Mečbol neproměněn, Bruslaři srovnali krok

13.04.2021 · Daniel Ježek, Foto: Martin Voltr
Šestým utkáním pokračovala vyrovnaná semifinálová série mezi Oceláři a Mladou Boleslavi. Opět zafungovalo pravidlo, kdy v lichých duelech vítězili Slezané a v sudých Bruslaři. Domácí se poprvé v semifinále jako první dostali do vedení a nakonec dotáhli duel do vítězného konce. O postupujícím do finále tak rozhodne poslední sedmá bitva.
SF6, úterý 13.4.2021
Ml. Boleslav
4:2
ŠkoEnergo aréna
Třetiny: 1:0, 2:1, 1:1  Branky a nahrávky: 15. Kotala (Šťastný, Pláněk), 35. P. Kousal (Najman), 40. Najman (Pláněk, Dlapa), 60. P. Kousal – 30. Martin Růžička (Jaroměřský), 50. Freibergs (P. Vrána, M. Stránský). Rozhodčí: Hodek, Hejduk – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 5:4, navíc J. Stránský (MBL) 10 min. OT. Využití: 0:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 0. Střely na branku: 31:32. Zblokované střely: 17:12. Hity: 8:3. Vhazování: 31:39. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2.
BK Mladá Boleslav: J. Růžička – Hrbas, Ševc (C), Dlapa, Pláněk (A), Bernad, Fillman, Šidlík – Kotala, Cienciala, Šťastný – J. Strnad, Bičevskis, J. Stránský – Jääskeläinen, A. Zbořil (A), Claireaux – Flynn, Najman, P. Kousal.
HC Oceláři Třinec: Kacetl – M. Doudera, Gernát, D. Musil, M. Adámek, Jaroměřský, Kundrátek, Freibergs – M. Stránský, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – Kurovský, Marcinko, Hrňa – M. Kovařčík, Špaček, Rodewald – Hrehorčák, Miloš Roman, Dravecký (A).

V úvodní desetiminutovce šestého semifinálového utkání měli o něco více ze hry hostující Oceláři, kteří byli střelecky aktivnější. Do vyložených šancí se ale žádný ze soupeřů nedostával. Kacetl ve třetí minutě likvidoval pokus Ciencialy, jeho protějšek Růžička v mladoboleslavské brance pak zastavil akci Špačka. V osmé minutě nenápadně pálil Marcinko, Růžičkovi kotouč sice propadl, v síti ale neskončil. O tři minuty později pak dvakrát své štěstí neúspěšně zkoušel Jaroměřský.

Vyrovnaný hokej pokračoval i po polovině prvního dějství, které nakonec nabídlo celkem šestadvacet střeleckých pokusů. Ujala se ale pouze jedna střela, konkrétně v patnácté minutě nehlídaný Jakub Kotala doklepl za přesunujícího se Kacetla vyraženou střelu Šťastného. Oceláři tak v semifinále vůbec poprvé inkasovali úvodní branku. V závěru třetiny mohli domácí ještě svůj náskok navýšit, proti Pláňkovi i Ševcovi ale skvěle zasáhl třinecký gólman.

Po změně stran mohl za Třinec srovnat Doudera, jeho pokus po Draveckého pobídce ale byl sražen mimo tři tyče. V dvacáté páté minutě zahrávali Oceláři první přesilovou hru utkání, kdy byl za zásah do oblasti hlavy a krku vyloučen domácí Stránský. Slezanům se ale v početní výhodě příliš nevedlo, nebezpečný pokus Martina Růžičky branku netrefil. Aktivita Ocelářů však postupně narůstala, ve třicáté minutě se pak hosté dočkali vyrovnávající branky. Martin Růžička si vyměnil kotouč s Janem Jaroměřským, načež se nejlepší střelec Slezanů v play off propracoval před branku a bekhendem uklidil kotouč k pravé tyči branky domácích.

V třiatřicáté minutě domácí špatně střídali a Oceláři rázem měli příležitost překlopil utkání na svou stranu. V přesilovce se ale Třineckým nevedlo, dvě vteřiny před koncem oslabení navíc domácí ujeli do přečíslení dvou proti jednomu a Pavel Kousal střelou z první zužitkoval pas Ondřeje Najmana. Dvě a půl minuty před druhou sirénou pak Bruslaři zahrávali svou první přesilovku, když kotouč nepřesně mimo hrací plochu vystřelil Gernát. Oceláři sice oslabení ubránili, dvě vteřiny po návratu Gernáta na led ale Kacetla z levé strany propálil Ondřej Najman.

Varaďovi svěřenci tak v poslední dvacetiminutovce museli dotahovat dvoubrankové manko. Po necelých dvou minutách třetí třetiny našel Stránský v ideální pozici Růžičku, střelec první třinecké branky ale tentokráte s bekhendovou kličkou neuspěl. V úvodu čtyřicáté páté minuty byli nejprve po vzájemné šarvátce vyloučeni Pláněk s Hrehorčákem, o tři vteřiny později i Adámek za faul vysokou holí. Domácím se ale přesilovka čtyř proti třem nepovedla. V padesáté minutě pak Třinečtí dostali svého soupeře pod tlak, vyvrcholením byla střela Ralfse Freibergse, kdy kotouč proklouzl pod betony domácího brankáře do sítě. Mladé Boleslavi nepomohla ani trenérská výzva, Slezané se tak přiblížili na rozdíl jediné trefy.

Hned vzápětí dostali Třinečtí příležitost další přesilové hry, když Cienciala z vlastního pásma vyhodil kotouč mimo hřiště. Oceláři však tuto možnost nevyužili a v samotném konci přesilovky navíc po faulu Michala Kovařčíka šli do čtyř. Paradoxně ale mohli hosté srovnat při vlastním oslabení, když Roman v přečíslení vybízel ke skórování Hrehorčáka, slovenský forvard ale napálil jen brankáře Růžičku. Necelé dvě minuty před koncem pak Cienciala dalším faulem nabídl Slezanům ještě jednu přesilovku, Třinečtí vsadili vše na jednu kartu a odvolali brankáře. Do úniku se ale vydal Pavel Kousal, kterého fauloval Freibergs, sudí tak odpískali technický gól. Vyrovnaná série tak dospěla do rozhodujícího sedmého utkání.

Pavel Patera (BK Mladá Boleslav): "Konečně jsme vstoupili do zápasu úvodní brankou, i když první třetina byla vyrovnaná. Jsme rádi, že se prosadili mladí kluci, ale oni hrají celé play off dobře a dneska to potvrdili góly. To, co tam z naší strany bylo, potřebujeme přenést do sedmého zápasu: Emoce a důraz."

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): "Měli jsme velmi dobrý vstup do zápasu, v první třetině jsme si vytvořili docela dost šancí, ale před prvním gólem jsme chybovali a nechali si dorazit kotouč. Průběh byl velmi vyrovnaný a rozhodly speciální týmy. Měli jsme docela dost přesilových her, jenže v nich jsme si nepomohli, spíše byly kontraproduktivní. V jedné jsme dostali rozhodující gól. Třetí třetina byla z našeho pohledu asi nejlepší, přesto se nám nepodařilo vyrovnat a inkasovali jsme do prázdné branky. Jsme zklamaní, ale série pokračuje sedmým utkáním u nás doma a já věřím, že hráči udělají maximum pro postup."