Kanada v posledním utkání základních skupin roznesla Norimberk

28.12.2018 · Michal Samiec, FOTO: KEYSTONE-SDA/Melanie Duchene
DAVOS: Kanadští hokejisté v posledním zápase skupiny Cattini nenechali nikoho na pochybách o tom, kdo postoupí z této skupiny přímo do semifinále. Norimberské hokejisty dokázali porazit v poměru 6:2. Výsledek zápasu zároveň rozhodl o tom, že soupeřem Ocelářů ve čtvrtfinále bude domácí tým.
3. záp. sk. Cattini, pátek 28.12.2018
Team Canada
Norimberk
Vaillant Arena
Třetiny: 1:0, 4:1, 1:1  Branky a nahrávky: 3. Fabbro (Moore, Conrad), 25. Winnik (Wiercioch, Mitchell), 32. Ebbett (D’Agostini, DiDomenico), 34. Dalpe (Winnik), 38. Knelsen (Lapierre, Moore), 43. Fabbro (M. Lapierre, M. Noreau) – 21. P. Reimer (Pföderl, P. Dupuis), 58. Mieszkowski (Chris Brown, Jurčina). Rozhodčí: Watson, Wiegand – Progin, Wüst. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 6 300 (vyprodáno). Střely na branku: 39:21. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:1, 6:2.
Team Canada: Fucale – Fabbro, Quincey, Després, M. Noreau, Bieksa, Wiercioch, Curran – Ebbett, D’Agostini, Didomenico – Conrad, Moore, M. Lapierre – Mitchell, Cracknell, Winnik – Dalpe, Boychuk, Emmerton – Knelsen.
Thomas Sabo Ice Tigers: Jenike – Lalonde, Mebus, Festerling, Aronson, Newton, Gilbert, Jurčina, Bender – Chris Brown, Acton, Mieszkowski – Buck, Bast, Lerg – Segal, Ness, P. Dupuis – P. Reimer, D. Weiss, Pföderl.

První třetina posledního zápasu skupiny Cattini přinesla poměrně vyrovnaný obraz hry. Skóre otevřel již ve třetí minutě obránce Dante Fabbro, který využil práce Dominica Moora. Ten vyjel ze souboje v rohu s pukem na holi, nabil Fabbremu a ten prostřelil brankáře Jenikeho. Vyrovnat mohl v osmé minutě Weiss, který dostal puk před branku od Reimera, ale gólman Fucale odolal. Na dva nula mohl zvýšit v přesilovce Ebbett, ale nedokázal v jasné situaci zasunout puk za brankáře Jenikeho. A když Lapierre trefil z dobré pozice v mezikruží tyč norimberské branky, skončila první třetina nejtěsnějším náskokem Kanady.

Foto: KEYSTONE-SDA/Gian Ehrenzeller

Prostřední třetina začala využitou přesilovkou Norimberka. Patrick Reimer napálil za Fucala odražený puk a bylo vyrovnáno. Druhá část hry naštěstí nebyla tak skoupá na góly jako první. Přesně po čtyřech minutách vrátil vedení na hole Kanady Daniel Winnik, který prostřelil brankáře Jenikeho z prostoru mezi kruhy a modrou čárou. Po polovině utkání zvýšil na rozdíl dvou gólů Andrew Ebbett, jenž z vrcholu brankoviště zakončil rychlou akci svého týmu. O sto sedm sekund později nevýšil vedení javorových listů Zac Dalpe. Tomu se podařilo při nájezdu na brankáře Jenikeho z velkého úhlu vymést růžek norimberské branky. Do druhé přestávky Kanada zvládla ještě pátý gól – Moore napálil puk od modré, Lapierre se jej neúspěšně pokoušel dorazit, branku vsítil až bekhendovým pokusem do odkryté klece Jenikeho Dion Knelsen.

Foto: KEYSTONE-SDA/Melanie Duchene

Třetí třetina již na osudu zápasu nic nezměnila. Naopak již po 128 sekundách individuální akci zakončil střelou nad beton Jenikeho Dante Fabbro. Kanada vedla již o pět branek a bylo definitivně rozhodnuto o přímém postupujícím do semifinále. Výsledkem zápasu nepohnuly dvě oslabení reprezentace Kanady, které byly v třetí části hry k vidění. Skóre se změnilo až 126 sekund před koncem utkání, kdy Mike Mieszkowski utěšenou ranou z pravého kruhu vymetl horní partie branky Fucaleho. Kanada nakonec vyhrála utkání s Norimberkem 6:2 a zároveň se umístila v čele skupiny Cattini. Na druhém místě této skupiny skončil pořadatelský Davos, který tak ve čtvrtfinále vyzve třinecké Oceláře. Druhou dvojici tvoří Metallurg Magnitogorsk a Thomas Sabo Ice Tigers. Hokejisté německého týmu tak budou muset nastoupit do třetího zápasu ve třech dnech.

Skupina Cattini
# Tým Z V VP PP P Skóre B