Desátá výhra v řadě! Oceláři porazili Slavii

11.01.2015 · Daniel Ježek
Desátý zápas třetí čtvrtiny = desátá výhra v řadě! Třinecká mašina si v dnešním odpoledni poradila s poslední Slavií Praha. Do zápasu sice lépe vstoupili hosté, branka Davida Ciencialy čtyři vteřiny před první sirénou nastartovala brankostroj Ocelářů. Konečný výsledek se zastavil na hodnotě 5:2.
37.kolo, neděle 11.1.2015
Slavia Praha
5:2
Třetiny: 1:1, 4:0, 0:1  Branky a nahrávky: 20. Cienciala (Rufer, M. Růžička), 24. Hrňa (Žejdl, Orsava), 26. M. Růžička, 31. Polanský (Dravecký, Adamský), 34. Hrňa (Nosek, Plíhal) – 9. Bednář (Sklenář), 52. Stránský (Divíšek, Poletín). Rozhodčí: Baluška, Kubuš – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 068. Střely na branku: 27:30. Zblokované střely: 15:12. Hity: 15:11. Vhazování: 39:35. Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:2.
Hrubec – Klesla (C), Nosek, Linhart, Galvas, M. Doudera, Foltýn, L. Doudera, Matyáš – Orsava, Klepiš, Hrňa – Adamský, Polanský (A), Dravecký – Matuš, Plíhal, Žejdl – Rufer, M. Růžička, Cienciala.
Furch (od 34. min Svoboda) – König, Knot, Kolařík (A), Valach, Štich, A. Růžička, Holub – Sklenář, Bednář (C), Stránský – Kolář, Divíšek, Holec – J. Doležal, Vas, Veselý – Poletín, Vrdlovec

Duel prvního týmu tabulky s posledním začal ve vysokém tempu. Hned v první minutě zápasu se skóre mohlo měnit na obou stranách. Na Hrubce nejprve z bezprostřední blízkosti nadvakrát nevyzrál Stránský, na druhé straně pak Adamský neproměnil sólový průnik podél hrazení. První přesné trefy se tak WERK ARENA dočkala v minutě deváté. Hosté hráli svou první početní výhodu v utkání, tu ranou pod horní tyč zužitkoval Jaroslav Bednář.

Oceláři postupně navyšovali své tempo, brankář Furch ale dokázal zastavit pokusy z hokejek Rufera, Foltýna či Hrni. Slezané tak na svou první trefu museli čekat až do samotného závěru první dvacetiminutovky. Do první sirény chyběly čtyři vteřiny, když se za hostující obranu dostal David Cienciala a bekhendovým blafákem srovnal stav zápasu – 1:1.

Ciencialův gól se v pozdějším průběhu ukázal jako rozhodující moment celého klání. Po srovnání na ledě totiž byl pouze jeden tým. Třinečtí si ve druhé třetině s chutí zastříleli, do sítě Slavie dopravili čtyři puky. Skóre na stranu domácího celku otočil Erik Hrňa. Třinecký kanonýr ve čtyřiadvacáté minutě vsítil svou dvacátou první branku sezóny.

Za další dvě minuty už byl náskok Třince dvoubrankový. Adam Rufer se s Markem Růžičkou dostal do přečíslení dvou proti jednomu, Růžičkův pas si do vlastní sítě nešťastně srazil obránce Valach. Ocelářům ale tři góly nestačily, po uplynutí poloviny prostřední dvacetiminutovky skórovali počtvrté. Vladimír Dravecký před brankou naservíroval puk Jiřímu Polanskému, který bekhendem vstřelil čtvrtý gól svého týmu – 4:1.

Pátou trefu pak Slezané přidali v přesilové hře ve třicáté čtvrté minutě. David Nosek ideálně našel Erika Hrňu, ten z voleje propálil Furcha mezi betony. Pro slávistického brankáře to byla konečná v dnešním utkání, zbytek duelu odchytal Adam Svoboda.

Slavia se do souvislejšího tlaku dostala až na konci druhé třetiny. Z bezprostřední blízkosti Hrubce nedokázal překonat Kolář, za pár okamžiků ho napodobil Poletín. Hostující forward pak sehrál velkou roli také v situaci z pětačtyřicáté minuty, byl to právě on, kdo nedokázal propálit Hrubce z vrcholu brankoviště.

Slavia se v úvodu poslední desetiminutovky duelu dočkala kosmetické úpravy skóre. Jan Stránský nahodil kotouč o mantinel do třinecké třetiny, puk kuriózním způsobem prošel Hrubcovi pod lapačkou až do sítě – 5:2.

V závěrečných minutách se zápas už více méně pouze dohrával. Větší rozruch přinesla minuta s pořadovým číslem 58. Orsava z Hrňou nejprve nedokázali v přečíslení překonat brankáře Svobodu, na druhé straně pak Holec nepřesně tečoval Kolářovo nahození. Stav se již ale nezměnil, Oceláři vyhráli v poměru 5:2.

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): Zápas se mi hodnotí lépe, máme tři body. První třetina ale byla špatná. Do zápasu jsme vstoupili vlažně, byli jsme horším týmem. Po inkasované brance jsme přestáli další šance Slavie, naše hra pořád nebyla dobrá. Ke konci třetiny jsme srovnali, na hráče jsme pak apelovali, aby pokračovali ve zlepšené hře. Do druhé třetiny vstoupilo zcela jiné mužstvo. Dali jsme pár branek, také štěstíčko se přiklonilo na naší stranu. V poslední třetině jsme si už ten výsledek pohlídali. Za tři body jsme velmi rádi, tento zápas se pro nás nevyvíjel růžově, ale zvládli jsme to.

Dušan Gregor (HC Slavia Praha): Do zápasu jsme nevstoupili špatně, s kvalitním soupeřem jsme dokázali držet krok. Povedlo se nám dát první branku, v závěru první třetiny jsme ale udělali nepochopitelnou chybu a domácí srovnali. Ve druhé třetiny jsme také měli několik výpadků, které nás stály zápas. Vážím si toho, že kluci to nezabalili a hráli až do konce. Pochopitelně ale Třinec pak trochu ubral a hrál to, co potřeboval. Pořád se ukazuje to, že nás v defenzívě hodně tlačí bota a to musíme nějak vyřešit. Třinec patří do kategorie soupeřů, kteří jsou pro nás těžko překonatelní. Domácím gratuluji k zaslouženému vítězství.