Loupež u Pirátů! Oceláři přetlačili Chomutov 3:2

21.10.2018 · Martin Stebel
Drama se šťastným koncem! Dvanácté kolo Tipsport extraligy nabídlo v duelu Chomutova a Ocelářů velice zajímavou zápletku. Hosté nejprve po trefě Wereka vedli, domácí otočili vývoj na svou stranu, ale ve druhé části srovnal Chmielewski. Vítěznou branku zaznamenal v čase 59:16 díky prudké ráně v přesilovce Erik Hrňa!
12.kolo, neděle 21.10.2018
Chomutov
2:3
SD aréna
Třetiny: 1:1, 1:1, 0:1  Branky a nahrávky: 17. V. Růžička (Flemming), 26. Marjamäki (Mrázek, Vantuch) – 6. Werek (Gernát, Polanský), 30. Chmielewski (Hrňa, Werek), 60. Hrňa (Krajíček, M. Růžička). Rozhodčí: Petružálek, Bejček – Gerát, Hynek. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:2. Střely na branku: 41:25. Zblokované střely: 12:12. Hity: 16:11. Vhazování: 31:32. Radegast index: 28:23. Diváci: 3497. Nejlepší hráči: V.Růžička - E.Werek.

Piráti Chomutov: Š. Lukeš (Stezka) – Knot, Dietz, Valach, Mrázek, Flemming, Štich, Buchtela – Duda, V. Růžička, Tomica – T. Svoboda, Klhůfek, Sklenář – J. Stránský, Vantuch, Marjamäki – J. Havel, Huml,

HC Oceláři Třinec: Hrubec (L. Daneček) – Krajíček, Gernát, Musil, Galvinš, Adámek, M. Doudera – Růžička, Marcinko, Dravecký – Svačina, Polanský, Adamský – Hrňa, Werek, Bukarts – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Cienciala – Chmielewski.

Do utkání na severu Čech poslal trenérský tým Ocelářů do hry téměř identickou sestavu, jaká byla k vidění během pátečního souboje proti Plzni. Na soupisku se vrátil Dravecký, pozice 13. útočníka patřila podle oficiálního zápisu Aronu Chmielewskému.

Třinečtí se od prvních minut do soupeře pořádně zakousli. Do zakončení se dostával Marcinko, jenže jeho pokus vyrazil Lukeš do rohu. Pár chvil poté začala hostující přesilovka a tu se podařilo gólově zhodnotit. Z velké dálky pálil Gernát, chomutovský brankář pouze vyrazil puk před sebe a pohotový Ethan Werek už neměl problém skórovat.

Až poté se osmělili taky Piráti. Od modré čáry pálil Jaroslav Mrázek. Následně po jeho ráně zkoušel obkroužit branku Tomáš Svoboda, ale to se mu nepovedlo. Domácí byli i nadále nebezpeční. Střelu Humla ještě ztečoval Vantuch, Hrubec ovšem zasáhl betonem. Následně unikal na druhé straně Ethan Werek. Ani on však recept na Lukeše nenašel. Srovnáno bylo v polovině 17. minuty. K odvážnému průniku se vydal Vladimír Růžička, který pohotovou stahovačkou elegantně prošel přes Bukartse a přesnou střelou k tyči našel volné místo v třinecké brance.

Druhou část zahájila přesilovka hostů. Ti ale svůj platonický tlak nedotáhli do úspěšného konce. Aktivní byl především Erik Hrňa, ale jeho dvě nadějné střely domácí brankář chytil. Piráti naopak svou početní výhodu využili. Mrázkovu pumelici ještě Hrubec dokázal zkrotit, ale proti dorážce finské posily Masi Marjamäkiho už bohužel nestačil adekvátně zareagovat.

Ocelářům se povedlo dorovnat skóre ve 30. minutě. V bleskovém přečíslení třech proti dvěma našel diagonální nahrávkou Hrňa na levém kruhu Arona Chmielewského a polský útočník nádhernou střelou z první poslal puk ideálně pod horní tyč Lukešovy klece. Také další minuty patřily Slezanům. Hodně vidět byli například Adamský a Růžička. Solidní možností obou ale chomutovský brankář s vypětím všech sil a s notnou dávkou štěstí zlikvidoval.

Začátek třetí periody se nesl ve znamení chomutovské převahy. Nejprve od mantinelu nebezpečně pálil Koblasa, střelu Svobody následně zastavila až branková konstrukce. Neujala se ani šance kanadského beka Flemminga, po jehož střele se puk od spojnice odrazil mimo prostor brankoviště.

Týmu zpod Javorového patřila závěrečná desetiminutovka. Nejdříve byl blízko gólové radosti po skrumáži Chmielewski, po něm se málem do střelecké listiny podruhé v utkání zapsal Werek, který z mezikruží pálil do odkryté klece, ale gólman se na poslední chvíli stačil vrátit a krkolomně puk vyrazil. Rozhodující moment tak přinesla teprve závěrečná minuta. Sudí po faulu poslali chomutovské do čtyř, Václav Varaďa si správně vzal time-out a na tabuli nakreslil schéma. Oceláři poté dokonale rozebrali domácí kvarteto a po ideálně načasované diagonální nahrávce Martina Růžičky zasadil definitivní úder tvrdým golfovým projektilem z pravého kruhu Erik Hrňa - 2:3!

Vladimír Růžička (Piráti Chomutov): "Bylo to vyrovnané utkání. Hráli jsme dobře, ale dostali jsme minutu před koncem gól v oslabení. Pořád se potýkáme se špatnou produktivitou, protože máme čtyřicet střel, ale jenom dva góly. To je málo, abychom mohli vyhrát za tři body."

Marek Zadina (HC Oceláři Třinec): "Chtěl bych hlavně poděkovat hráčům a obzvlášť Šimonu Hrubcovi, který podal výborný výkon. Kluci zápas odmakali. Věděli jsme, že to bude těžké utkání, protože Chomutov hraje doma dobře. Od gólu na 2:2 jsme se zvedli a začali hrát hokej – kluci začali makat a bruslit. Jsme strašně rádi, že jsme na konci využili přesilovku a odvážíme si tři body."