Čtyřgólová salva z poslední třetiny otočila skóre zápasu!

18.08.2011 · Daniel Ježek
Druhým soupeřem Ocelářů v jejich hájemství byli hráči HK Skalica 36. Ačkoli po většinu času vedli hráči slovenského celku, z vítězství se nakonec radují svěřenci trenérů Marka s Kopřivou. Oceláři předvedli v posledních dvaceti minutách dokonalý obrat a zaslouženě vyhráli 5:3!
přát., čtvrtek 18.8.2011
Skalica
5:3
Třetiny: 0:1, 1:2, 4:0  Branky a nahrávky: 40. Bonk, 47. Zíb (Bonk), 57. Lojek (Kohn, Seman), 59. Adamský (Seman), 60. Polanský (Peterek) - 9. Kutálek, 29. Školiak (Šmach), 40. Višnovský (Lušňák). Vyloučení: 5:4, navíc Květoň (TRI) 5+DKU, Jankovič (SKA) 2x 5+DKU. Využití: 3:0. V oslabení: 1:1. Průběh utkání: 0:3, 5:3.
Hamerlík (Vojtek) - Richter, Hudec, Zib, Lojek, Hrabal, Cartelli, Roupec - Peterek, Bonk, Kohn, Marosz, Polanský, McGregor, Orsava, Havel, Květoň, Adamský, Hrňa, Hampl
Lakosil (Tomek) - Grman, Jaborník, Šmach, Jankovič, Magušin, Vyrubalík, Kloz, Bučka, Gula - Višňovský, Školiak, Klejna, Šátek, Mikúš, Holovič, Kutálek, Lušňák, Obdržálek, Konečný

Úvodní třetina patřila Ocelářům, kteří, ačkoli byli aktivnějším celkem, se ale nedokázali prosadit. Všechny akce domácích končily na extřineckém brankáři ve službách Skalice, Vlastimilu Lakosilovi. Ten zastavil jak pokusy Hrni, tak i blafák mattadora Peterka. Poté zafungovalo známé rčení nedáš, dostaneš. Na konci deváté minuty se před Hamerlíkem ocitl Tibor Kutálek, který z první propálil přesunujícího se Hamerlíka.

Aktivita Ocelářů pokračovala i v následujících minutách, opět to ale byli hosté, kteří dokázali vstřelit branku. Necelou minutu před vypršením poloviny řádné hrací doby se prosadil René Školiak, o dalších deset minut později ho napodobil Tibor Višňovský.

V té době to se šancemi Ocelářů na zisk úvodního vítězství v přípravě na domácím ledě vypadalo velmi bledě. Jenže ještě před vypršením čtyřicáté minuty Radek Bonk dokázal snížit na rozdíl dvou branek, když se mu podařilo využít zaváhání brankáře Lakosila.

Třinecké tato branka nakopla k dokonalému obratu skóre. Nejprve se na listinu střelců zapsal Lukáš Zíb, za dalších deset minut srovnával Martin Lojek. Hosté vyrovnání neunesli psychicky a dopustili se mnoha faulů. Nejhorší faul zápasu předvedl Ivan Jankovič, který narazil Bonka na hrazení. Rozhodčí ho za tento zákeřný faul poslali do sprch. Jankovič ještě inkasoval dalších 5 minut a trest do konce zápasu za vzájemnou potyčku s Davidem Květoněm, který přijel pomstít svého kapitána.

Pětiminutovou přesilovku využili Oceláři bezezbytku. V 59. minutě zařídil vítěznou branku Martin Adamský, pokračující přesilovka Třince, umocněna o dalšího vyloučeného hráče Skalice, pak přinesla ještě jednu branku. Pět vteřin před koncem rozvlnil síť za Lakosilem Jiří Polanský, jenž dokonal parádní obrat ve skóre! Třinec – Skalica 5:3.