Oceláři neudrželi vedení, z Vítkovic vezou pouze bod

06.08.2009 · Adam Sušovský
Oceláři nastoupili ve Vítkovicích s touhou odčinit úterní debakl se Zlínem. Ve velmi zajímavém zápase Třinečtí ještě v poslední třetině vedli 3:2, ale hubený náskok ubránit nedokázali. O druhém bodu pro ostravský celek rozhodl samostatným nájezdem Viktor Ujčík. Hlavní hvězdou zápasu se stal třinecký gólman Peter Hamerlík, který si v zápase připsal 43 úspěšných zásahů.
TsC2, čtvrtek 6.8.2009
Vítkovice
4:3sn
Palác kultury a sportu Ostrava
Třetiny: 0:0, 2:3, 1:0 - 0:0, 1:0  Branky a nahrávky:23. Varaďa (Hubáček, Burger), 35. Jurečka (Burger),52. Krenželok, 65. Ujčík - 27. Květoň (Peterek), 37. Hampl (Polák), 38. Peterek (Cartelli) . Rozhodčí: Přibyl - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 7:8, navíc Výtisk 10 min. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 800. Střely na branku: 46:21. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 4:3. 800
Šindelář - Trnka, Sičák, Jurečka, Kuboš, Rehák, Voráček, Stehlík - Varaďa, Burger, Hubáček, Svačina, Hruška, Ujčík, Klimek, Štefanka, Krenželok, Kvapil, Strapáč, Treille
Hamerlík - Andersons, Hrabal, Cartelli, Malec, Výtisk, Lojek, Bobček, Rangl - Tomas, Polanský, Balej - Kvetoň, Peterek, Martynek - Hampl, Polák, Růžička - Steber, Kútny, Lušňák

Hned v úvodu utkání nabídl svým vyloučením přesilovou hru pro domácí třinecký Jiří Polanský. Vítkovice roztočily přesilovkový kolotoč a třinecký gólman Peter Hamerlík musel z rukávu vytáhnout dva výbroné zákroky. Nejprve proti střele Vladimíra Sičáka, o pár vteřin později vytáhl gólman betonem střelu Vitktora Ujčíka.

Hosté zahrozili poprvé v 6. minutě. Rostislav Martynek však střílenou přihrávku Peterka tečoval těsně mimo. I díky častým vyloučením Třineckých si domácí vytvořili v úvodu utkání tlak. Jenže jak Krenželok, tak Stehlík v dobré pozici minuli.

V druhé polovině třetiny se hrál spíše opatrnější hokej. Mírně aktivnější byl domácí celek, ale šance Svačiny a Kvapila gólový efekt nepřinesla. Oceláři se do optického tlaku dostali až na samotném konci úvodní části při vyloučení vítkovického Romana, k ohrožení branky se vinou nepřesností nedostali.

Druhou třetinu začali trvalým náporem díky vyloučení Lojka domácí. Z velké šance Stehlíka po vybídnutí Kvapilem ještě nezapršelo. O chvíli později to už ale bylo 1:0 - Po kombinaci Burgera s Hubáčkem předložil druhý jmenovaný puk na brankoviště Václavu Varaďovi a ten neměl problém zblízka zakončit.

Odpověď přišla o pouhé 3 minuty později. David Květoň přebral ve středním pásmu chytrou přihrávku Peterka a zpoza obránce poslal puk mezi betony nevěřícně koukajícího Šindeláře - 1:1.

O půl minuty později mohli jít Oceláři do vedení. Andersonsovu bombu ale Tomas na brankovišti tečoval pouze do rukavice pozorného brankáře. Tlak Třince pokračoval, ale vedení strhly na svou stranu málem Vítkovice. Z trestné lavice naskakující Hubáček přebruslil obranu, ale tváří v tvář Hamerlíkovi ani nadvakrát neuspěl.

V 35. minutě byl vyloučen za držení Štefanky Rangl a Vítkovice trestaly. Jurečkovu dělovku od modré čáry zastavila až síť v bráně Hamerlíka - 2:1. Vedení udrželi domácí pouze dvě minuty, když do střílené přihrávky nastavil hůl Zbyněk Hampl a poslal touš pod horní tyč - 2:2. Střelecké hody pokračovaly. O minutu později to bylo už 2:3. Mario Cartelli ve vlastním oslabení poslal do samostatného úniku přesným pasem Jana Peterka a ten bekendovým blafákem poslal poprvé v dnešním zápase Oceláře do vedení - 2:3.

V úvodu třetí třetiny se celá akce opakovala, tentokráte byl proti Peterkovi úspěšnější domácí brankář. Až do poloviny poslední části diváci příliš zajímavý hokej neviděli. V 52. minutě byl vyloučen Janis Andersons a Vítkovicím stačilo pouhých 9 vteřin k využití této přesilové hry, když se na brankovišti nejlépe orientoval Lukáš Krenželok – 3:3.

V čase 58:04 byl vyloučen ex-třinecký Juraj Štefanka a Třinci se naskytla možnost přesilové hry. Na modré čáře však chyboval Balej a za Výtiskův záchranný faul na unikajícího Varaďu nařídil hlavní rozhodčí trestné střílení. Exekutor Jiří Burger však kličku do forhendu nezvládl a zařídil, že se bude ve Vítkovicích prodlužovat.

Hra v prodloužení nabrala spád až ke konci. Protože se neujaly dvě velké šance Ujčíka a Svačiny a v závěru zápasu neskóroval ani z úhlu Jozef Balej dospěl zápas k samostatným nájezdům. V nich měly pevnější nervy Vítkovice a díky Ujčíkově povedenému nájezdu získávají bod navíc.