Oceláře stále zlobí nájezdy, Bruslařům podlehli 3:2

11.12.2011 · Daniel Ježek
Poslední utkání před druhou reprezentační přestávkou sehráli Třinečtí na ledě Ško-Energo arény. Oceláři po celou dobu dotahovali náskok domácích, utkání nakonec dospělo k nájezdům. Ty ovládli oba gólmani, rozuzlení přinesla až osmá série, ve které byli úspěšnější domácí.
31.kolo, neděle 11.12.2011
Ml. Boleslav
3:2sn
Třetiny: 2:1, 0:1, 0:0 - 0:0  Branky a nahrávky: 6. Tomas (Balaštík), 17. Bahenský (TS), rozhodující sam. nájezd Balaštík - 11. Hořava M. (Peterek), 21. Hořava M. (Peterek). Rozhodčí: Homola, Fraňo - Pouzar, Rozlílek. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2980. Střely na branku: 41:47. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Hübl - Rýgl, Čížek, Hay, Žabka, Baldwin, Drábek, Koma - Balaštík, Bahenský, Demel, Cetkovský, Stieler, Vrbata, Goertzen, Mikulík, Hrdel, Jiránek, Podkonický, Tomas, Svačina
Vojtek - Hrabal, Zíb, Lojek, Hudec, Hořava P., Richter, Bolf - Kohn, Bonk, Květoň - Klimenta, Peterek, M. Hořava - Orsava, Polanský, McGregor - Havel, Ostřížek, Mičulka - Chovan

Mladá Boleslav začala lépe a aktivněji. Zvlášť její druhá formace, v poslední době asi vůbec nejlépe hrající, dokázala Vojtkovi zatopit. Do karet Středočechů zahrálo i vyloučení na straně Třince. Nebo spíše mělo zahrát. Paradoxně právě v přesilovce Boleslav ztratila na tempu a několik šancí si připsali i Oceláři. Střelu Havla kdosi z domácích tečoval do ochranné sítě. Skóre utkání nakonec přeci jen otevírali domácí, Roman Tomas zakončil pod horní tyčku Vojtkovy branky.

Třinec citelně přitvrdil, za střelou McGregora se Hübl jen bezmocně ohlédl. Krom toho si i Oceláři měli brzy zahrát další přesilovku. A tohoto úkolu se zhostili podstatně lépe než domácí celek. Na 1:1 vyrovnal díky důrazu před brankou Středočechů Miloslav Hořava. Herně se nicméně stále lépe projevovali Boleslavští. Střelu Podkonického Vojtek vyrazil, Baldwinův pokus nejspíš vůbec neviděl, ale přálo mu štěstí. Zdeněk Bahenský v úniku byl podražen a sudí nařídil trestného střílení, kterého se faulovaný hráč zhostil na výbornou, když zakončil nad gólmanovo rameno.

Vstup do druhého dějství vyšel pro změnu na jedničku hostům, v průběhu její první minuty vyrazil Hübl po střele Peterky puk mezi kruhy a nechtěně tak namazal dojíždějícímu Miloslavu Hořavovi. Brzy chybovali v zadních řadách i hosté a Stieler tak dostal parádní příležitost poslat puk zadovkou na Balaštíka. Jenže ten na Vojtka vyzrát nedokázal. Chovan přiměl domácí publikum zadržet dech, když na druhé straně kluziště v tandemu ohrozil Hübla. A ještě víc se tribuny zděsily, když boleslavský brankář neudržel o chvilku později puk mezi betony a ten pomalu klouzal za brankovou čáru, aniž by si toho Hübl byl vědom. Na poslední chvíli zasáhl jeden z domácích obránců.

Následovala druhá přesilovka Třince a jeho několik dalších dobrých šancí. Za všechny jmenujme Klimentu, který se pokoušel Hübla přehodit z bezprostřední blízkosti, vychytal efektivním zákrokem boleslavský brankář. Středočeši nicméně tentokrát oslabení přestáli a v odpověď se jim podařilo doslova vytáhnout Vojtka z klece. Tam se jej na poslední chvíli snažil zastoupit jeden z beků Ocelářů, ale jeho služeb nakonec nebylo třeba, protože Baldwin mířil trestuhodně vedle. Boleslavští měli v závěru druhé dvacetiminutovky obrovský tlak, ale zužitkovat jej nedokázali.

Třetí dějství už začalo poněkud opatrněji, jako by ani jeden celek nechtěl udělat onu osudovou chybu. Nakonec se ale ledy ještě přeci jen rozhýbaly. Po vyloučení Podkonického sice domácím zatrnulo, svou třetí přesilovku toho večera ale Oceláři asi vůbec nejhůře. Podstatně větší šanci na otočení skóre měl Třinec až později, to když byl v nájezdu na Hübla faulován Orsava a sudí nařídil už druhé trestné střílení zápasu. Na rozdíl od Bahenského ale třinecký mladík nebyl úspěšný.

Lukáš Mičulka ve zmatku před Hüblem puk dostal podél tyčky do sítě, ale rozhodčí jej neuznal pro postavení hráčů soupeře v brankoviště. Přesněji řečeno rovnou "položení", protože hned dva hráči Ocelářů zalehli boleslavského gólmana. Hra začínala poněkud stagnovat, což jakoby doslova naštvalo Bahenského, který vyvolal dojem, že se na tu šťouchanou ve středním pásmu už nemůže dívat a jako blesk prosvištěl až k Vojtkovi. Ten kotouč vyrazil a vzápětí odolal i dorážce Mikulíka. Třinecký brankář poté jen nechápavě kroutil hlavou. Zřejmě netušil, jak k takové situaci vůbec došlo.

Základních šedesát minut nerozhodlo, a tak přišlo na řadu prodloužení. Třinečtí v něm působili o něco aktivněji, ale Boleslav brzy dokázala přidat. Zvlášť téměř hyperaktivního Bahenského bylo hodně vidět. Balaštík zase zkoušel střelu bekhendem. Ani nastavená pětiminutovka však ve finále nerozhodla.

Až v šestnáctém nájezdu se trefil Jaroslav Balaštík. Nikdo jiný se v předchozích patnácti nedokázal prosadit. Boleslav tak bere bod navíc.

Petr Novák (Mladá Boleslav): Velmi si ceníme dvou bodů proti takovému soupeři, jakým Třinec je. Trochu jsme spoléhali na ten třinecký střelecký útlum a chtěli jsme hrát ze zabezpečené obrany na brejky, což se nám dařilo. Nakonec jsme při troše štěstí mohli vyhrát v základní hrací době, ale to samé může říct i soupeř. Remíza je tak zasloužená a my jsme rádi za ten jediný proměněný nájezd v náš prospěch.

Břetislav Kopřiva (Oceláři Třinec): Věděli jsme, že to nebude lehké utkání, protože domácí vědí, o co hrají. Nám nevyšla první třetina. Do té druhé jsme udělali určité korekce a bylo to z naší strany už lepší. Měli jsme i nějaké šance, ale teď se prostě v zakončení trochu trápíme. Došlo tedy na nájezdy a ty nám nejdou dlouhodobě. Ze zisku pouze jednoho bodu jsme zklamaní.