b
Aktuální série 2 prohry 1 prohra
Vzájemná bilance (v základní části) 56 zápasů, 23-8-0-6-19, skóre 181:142 (54% úsp.)
Vzájemná bilance (v základní části) – venku 28 zápasů, 8-5-0-4-11, skóre 75:75 (36% úsp.)
Lídr bodování Libor Hudáček 3 (0+3) Dominik Lakatoš, Adam Jánošík oba 3 (2+1)
Nejlepší střelec Daniel Kurovský 2 Dominik Lakatoš, Adam Jánošík oba 2
Nejlepší nahrávač Libor Hudáček 3 Tomáš Fořt, Julius Junttila oba 2
Nejproduktivnější obránce Tomáš Kundrátek, Martin Marinčin oba 1 (0+1) Adam Jánošík 3 (2+1)
Nejtrestanější hráč Bohumil Jank 25 Tomáš Havlín 27
Nejlepší v +/- Vladimír Dravecký, Patrik Hrehorčák, Viliam Čacho, Martin Marinčin všichni +1 Dominik Lakatoš +4
Vítězné góly Petr Sikora 1 Adam Jánošík, Aleksi Rekonen, Filip Pavlík všichni 1
Góly v přesilovce Daniel Kurovský 2 Tým dosud nedal gól v přesilovce
Body v přesilovce Daniel Kurovský 2 (2+0) Tým dosud nedal gól v přesilovce
Góly v oslabení Tým dosud nedal gól v oslabení Tým dosud nedal gól v oslabení
Nejvíc gólů v nájezdech Tým dosud neskóroval z nájezdů Zápasy týmu dosud nerozhodovaly nájezdy
Brankář s nejlepší úspěšností v nájezdech Ondřej Kacetl 50 % (2/4) Zápasy týmu dosud nerozhodovaly nájezdy
Nejvíce střel na branku Marko Daňo, Marian Adámek oba 9 Tomáš Fořt 15
Nejvíce času na ledě Martin Marinčin 20:34 Filip Pyrochta 20:28
Využití přesilovek / počet branek v přesilovkách / pořadí v lize 36,36 % / 4 / 2. 0,00 % / 0 / 14.
Ubráněná oslabení / počet branek vstřelených v oslabení / pořadí v lize 63,64 % / 0 / 14. 92,86 % / 0 / 1.
Nejslušnější tým (počet trestných minut na tým) / pořadí v lize 57 / 11. 83 / 13.
Brankáři s největším počtem minut Ondřej Kacetl 2 z. – 1/1, úsp. 98,21 %, prům. 0,48 g/z, 1 SO Dominik Furch 3 z. – 3/0, úsp. 95,00 %, prům. 0,97 g/z, 1 SO