Oceláři ještě nepostupují, Tappaře podlehli 1:2

23.09.2014 · Daniel Ježek
V pátém utkání Champions Hockey League si Oceláři mohli zajistit postup do osmifinále. Ve WERK ARENĚ se střetli s finskou Tapparou Tampere. Diváci v třinecké hale viděli branky jen v poslední dvacetiminutovce, více jich nakonec padlo do sítě Ocelářů. Ti prohráli v poměru 1:2.
5. CHL, úterý 23.9.2014
Tampere
1:2
Třetiny: 0:0, 0:0, 1:2  Branky a nahrávky: 42. Adamský (Trončinský) – 48. Kolomatis (Da Costa), 57. Palola (Jormakka, Järvinen). Rozhodčí: Marian Rohatsch (GER), Vladimír Pešina (CZE) – Marek Hlavatý (CZE), Rudolf Tošenovjan (CZE). Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 807. Střely na branku: 32:20. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Hrubec – Klesla (C), M. Doudera, Linhart, Nosek, Galvas, Trončinský, L. Doudera – Dravecký, Žejdl, Kreps – Adamský, Polanský (A), Irgl – Orsava, Matuš, Cienciala – Kindl, Růžička, Chmielewski.
Hrachovina – Kolomatis, Peltola (C), Kuusela, Saravo, Elorinne, Kankaanperä (A), Rouhiainen – Laine, Malinen, Erkinjunnti – Palola, Järvinen (A), Jormakka – Karjlainen, Da Costa, Kaksonen – Rauhala, Tuominen, Kallela.

V pátém utkání v rámci hokejové Ligy mistrů se Oceláři utkali s finským týmem Tappara Tampere. Diváci ve WERK ARENĚ se gólů dočkali až v závěrečné části. Celkem byly k vidění tři přesné trefy, dvakrát se prosadili hosté a připsali si na své konto tři body.

Úvod zápasu byl z obou stran poměrně opatrný, na první větší šanci se muselo čekat do šesté minuty. Tappara se po chybném střídání Ocelářů dostala do přečíslení tří proti jednomu, Hrubec ale dokázal zlikvidovat dva pokusy Rauhaly. Slezané se pak dvakrát pokusili o rychlý přechod střední třetiny pomocí dlouhých přihrávek, pokaždé ale byli nachytáni v ofsajdové pasti.

V jedenácté minutě hostujícího brankáře Hrachovinu nepříjemně ohrozil Cienciala, jeho skrytá střela ale trefila jen betony brankáře Tappary. Podobně si Oceláři vedli i v přesilovce v minutě následující. Klesla trefil Hrachovinu, Žejdlova dorážka šla mimo. V dalších minutách první třetiny byl k vidění spíše boj o puk, než pohledný hokej se šancemi. Za zmínku stojí střela Linharta či teč Tuominena, oba ale neuspěli.

Druhá perioda tak začínala se stejným skóre, jako celý zápas. Hned v úvodu prostřední dvacetiminutovky si hosté zahráli přesilovku, ta jim ale nevyšla dle představ. Lepší to z pohledu Tappary bylo v dvacáté sedmé minutě. Nejprve střílel vedle Järvinen, střelu Jormakky pak zlikvidoval Hrubec. Oceláři zahrozili za další čtyři minuty. Kindl přesně našel volného Noska, ten ale nedokázal trefit odkrytou branku.

Třinečtí se v těchto minutách druhé dvacetiminutovky chopili otěží zápasu, stále ale nemohli najít recept na překonání brankáře Hrachoviny. Třicátá třetí minuty – šance Galvase. Třinecký bek ale místo střely volil pas na Žejdla, ten byl zblokován hostující obranou. Závěr prostřední části se nesl ve znamení prohřešků proti pravidlům. Tappara si nejprve zahrála přesilovku, bez výsledku. Ve čtyřicáté minutě se oba týmy nechaly vyloučit do čtyř, na gól se tak stále muselo čekat.

A diváci se dočkali hned v úvodu poslední periody. Ve dvaačtyřicáté minutě Trončinský přesně našel Martina Adamského, který střelou do horních pater branky poprvé v zápase rozvlnil brankovou síť. Odpověď Tappary na sebe nechala čekat pět minut. Nejprve se ve čtyřicáté šesté minutě neprosadil Lainen, za další dvě minuty už se finský tým radoval. Da Costa přihrál Davidu Kolomatisovi, který se nijak nerozpakoval a střelou švihem propálil bezmocného Hrubce – 1:1.

Oceláři mohli jít opět do vedení v minutě třiapadesáté, Adamský ale nedokázal doklepnout Irglovo nahození. Tak se ke slovu opět přihlásili hosté. Padesátá sedmá minuta – pátá přesilovka Tappary. Z ní uplynulo jen dvacet vteřin, když přesunujícího se Hrubce z první propálil Olli Palola. Na tuto trefu už domácí zareagovat nedokázali, z pátého zápasu Champions Hockey League tak vyšli naprázdno. Tappara Tampere slaví tři body a uchovala si tak šanci na přímý postup ze skupiny E.

Václav Varaďa (Oceláři Třinec): Z naší strany to moc povedený zápas nebyl. První třetina byla vyrovnaná, od druhé jsme ale tahali za kratší konec. Finské mužstvo měli spoustu šancí, častokrát se dostávali do přečíslení. Nebyli jsme schopni přidat a vytvořit si nějaké šance. Zápas byl po dvou třetinách stále hratelný. Pak se nám povedlo dát první gól, stále jsme ale nehráli dobře. U vyrovnávací branky jsme udělali velkou chybu kdy jsme ledabyle odehráli puk středem pásma. Po tom gólu jsme se dostali do křeče a byli horším týmem. Rozdílová branka v přesilovce byla po fantastické kombinaci Tappary. Do konce zápasu už jsme s tím stavem nebyli schopni nic udělat. Po tom, co jsme dneska předvedli, je výhra hostů zasloužená.