Lídr stále dominuje, Oceláři loupili ve Varech

21.11.2021 · Daniel Ježek
Druhý venkovní duel v řadě, druhé tříbodové vítězství. Oceláři se po skalpu Liberce přesunuli do Karlových Varů, kde bojovali s domácí Energií. Třinečtí si v utkání vypracovali čtyřbrankový náskok, domácí se sice nadechli k dramatizaci, trefa Andreje Nestrašila, který se v zápase prosadil dvakrát, na 5:2 ale dala razítko na vítězství Slezanů.
25.kolo, neděle 21.11.2021
Karlovy Vary
2:5
KV Arena
Třetiny: 0:2, 0:1, 2:2  Branky a nahrávky: 51. Vondráček (Plutnar, Martin Rohan), 52. T. Mikúš (Kracík) – 8. O. Šedivý (Dravecký), 12. Daňo (D. Musil, P. Vrána), 32. Kundrátek (Martin Růžička, A. Nestrašil), 47. A. Nestrašil (Martin Růžička, M. Doudera), 58. A. Nestrašil (O. Kovařčík). Rozhodčí: Pražák, Horák – Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 4:4, navíc Chmielewski (TRI) 5 min. + DKÚ. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 171. Střely na branku: 25:25. Zblokované střely: 20:17. Hity: 3:1. Vhazování: 30:31. Průběh utkání: 0:4, 2:4, 2:5.
HC Energie Karlovy Vary: Habal – Martin Rohan, Plutnar, Parkkonen, Dlapa, T. Havlín, Pulpán (A), L. Doudera – T. Rachůnek (A), Jiří Kulich, Flek – T. Mikúš, Kracík, O. Beránek – Koblasa, Hladonik, Kohout – Redlich, Osmík, Vondráček (C).
HC Oceláři Třinec: Kacetl – M. Doudera, Marinčin, D. Musil, Kundrátek, Jaroměřský, M. Adámek – Daňo, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – A. Nestrašil, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Hrehorčák, Marcinko, Miloš Roman – O. Šedivý, R. Szturc, Chmielewski – Dravecký (A).

V úvodních minutách střetnutí byli o něco aktivnější domácí hokejisté, Kacetla v třinecké brance postupně prověřili Dlapa, Koblasa nebo Hladonik. Ani jeden z karlovarských hráčů ale neuspěl. Na druhé straně Habalovu pozornost ve čtvrté minutě otestoval Musil, domácí brankář byl připraven. V osmé minutě se do tlaku dostala čtvrtá formace Ocelářů, po nezištné přihrávce Draveckého zpoza domácí branky se bekhendem prosadil Ondrej Šedivý a Slezané šli do vedení.

V desáté minutě mohl vedení hráčů s drakem na prsou navýšit Marcinko, který v předbrankovém prostoru šikovně tečoval Růžičkovo nahození. Kotouč se ale zastavil na tyči Habalovy klece. Ve dvanácté minutě už se Třinečtí podruhé radovali, Musilovo nahození od modré dobře tečoval Marko Daňo, kotouč šel do protipohybu brankáře Energie. Domácí mohli na druhou branku Ocelářů zareagovat hned vzápětí, Koblasa s Kohoutem ale ve své šanci neuspěli. V závěru třetiny pak na trestnou lavici usedl Kundrátek, Koblasova největší šance ale skončila vedle Kacetlovy branky.

V úvodu prostřední dvacetiminutovky si svou první početní výhodu zahráli také hosté, Pulpánův prohřešek ale Oceláři potrestat nedokázali. Hra se následně uklidnila, kotouč se pohyboval především ve středním pásmu, u kormidla se ale i nadále držel Třinec. V polovině utkání hráli domácí v šesti, o chvíli později navíc fauloval Beránek, Slezané tak hráli v pěti proti třem. Dvojnásobnou výhodu sice hosté nezužitkovali, dvě vteřiny po návratu Kulicha po Růžičkově námazu střílel Tomáš Kundrátek, kotouč se zastavil až o síť karlovarské svatyně.

Třiatřicátá minuta přinesla tvrdý zákrok Arona Chmielewského na Havlína, pro třineckého útočníka zápas skončil, když forvard Ocelářů inkasoval trest na pět minut a do konce utkání za úder do oblasti hlavy a krku. Třinecké tak čekalo velmi dlouhé oslabení, Varaďova družina se s touto situací popasovala znamenitě a nepustila domácí hokejisty do souvislejšího tlaku. Podruhé do kabin se tak šlo za tříbrankového vedení Ocelářů.

Necelých pět minut po startu třetí dvacetiminutovky hráli Třinečtí další přesilovou hru. Dvanáct vteřin před vypršením Parkkonenova trestu Martin Růžička křižným pasem našel zcela volného Andreje Nestrašila, jehož pokus bránící Dlapa srazil Habalovi mezi betony. Domácí se následně nadechli k náporu, dvěma trefami Tomáše Vondráčka, který u levé tyče nasměroval puk za Kacetla, a Tomáše Mikúše, jehož rána z kruhu pro vhazování skončila v horním růžku třinecké branky, zdramatizovali průběh zápasu.

V padesáté třetí minutě na trestnou lavici usedl Šedivý, Kracík v přesilovce mohl manko domácích snížit na rozdíl jediné trefy, jeho radost ale zmařila tyč Kacetlovy klece. Oceláři nakonec oslabení přečkali a v dalších minutách trochu otupili tlak domácích hokejistů. Dvě minuty před třetí sirénou navíc Ondřej Kovařčík v útočném pásmu uzmul rozehrávku Havlína, našel Andreje Nestrašila, který svou druhou trefou v utkání uklidnil hráče s drakem na prsou. Třinečtí tak zvládli i druhé utkání po přestávce a do tabulky zapsali další tři body.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): ,,Nezačali jsme tak, jak jsme chtěli. Třinec měl velmi dobrý nástup a díky naší nedůslednosti v obranném pásmu jsme ho pustili celkem jednoduše do vedení 2:0. Proti tak kvalitnímu soupeři je potom velmi těžké něco uhrát. Nicméně nemůžu hráčům vytknout bojovnost, rvali jsme se do poslední chvíle. Myslím si, že hlavní rozdíl byl v produktivitě v přesilových hrách. Ne že bychom je odehráli úplně špatně, ale nepomohli jsme si kontaktním gólem. Nějaké šance jsme si vytvořili, bohužel jsme nebyli dostatečně produktivní tak, abychom se dotáhli na bližší kontakt. Třinec ukázal svou kvalitu, pohlídal si to a zaslouženě vyhrál.“

Marek Zadina (HC Oceláři Třinec): ,,Jsme hlavně rádi za zvládnutý zápas. Připravovali jsme se na hru Karlových Varů. Odehráli jsme celkově velmi dobré utkání, byly tam z naší strany výborné pasáže v útočném pásmu, kdy jsme soupeře přehrávali a měli zápas pod kontrolou. Velmi dobře jsme také ubránili pětiminutové oslabení ve druhé třetině. Až na výpadek ve třetí části s inkasovanými dvěma brankami jsme se zápasem spokojení. Důležité jsou tři body do tabulky a chtěl bych poděkovat do kabiny, za parádně zvládnutý venkovní trip.“