Oceláře sestřelil Richard Král

13.09.2009 · Štěpán Tomš, Adam Sušovský
Odčinit domácí porážku s budějovickým Mountfieldem se Ocelářům nepovedlo. Na ledě Metrostav arény totiž podlehli domácí Mladé Boleslavi 1:3. Velkou zásluhu na vítězství Středočechů měl bývalý kapitán a dlouholetá legenda Ocelářů Richard Král, který si připsal dva úspěšné zásahy. Jediný gól Ocelářů vstřelil v první třetině Daniel Seman.
3.kolo, neděle 13.9.2009
Ml. Boleslav
3:1
Třetiny: 2:1, 0:0, 1:0  Branky a nahrávky: 8. Král (Žabka, Sup), 14. Král (Žabka, Kasík), 59. Boháč (Sýkora, Macho) - 11. Seman (Balej, Kohn) Rozhodčí: Šindler, Pešina - Pešek, Bláha. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3120. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1. 3120
Schwarz – Frolo, Jiruš, Žabka, Kasík, Šterbák, Duben, Čížek, Jindra – Bahenský, Vrbata, Handlovský – Pabiška, Král, Sup – Nouza, Sýkora, Boháč – Fabuš, Ferebauer, Macho
Hamerlík – Cartelli, Výtisk, Seman, Malec, Hrabal, Zíb, Lojek – Květoň, Polanský, Martynek – Polák, Peterek, Tomas – Růžička, Kohn, Balej

Ještě před samotným zápasem byl z rukou generálního manažera Cyrila Suka obdarován dresem Michal Sup. V předešlém utkání ve Zlíně si totiž připsal devítistý start v extralize. Do utkání vstoupila Boleslav velmi aktivně, první dvě minuty strávila ve třineckém pásmu.

Handlovský zkoušel štestí z úhlu, Hamerlík puk vyrazil a dojíždějící Vrbata mířil jen do betonu brankáře Ocelářů. Střelecký účet otevřel v 8. minutě kapitán Richard Král, jenž se zjevil za třineckou obranou a blafákem nedal Hamerlíkovi šanci - 1:0. Hostům se podařilo odpovědět po třech minutách, když se rána Daniela Semana, kterou Schwarz neviděl, zastavila až v síti - 1:1.

Ve 13. minutě se Třinečtí bránili 40 sekund pouze ve třech, Boleslav ale branku nedala. Až když se vyloučený Polanský vrátil do hry, vyjel si do střeleckého úhlu Richard Král a střelou mezi betony vrátil domácím vedení - 2:1. Největší přesilovkovou šanci Ocelářů zlikvidoval na druhé straně Schwarz, když se puk od hrazení odrazil k Peterkovi, ale právě boleslavský gólman se skvěle stihl přesunout a puk z brankové čáry vyrazit.

V úvodu druhé části dohrávali hosté ještě zbytek přesilovky, šanci si však vytvořit nestihli. Naopak na druhé straně vybojoval puk Nouza, předložil mezi kruhy Sýkorovi, který zacílil jen do Hamerlíka. Boleslav se nadále prezentovala útočnou hrou a Třinec nepouštěla do větších šancí, ani když seděl Čížek podruhé v zápase na trestné lavici.

Ve 29. minutě udržel Schwarz před brankovou čarou Peterkovu nepříjemnou ránu, za faul byl ale vyloučen střelec Král. Ve vlastním oslabení se paradoxně dostal do dobré šance boleslavský Boháč, jeho ránu Hamerlík chytil do lapačky. Tuto, ani další přeilovku nedokázali Oceláři využít, boleslavská defenziva pracovala i nadále bez větších chyb.

Ve 37. minutě měli další přesilovou hru domácí, ve které mířil Vrbata z úhlu jen do hrudi třineckého gólmana. Nebezpečný byl v úniku v oslabení na opačném konci kluziště také Balej, Jiruš mu naštestí pro Boleslav stihl v posledním možném okamžiku puk vypíchnout.

Ve třetí části byl po pár vteřinách ve velké šanci Polák, když mu na hokejce přistál vyražený puk. Schwarz ale v širokém rozkleku odolal. Pak si pohrál s boleslavskou obranou Balej a činit se musel znovu boleslavský strážce brány. Na protější straně lapil Hamerlík pokus Vrbaty, stejně si počínal i Schwarz u střely Tomase.

Třinečtí začínali kousat čím dál tím víc, před bránou Boleslavi je ale neposedný puk většinou neposlouchal. Ve 49. minutě usedl na trestnou lavici Král a domácí se znovu bránili. Početní výhoda Ocelářů však netrvala ani minutu, protože se proti pravidlům provinil Peterek. Ve zkrácené hře 4 na 4 branka nepadla.

Ocelářům pomalu začal ubývat čas na případné vyrovnání, navíc vznikl tři minuty před koncem třetí části obrovský závar před Hamerlíkem, jenže Bahenský s Handlovským zblízka neuspěli. V 59. minutě přišlo rozhodnutí. V úniku 2 na 1 předložil Sýkora Danielu Boháčovi, který už měl před sebou jen odkrytou bránu - 3:1. Trinečtí zkusili ještě power-play, bylo ale pozdě, snížit se jim už nepodařilo.

Jiří Šejba (Mladá Boleslav): "Vstup do utkání jsme měli dobrý. Ve druhé třetině opět přišla dvě zbytečná vyloučení, která narušila naši hru. To se přeneslo do závěrečné části, v které jsme byli pasivní a za výsledek musíme hlavně poděkovat našemu gólmanovi. Jinak ale za utkání zaslouží pochvalu celý tým."

Břetislav Kopřiva (Třinec): "Je to pro nás ztráta. Chtěli jsme zde uspět a jeli jsme sem o den dříve. Bohužel první minuty patřily Boleslavi. Potom jsme sice měli více ze hry, ale malá produktivita nás připravila o lepší výsledek."