Napodruhé Třinec v Boleslavi úspěšný!

18.03.2015 · Tomáš Vacho
Oceláři jsou jedno vítězství od semifinále! Po včerejším nepříliš vydařeném zápase dnes hokejisté zpod Javorového předvedli bojovný výkon a ačkoliv již zkraje utkání prohrávali, dokázali vývoj otočit a zvítězit 2:1.
ČF4, středa 18.3.2015
Ml. Boleslav
1:2
Třetiny: 1:0, 0:2, 0:0  Branky a nahrávky: 2. Pacovský (Bárta, Výborný) – 21. Galvas (Plíhal), 23. Dravecký (Polanský). Rozhodčí: Hodek, Úlehla – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:0. Diváci: 4 030. Střely na branku: 33:44. Průběh utkání: 1:0, 1:2. Stav série: 1:3.
M. Růžička – Stříteský, Kučný, Ovčačík, Kočí, Trška, Robar, Čermák – Klimenta, Broš, Látal – Bárta, Výborný, Pacovský – Lenc, Musil, Hyka – Pabiška, Kašpařík, Mikulík
Hrubec – Klesla, Roth, Linhart, Galvas, Foltýn, Hrabal, Doudera – Š. Ružička, Klepiš, Hrňa – Orsava, Plíhal, Pechanec – Adamský, Polanský, Dravecký – Rákos, Matuš, Cienciala

Třinec do zápasu vstoupil se změnami v sestavě a s ambicí odčinit nezdar z předešlého dne. Jenže přišla studená sprcha. Bárta vymyslel geniální přihrávku pro Dominika Pacovského a ten se ze skvělé pozice nemýlil.

Oceláři ale nesklopili hlavy a dále předváděli bojovný výkon, což brzy přinášelo plody. V desáté minutě mohl vyrovnat Plíhal, ale ani nadvakrát Růžičku nepřekonal. O chvíli později měl gólovou šanci Klepiš, ale Růžička se stal domácím hrdinou, který zabránil další brance.

V patnácté minutě se za hlavu držel pro změnu Adamský, který nedokázal zkrotit puk před téměř prázdnou bránou. Sérii šancí Slezanů zakončil Dravecký, který v sedmnácté minutě dotíral na branku domácích, ale ani jeho snažení k vyrovnání nevedlo.

Po změně stran se už ale bíločervení vyrovnání dočkali – Lukáš Galvas jednoduše vypálil příklepem od modré čáry a puk proletěl až za čáru brankovou.

Vladimír Dravecký znovu pálil slepými ve třiadvacáté minutě, když nezužitkoval šikovnou Polanského příhru. Mrzet ho to ale nemuselo, o pár desítek sekund později již třinecká dvaadvacítka slavila jak vstřelenou branku, tak vedení svého týmu, když pozapomenuta soupeřovou defenzívou prostřelila Růžičku.

V závěru druhé třetiny mohl zařídit dvoubrankový trhák Orsava, ale jeho rána orazítkovala pouze spojnici.

Zdálo se, že Oceláři nasadí ve třetí třetině tuhou defenzívu, ale opak byl pravdou. Chvíli po prvním vhazování mohl přidat další branku hostů Klepiš, ale stačil moment a v dobré šanci mu byl puk odebrán vracejícím se obráncem.

Klíčový moment nastal na začátku devětačtyřicáté minuty, protože Lenc skvěle schovanou střelou trefil levou tyčku Hrubcovy klece.

V samém závěru domácí ještě logicky zkusili hru bez brankáře, ale Třinec již žádné další komplikace nedopustil, vedení udržel a z Boleslavi si tak odváží cenný bod.

Stav série je po dnešním klání 1:3 a Oceláři tak jsou již jen jeden vyhraný zápas od postupu do semifinále.

Marian Jelínek (BK Mladá Boleslav):
Viděli jsme kvalitou horší zápas než v úterý, kdy se obě mužstva vydala. Ve třetím utkání jsme podali výborný výkon, který se těžko opakuje. Vybrali jsme si slabých osm minut ve druhé třetině, kdy soupeř otočil stav. Pak jsme hru srovnali a pro fanoušky to byl zajímavý zápas. Nemáme se za co stydět, prohráli jsme se ctí. Kdyby nám někdo řekl před sérií, že s Třincem jednou vyhrajeme a třikrát prohrajeme jen o gól, tak mu dám mokrý hadr na hlavu.

Václav Varaďa (HCO Třinec):
Utkání se mně hodnotí dobře, náš výkon byl oproti úternímu zápasu odlišný. Hráli jsme s větším nasazením a chutí dostat se do vedení 3:1 na zápasy. Chtěl bych náš tým pochválit za odbojovaný zápas. Mladá Boleslav nás nutí hrát více obranným stylem a my jsme rádi za takové ubojované zápasy, které mají možná větší cenu, než vítězství o tři, čtyři branky. Víc to sice bolí, ale o tom je play off.