Dramatický duel rozstřihly až nájezdy, Sparta srovnává

09.03.2013 · Michal Samiec
Velmi zajímavý a velmi dramatický zápas sledovali diváci v sobotu podvečer v Třinci. Sparta dlouho v zápase dominovala a vytvořila si vedení 2:0, Oceláři ale utkání otočili. Pražané zápas srovnali v power play a hokejový trhák rozhodli až v nájezdech.
ČF2, sobota 9.3.2013
Sparta Praha
3:4sn
Třetiny: 0:1, 1:1, 2:1 - 0:0  Branky a nahrávky: 30. Adamský (Galvas, Klimenta), 44. Peterek (Klouček), 56. Hrabal (Polanský, Adamský) – 13. Broš (Svoboda, Hovorka), 28. Tenkrát (Ton), 60. Jánský (Hunkes, Forman), rozhodující nájezd Ton. Rozhodčí: Jeřábek, Šír - Jindra, Skopal. Vyloučení: 4:4, navíc Klimenta (Třinec) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4956. Střely na branku: 34:52. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:4.
Hamerlík - Zíb, Hrabal, Roth, Galvas, Lojek, Kania, Ovčačík, Klouček - M. Růžička, Bonk, Varaďa - Klimenta, Polanský, Adamský - D. Květoň, Peterek, Rákos - Orsava, Zagrapan, Hrňa.
Pinc (25. Melicherčík) - Hunkes, Gřegořek, Pilař, Sičák, Philipp, Milam, Kočí, Jan Hanzlík - Tenkrát, Hlinka, Ton - Hovorka, Broš, Jaroslav Svoboda - S. Treille, Přibyl, Rachůnek - Jánský, Bahenský, Forman.

Do druhého utkání vstoupili mnohem lépe hosté z Prahy. Sparta místy dostávala Oceláře pod enormní tlak, v úvodu utkání ale nemohla najít recept na překonání pozorného Hamerlíka. Pražané si velmi rychle dokázali vybojovat dvě početní výhody. V těch na Hamerlíka pálil Sičák, později i Ton. Ani jeden ale nemířil přesně.

Oceláři se do větší šance dostali až v deváté minutě a hned z toho mohla být branka. V rychlé protiakci byl Květoň, jeho střelu nejprve zastavil Pinc, následná dorážka mířila jen do boční sítě branky. Z gólu se tedy jako první radovali hosté.

Po úspěšně odbráněném oslabení se před Hamerlíkem ocitli Svoboda s Brošem. Střelu prvního jmenovaného ještě třinecký gólman dokázal zlikvidovat, na střelu Michala Broše už ale byl krátký.

Hosté i nadále drželi taktovku hry, ještě do první sirény mohl skórovat Philipp, který ale ztroskotal na Hamerlíkovi. Krátce po začátku druhé periody se na střeleckou listinu mohl zapsat Přibyl, také on si ale vylámal zuby na pozorném brankáři Ocelářů.

Hosty poté postihla stejně nepříjemná událost, jako domácí ve včerejším zápase. Před brankou se snažil vydolovat puk Varaďa, při svém snažení ale spadl na Pince a ten musel střídat.

Do branky se tedy postavil Melicherčík, ze začátku svého působení v utkání nemusel řešit žádnou zapeklitou situaci. To jeho protějšek Hamerlík měl co dělat, aby udržel naděje domácích nad vodou.

Osmadvacátá minuta – přesilovka Sparty. Ta trvala pouhopouhé čtyři vteřiny, než ji přesnou střelou ukončil Petr Tenkrát a poslal tak hosty do dvoubrankového náskoku.

Chvíli na to mohl chybu domácí defenzívy využít Broš, Hamerlíka ale neprostřelil. Vedení o dva góly vydrželo Pražanům jen dvě minuty. Oceláři se také prosadili v přesilovce a to gólem z kategorie šťastných.

Od modré nahazoval Galvas, od bránícího Philippa se puk odrazil k volnému Martinu Adamskému, jenž dopravil puk za bezmocného Melicherčíka.

Hosty z tempa nevyvedla ani inkasovaná branka, celkově Hamerlíka ve druhé periodě zasypali dvaceti střelami. Třinecký muž v masce ale, kromě trefy Tenkráta, další puk za svá záda nepustil.

Diváci ve velmi slušně zaplněné Werk aréně museli na branku čekat do třetí třetiny a k radosti domácích fandů se dokázali prosadit Slezané. Melicherčíka nejprve pořádně zaměstnávala Polanského formace, po vystřídání se prosadil Jan Peterek, který geniálně tečoval nahození Kloučka – 2:2.

Další podstatné události se staly až v poslední pětiminutovce závěrečné části. Oceláři se nejprve zásluhou nahození Josefa Hrabala dostali do vedení. Nutno podotknout, že kotouč vyslaný Hrabalem byl před Melicherčíkem tečován.

Sparta poté v závěru vsadila vše na jednu kartu – hru bez brankáře – a to se ji nakonec vyplatilo. Čtyřicet vteřin před vypršením šedesáté minuty se ze skrumáže prosadil Peter Jánský, čímž poslal utkání do prodloužení.

V něm měly oba celky několik slibných příležitostí, žádná ale brankou neskončila. O vítězi tedy musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich byli úspěšnější hosté z Prahy, jediný, kdo proměnil svůj pokus, byl Petr Ton. Série se tedy do Prahy přesouvá za vyrovnaného stavu 1:1.

Josef Turek (Třinec): "My jsme sehráli slabší zápas než včera, začali jsme špatně. Sparta hrála velice dobře, do stavu 0:2 jsme byli jasně horším týmem. Nakopl nás gól na 1:2, to nás dostalo do hry. Skóre jsme i otočili, ale nemůže se nám stát, co se stalo v závěru. Špatně se naši klíčoví hráči rozestavili v obranném pásmu a dostali jsme vyrovnávací branku. Za ten průběh zápasu ale byla Sparta o kousek lepší, a tak to asi mělo být, protože náš brankář Hamerlík pochytal spoustu gólovek."

Jan Votruba (Sparta): "Po včerejším zápase jsme věděli, že musíme začít a k utkání přistoupit úplně jinak. A to se nám podařilo. Od počátku jsme hráli velmi aktivní hokej, dobře jsme bruslili a kombinovali. Měli jsme už v první třetině několik příležitostí, kdy jsme mohli soupeři více odskočit. Ale to nám nevyšlo, protože brankář Třince podal výborný výkon. Ve druhé a třetí třetině jsme pokračovali v dobrém výkonu, ale ty puky se u nás ve třetině odrážely k soupeři, dali jsme si vlastní branky. Naštěstí power play jsme pak sehráli výborně. V prodloužení už moc šancí nebylo a já si dokonce myslím, že Třinec možná chtěl jít do nájezdů. Nám se ale povedly, dobře v nich zachytal Melicherčík a Ton to provedl výborně. Máme velkou radost, že odvážíme skóre 1:1 na zápasy."