Oceláři byli střelecky lepší, body nakonec bere Plzeň

24.01.2020 · Daniel Ježek
Druhý venkovní zápas z osmidenního tripu absolvovali Oceláři na ledě plzeňské Škody. Hráči s drakem na prsou se jako první dostali do vedení, v celém zápase byli střelecky aktivnější, body ale nakonec zůstaly na západě Čech.
39.kolo, pátek 24.1.2020
Plzeň
5:2
LOGSPEED CZ Aréna
Třetiny: 2:1, 1:1, 2:0  Branky a nahrávky: 10. Vracovský (Malát), 15. P. Zdráhal (Budík, Gulaš), 32. Vráblík (Mertl), 43. Budík, 54. Mertl (Gulaš) – 3. Chmielewski (O. Kovařčík, M. Kovařčík), 23. O. Kovařčík (M. Doudera). Rozhodčí: Mrkva, Šír – Axman, Hynek. Vyloučení: 5:6, navíc Kodýtek (PLZ) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6011. Střely na branku: 25:39. Zblokované střely: 13:8. Hity: 13:14. Vhazování: 26:43. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 5:2.
HC Škoda Plzeň: Frodl – Budík, Čerešňák, Pulpán (A), Jánošík, Jank, Vráblík, L. Kaňák – P. Zdráhal, Mertl (A), Gulaš (C) – Kantner, Kracík, Pour – V. Němec, Kodýtek, Rob – Malát, Přikryl, Vracovský.
HC Oceláři Třinec: Štěpánek – Zahradníček, M. Doudera, Galvinš, D. Musil, Gernát, Roth, Haman – Dravecký (A), P. Vrána, Martin Růžička (A) – Hrehorčák, Wolski, M. Stránský – Adamský (C), Marcinko, Hrňa – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík.

Utkání na ledě Plzně nabídlo ofenzivní podívanou, kterou odšpuntoval již ve třetí minutě Ocelář Aron Chmielewski, který využil dobré nahrávky Ondřeje Kovařčíka a z první propálil bezmocného Frodla. Hráči s drakem na prsou i v dalších minutách pokračovali v aktivní hře a domácí hokejisty v první desetiminutovce výrazně přestříleli. Škodovka se do hry dostávala až v polovině periody, její první střelecký pokus však končil v síti. Tomáš Vracovský přesně zakončil kombinaci čtvrtého útoku.

Indiáni následně převzali otěže do svých rukou a postarali se o obrátku skóre. V úvodu patnácté minuty první formace vykombinovala situaci pro Patrika Zdráhala, který z blízka protlačil kotouč do sítě. Slezané mohli srovnat v závěru úvodní dvacetiminutovky, kdy si zahráli svou první početní výhodu. Tu ale v první třetině nevyužili a část přesilovky si přenesli do druhé části hry.

Oceláři nakonec výhodu jednoho muže v poli nezužitkovali, mrzet je to však nemuselo. Opět ve třetí minutě třetiny se hosté radovali, když po krásné akci Milana Doudery přesně pálil Ondřej Kovařčík. Mladší z bratrské dvojice tak zapsal druhý kanadský bod večera. Další minuty třetiny hodně připomínaly periodu předcházející, kdy Oceláři byli aktivnějším týmem, jejich střelecké pokusy ale kýžené branky nepřinášely. Domácí naopak vyčkávali do poloviny dvacetiminutovky, aby opět udeřili.

Po pár nepřesnostech v třinecké rozehrávce se v dvaatřicáté minutě Roman Vráblík dostal ke střele z mezikruží, plzeňský obránce se nakonec radoval po dorážce vlastní střely. V závěrečných minutách třetiny mohli domácí své vedení zdvojnásobit, kombinace mezi Pourem a Kracíkem ale skončila střelou mimo Štěpánkovu branku, přesilovka po chybě Wolského pak v této třetině využita nebyla.

Domácí nakonec svou početní výhodu nezužitkovali ani v úvodu posledního dějství, také ve třetí třetině se vlnila síť jedné z branek ve třetí minutě periody. Tentokráte to ale byla branka Ocelářů, střelu Vojtěcha Budíka před Štěpánkem smolně tečoval Marcinko. V dalších minutách si oba soupeři zahráli po jedné přesilové hře, ani tentokráte ale výhoda jednoho muže v poli branku nepřinesla.

V padesáté čtvrté minutě byl za podrážení brankáře vyloučen Hrňa, domácí využili přesilovou hru po osmi vteřinách. Tomáš Mertl se nejlépe orientoval v předbrankovém prostoru, když dokázal dorazit Štěpánkem vyraženou střelu Gulaše. Oceláři dostali poslední možnost ke korekci stavu a návratu do zápasu tři minuty před koncem, Slezané ale přesilovku nevyužili a v Plzni nakonec prohráli v poměru 2:5.

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): "Na ledě byla dnes vidět velká kvalita soupeře, má v zádech dobré zápasy a dneska ten finální výsledek neodpovídá v poměru sil na ledě. My jsme měli menší problém se sestavou, navíc minulý víkend se nám výsledkově nepovedl. Do utkání jsme vstoupili s obavami. Rozhodla produktivita, jestli mám správné, tak jsme dali z patnácti střel pět gólů. Hráčům je potřeba poděkovat za snahu."

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): "Dobře jsme do utkání vstoupili, dali jsme rychlou branku, měli jsme dobrý pohyb. Pak jsme ale propadli v útočném pásmu, domácí měli rychlý brejk čtyři na dva a se šťastným odrazem nám srovnali. I druhá branka byla pro nás velmi laciná. Hráči zápas dobře odpracovali, na hráčích byla vidět snaha, to se klukům upřít nedá, ale individuálními chybami jsme přišli o nějaké body. Jak nám Plzeň ve skóre odskočila, tak bylo pro nás velmi obtížně se do duelu vrátit. Závěr si domácí zkušeně pohlídali."