Oceláři jedou z Ostravy bez bodů

29.11.2011 · Daniel Ježek
Poslední kolo první poloviny Tipsport extraligy přineslo druhé měření sil Vítkovic a Třince. Ačkoli do vedení šli Slezané, z celkového vítězství se nakonec radují hráči z Ostravy, kteří všechny tři branky vsítili v přesilovkách. Čestný úspěch Ocelářů zaznamenal Ladislav Kohn.
26.kolo, úterý 29.11.2011
Vítkovice
3:1
Třetiny: 1:1, 1:0, 1:0  Branky a nahrávky: 17. Malík (Burger, Káňa J.), 29. Strapáč (Šedivý, Klimek), 53. Štefanka (Sloboda, Burger) - 12. Kohn (Polanský). Rozhodčí: Blecha, Homola - Kis, Blümel. Vyloučení: 4:6, navíc Malík (TRI) 5+10+DKU - nesportovní chování. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5545. Střely na branku: 25:32. Průběh utkání: 0:1, 3:1.
Málek - Punčochář, Rehák, Voráček, Malík, Kudělka, Ovčačík, Sloboda - Klimek, Šedivý, Szturc, Burger, Walker, Káňa T., Pabiška, Hruška, Pohl, Strapáč, Káňa J., Štefanka, Húževka
Hamerlík - Hrabal, Zíb, Richter, Lojek, Hořava P., Cartelli, Kania, Hudec - Bonk, Hořava M., Květoň D., Klimenta, Peterek, Marosz, Polanský, Chovan, Kohn, Ostřížek, Rufer, McGregor

Utkání začalo v tempu hodném souboje dvou loňských finalistů. Lepší vstup do utkání měli hráči Vítkovic, kteří mohli jít do vedení již v polovině druhé minuty zápasu. Kotouč se dostal na hůl Karola Slobody, ten sice Hamerlíka překonal, jeho gólovou radost ale překazila tyč třinecké branky. Oceláři se postupem času dostávali do tempa, nějvětší šanci Třince, v první desetiminutovce, měl matador Jan Peterek. Ten se dostal za obranu, při svém postupu byl faulován dojíždějícím Ovčačíkem. Sudí nařídili trestné střílení, Peterek ale opakovanou šanci využít nedokázal, když se střelou na lapačku proti Málkovi nepochodil.

Diváci v ČEZ aréně tak na branky museli čekat do druhé poloviny úvodního dějství. Ve dvanácté minutě se, v rohu vítkovické třetiny, k puku dostal Ladislav Kohn. Ten si vybruslil před brankoviště a zasunul puk za bezmocného Málka. Vedení Třince mohl za další čtyři minuty navýšit kapitán Bonk, ten ale v solovém nájezdu neuspěl. Domácí tak trestali. V probíhající přesilovce se kotouč dostal na modrou, kde stál Marek Malík. Ostravský bek vystřelil z první, puk prošel Hamerlíkovi mezi betony – 1:1. Branka padla vteřinu po vypršení třineckého oslabení.

Po dvaceti minutách byl stav vyrovnaný. Do druhé periody vstoupili lépe domácí. Ti si vytvářeli souvislejší tlak, dopomohly jim k tomu tři početní výhody. A Vítkovičtí dokázali jednu z nich využít. O otočení vývoje zápasu se ve 29. minutě postaral Petr Strapáč. Na třineckou branu šlo několik střel, ta poslední, v podání Strapáče, už prošla do Ocelářské sítě. Vedení Ostravanům nemuselo vydržet dlouho. Ve třicáté minutě chtěl Málek pokrýt puk, ten se vykutálel zpod jeho rukavice. Poblíž ale nebyl žádný z hráčů s drakem na prsou a domácí pokračovali s jednobrankovým vedením.

Postupem času se Oceláři vraceli do tempa z první třetiny a dokázali ohrozit vítkovickou branku několika pokusy. Nejaktivnějším byl Ladislav Kohn, který měl v přesilovce hned tři pokusy. Ve všech případech ale zasáhl brankář Málek. A když se domácím nepovedlo zužitkovat přečíslení dvou na jednoho, skončila druhá dvacetiminutovka vítězstvím Vítkovic.

Třinečtí šli do poslední třetiny s cílem alespoň srovnat krok. Oceláři se však dlouho nemohli prosadit skrz sformovanou obrannou řadu Vítkovic. Domácí mohli navýšit své vedení ve čtyřiačtyřicáté minutě. Po střele Strapáče se kotouč odrazil od Hamerlíka k najíždějícímu Walkerovi, který ale nebyl schopný doklepnout puk mezi tři tyče. V dalších minutách jsme místo hokeje viděli slovní přestřelky, kde po jedné z nich dostal domácí Malík osobní trest.

Vítkovice to nijak nezaskočilo, naopak domácí dokázali vsítit třetí branku. Oceláři hráli opět v oslabení, když se z předbrankového prostoru prosadil Juraj Štefanka. Na trestné sedící Malík se radoval tak vehementně, že si od rozhodčích vykoledoval dalších 5 minut, nádavkem pak trest ve hře. Před Oceláři byla dlouhá, pětiminutová přesilovka. V té se hosté dlouho nedokázali usadit v pásmu, třineckou snahu o srovnání pak tři minuty před koncem zhatilo vyloučení. Vítkovičtí už do konce zápasu kontrolovali své dvoubrankové vedení a získali tak tři body.

Mojmír Trličík (Vítkovice Steel): My jsme pár prvních střídání vstoupili dobře do utkání. To nám ale trochu uškodilo, protože jsme začali hrát krásný, kombinační hokej. Produkovali jsme chyby, soupeř se dokázal dostat do tempa. V první třetině jsme mohli dostat tři branky, tam nás ale zachránil brankář Málek. Od druhé třetiny jsme pak byli lepším týmem. Nám se do sestavy vrací hráči, toho jsme využili k vytvoření dvou přesilovkových formací a ty rozhodly dnešní zápas. Hráči předvedli dobrý, bojovný výkon, vzadu nás pak jistil brankář Málek.

Břetislav Kopřiva (Oceláři Třinec): První třetinu jsme zvládli. Výsledkem ne, herně ano. Měli jsme tam vyložené situace, měli jsme dát více branek. Pro domácí byla důležitá branka na 1:1, kterou dali v přesilovce. Utkání rozhodly přesilovky, ve kterých domácí dali tři branky. My jsme na početní výhody sice připravovali, dneska nám ale nešly. Mužstvo dnes ale odvedlo dobrý výkon. Před utkání jsme museli improvizovat sestavou, chybí nám sedm hráčů základní sestavy, což bylo nejvíc znát v přesilovkách. Utkání jsme dobře rozjeli, nedotáhli jsme ho však do vítězného konce.