Dynamo počtvrté poraženo, Oceláři jsou třetí!

01.03.2019 · Daniel Ježek
Oceláři pokračovali ve venkovním tripu, v pátečním podvečeru se představili na ledě posledních Pardubic. Domácí sice otevřeli skóre již po deseti vteřinách, hráči s drakem na prsou ale čtyřmi brankami otočili duel na svou stranu a třemi body se posunuli na třetí příčku!
49.kolo, pátek 1.3.2019
Pardubice
2:4
ČSOB Pojišťovna ARENA
Třetiny: 1:2, 0:1, 1:1  Branky a nahrávky: 1. P. Sýkora (M. Kratochvíl, Ihnačák), 57. J. Kloz (Schaus) – 7. O. Kovařčík (M. Kovařčík, Chmielewski), 10. Roth (Hrňa, Werek), 23. M. Kovařčík (O. Kovařčík, Matyáš), 52. Martin Růžička (Galvinš). Rozhodčí: Bejček, Obadal – Kis, Rampír. Vyloučení: 4:8, navíc Holland 10 min. OT, Ihnačák (oba PCE) 5+DKÚ. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 6 110. Střely na branku: 24:36. Zblokované střely: 16:10. Hity: 8:8. Vhazování: 34:28. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4.
HC Dynamo Pardubice: Klouček – Holland, Eklund, Porseland, J. Zdráhal, Schaus, Budík – L. Horký, Mandát, Machala – P. Sýkora (A), Ihnačák, M. Kratochvíl – Poulíček (A), Bubela, Rolinek (C) – Machač, Pochobradský, Dušek – J. Kloz.
HC Oceláři Třinec: Kantor – Gernát, Roth, Galvinš, D. Musil, M. Doudera, Matyáš – Svačina, Cienciala, Martin Růžička (A) – Dravecký (A), Marcinko (C), Hrňa – Werek, Polanský, Novotný – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Raška II.

Do utkání devětačtyřicátého kola měli lepší vstup hokejisté domácích Pardubic. Dynamo se již po deseti vteřinách hry dostalo do vedení, když Kratochvíl z levé strany vyzval ke skórování Petra Sýkoru, pardubický střelec měl jednoduchou pozici v podobě doklepnutí puku do odkryté branky. Oceláři sice rychle inkasovali, nijak se ale nenechali rozhodit. Již za šest minut totiž parádně zafungovala kombinace mezi bratry Kovařčíkovými, Ondřej Kovařčík tak mohl po námazu Michala zblízka překonat pardubického brankáře.

Hráče s drakem na prsou pak do ještě většího tempa dostaly dva fauly domácích hráčů, Oceláři v desáté minutě dělovkou z hole Vladimíra Rotha otočili utkání na svou stranu. V dalším průběhu úvodní dvacetiminutovky mohli domácí odpovědět v početní výhodě po faulu Michala Kovařčíka, třinecká defenzíva ale svého soupeře do větší šance nepustila.

Také do prostřední periody vstoupili lépe hráči Dynama, Eklund ale po Ihnačákově pasu trefil jen tyč třinecké klece. Radovali se tak opět Oceláři. Ondřej Kovařčík oplatil svému bratrovi přihrávku u první branky, Michal Kovařčík tak mohl z bezprostřední blízkosti poslat kotouč za bezmocného Kloučka.

Další průběh utkání ovlivnily fauly na obou stranách, ani jeden ze soupeřů ale své početní výhody nezužitkoval. Největší příležitost na navýšení vedení měli Oceláři od pětatřicáté minuty, kdy Ihnačák nevybíravým způsobem atakoval Arona Chmielewského, Slezané ale dlouhou pětiminutovou přesilovku nevyužili.

Svěřenci trenérů Varadi, Zadiny a Raszky také závěrečnou část zahájili v početní výhodě, když Holland dostal trest 2 + 10 za zásah do oblasti hlavy a krku, Třinečtí ale nabídnutou příležitost nevyužili. Po chybné Kantorově rozehrávce si pak i domácí zahráli přesilovou hru, ta se pak po Musilově prohřešku zdvojnásobila. Pardubice byly v padesát vteřin dlouhé přesilovce pěti proti třemi blízko ke snížení, Pavel Kantor ale skvělým zákrokem zmařil gólovou radost střílejícímu Schausovi.

Oceláři po přečkaném oslabení svému soupeři ukázali, jak se mají proměňovat šance. Martin Růžička si s Guntisem Galvinšem narazil kotouč a nekompromisně zavěsil do horního růžku Kloučkovy branky. Slezané si však po vstřelené brance počínali neukázněně a soupeři opět nabídli dvojnásobnou početní výhodu. Tu sice Oceláři ubránili, na následnou kombinaci mezi Schausem a střílejícím Janem Klozem už ale gólman Kantor nestačil. Nic na tom nezměnily ani protesty Třineckých z důvodu faulu Petra Sýkory na Jakuba Matyáše, který sudí přehlédli. Oceláři si své vedení pohlídali až do konce šedesáté minuty a připsali si další tři body.

Ladislav Lubina (HC Dynamo Pardubice): "Začali jsme nečekaně dobře, protože se nám asi ještě nestalo, že bychom dali v desáté vteřině gól. Do zápasu jsme šli s obrannou taktikou, chtěli jsme přenést některé prvky z tréninku, ale nedařilo se nám to tak, jak jsme si představovali. Také jsme nastoupili s pozměněnou sestavou, dali jsme příležitost dalším mladým hráčům, abychom viděli, jak se budou chovat proti tak silnému soupeři. Ani tenhle záměr se nepodařilo úplně zrealizovat, protože zápas byl rozkouskovaný přesilovkami a oslabeními, takže jsme neměli prostor ty hráče nasazovat. Některé věci byly pozitivní a my jsme v situaci, že si všeho pozitivního musíme vážit."

Marek Zadina (HC Oceláři Třinec): "Nehodnotí se mi to moc dobře. Hodně naznačil už inkasovaný gól v desáté vteřině a z naší strany to nebylo povedené utkání, udělali jsme spoustu chyb. Potřebujeme na toto utkání zapomenout a připravit se na nedělní zápas s Plzní, kdy nás čeká úplně jiný soupeř."