Oceláři neuspěli v koncovce - první duel pro Pardubice

18.03.2014 · Martin Stebel
Úvodní duel čtvrtfinále Ocelářům nevyšel podle představ. V první polovině utkání sice byli střelecky aktivnější, ovšem v koncovce postrádali větší preciznost. Pardubice naopak nekompromisně trestaly chyby a vítězí 4:0. Druhý duel bude na program ve středu od 17:00. Podpořte svou přítomností Oceláře v honbě za vyrovnáním série!
ČF1, úterý 18.3.2014
Pardubice
0:4
Třetiny: 0:1, 0:2, 0:1  Branky a nahrávky: 1:54 Zohorna (Sýkora; 3/5), 24:58 Cetkovský (Zohorna; 4/5), 38:03 T. Nosek (Tybor; 5/5), 53:56 Sýkora (Cetkovský; 5/5). Rozhodčí: Husička, Polák – Bláha, Kostka. Vyloučení: 8:9 (2:4, 2:2, 4:3), navíc Linhart (Třinec) 10 minut osobní trest. Využití: 0:2. Diváci: 4564. Střely na branku: 41:30 (18:9, 8:13, 15:8). Průběh utkání: 0:4. Nejlepší hráči: Vladimír Roth – Július Hudáček. Stav série: 0:1.
Hrubec – Galvas, Roth, Linhart, Trončinský, Zíb, D. Nosek, Foltýn, Krejčí – Adamský, Polanský (A), Martin Růžička – Polák, Bonk (C), Orsava – Rufer, Rákos, Květoň – Hrňa, Peterek (A), Marek Růžička.
Hudáček – Ďaloga, Benák (A), Vašíček, Kočí (C), Gregorc, Píša – Zohorna, Cetkovský, Sýkora (A) – Tybor, T. Nosek, Radil – Semorád, Nahodil, Kolář – Číp, Moučka, Mozer.

Hned v úvodu duelu mohli jít do vedení domácí hokejisté, jenže Adamskému střela příklepem v nadějné pozici vůbec nesedla. Oceláři poměrně brzy inkasovali. Na trestné lavici seděli Nosek s Trončinským a dvojnásobnou přesilovku dokázal využít Tomáš Zohorna, jenž si kotouč zpracoval a z mezikruží střelou zápěstím vypálil precizně pod horní tyč - 0:1.

V polovině čtvrté minuty zahrozil Adam Rufer, jenže jeho pokusu chyběla přesnost i razance. Na konci šesté minuty neskončila úspěchem ani spolupráce mezi Noskem a Květoněm. Krátce poté Trončinský přihrával před odkrytou branku Martinu Růžičkovi, pardubický hráč však puk na poslední chvíli tečoval do ochranné sítě.

Převaha Slezanů byla v úvodním dějství značná, ale v zakončení to nebylo optimální. Gólem neskončily šance Martina Adamského, prudký projektil Lukáše Zíba v početní výhodě zastavila branková konstrukce. Ve dvanácté minutě mohl vyrovnat útočně aktivní obránce Marek Trončinský, který se proháčkoval středem hřiště a vystřelil. Někteří fandové už zvedali ruce nad hlavy, ale radost byla předčasná. Neprosadil se ani subtilní Erik Hrňa, jenž obdržel ideální nahrávku od Jana Peterka.

Skóre se mohlo změnit hned po deseti vteřinách po startu druhé části, kdy ujeli Zohorna se Sýkorou, ovšem Šimon Hrubec se prezentoval znamenitým zákrokem. Východočeši však byli i nadále aktivní a druhou trefu přidali na konci 25. minuty. V početní výhodě získal za brankou kotouč Jan Kolář, předložil jej pro Jiřího Cetkovského, který už měl usnadněnou práci - 0:2.

Třinec nesložil zbraně a dále měl urputnou snahu vsítit kontaktní trefu. Velice blízko byl především rychlonohý Jakub Orsava, který byl v samostatném úniku, ale Július Hudáček mu dokázal kotouč vypíchnout a třinecký mladík nezakončil. Pár chvil poté neskóroval ani Martin Adamský, jehož střela skončila mimo tři tyče.

Pojišťováci hráli takticky velice vyspěle a trpělivě čekali na své šance. Dvě minuty před koncem prostředního dějství to bylo už o tři branky. Tybor se s kotoučem dlouho ochomýtal okolo branky a nakonec jej dostrkal před Hrubce. Tam si puk našel Tomáš Nosek a dopravil jej pohotově za brankovou čáru - 0:3.

Ve třetí části mohl snížit David Květoň, ovšem ani tentokrát nebyl úspěšný, jelikož dalším fantastickým zákrokem podržel svůj tým Július Hudáček. Ocelářům nebylo přáno ani v minutě s číslem 51. Martin Adamský vystihl špatnou rozehrávku a pokusil se skórovat z bekhendové strany. Slovenský strážce svatyně na poslední okamžik zachránil situaci.

V 53. minutě se neujala ani tutová možnost Pardubic. Radil ujel všem, přehodil padajícího Trončinského a žabka přistála přímo na holi zakončujícího Semoráda. Bomba východočeského útočníka se od břevna odrazila do ochranné sítě.

Definitivní pojistka tak přišla šest minut před koncem. Kanonýrské schopnosti naplno demonstroval Petr Sýkora, který obral na modré čáře o kotouč váhajícího Rotha, pláchl podél hrazení všem vracejícím se Ocelářům a chladnokrevně po ledě zakončil k pravé tyči.

Další utkání je na programu ve středu 19. března od 17:00. Pardubičtí zatím vyhráli pouze jednu bitvu, válka však stále pokračuje, Oceláři musí ukázat bojovný charakter!

Jiří Kalous (HC Oceláři Třinec): "Dostali jsme hned v úvodu gól v oslabení a byť jsme si v první třetině vytvořili spoustu brankových příležitostí, tak jsme je neproměnili. Možná na hráče dolehla trochu nervozita z prvního utkání play off. Enormní snaha pak přerostla trochu v křeč. Dneska jsme nevyužili šance a Pardubice nás vytrestaly z brejků."

Miloš Říha ml. (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): "Rozhodující byla první třetina. Jednak jsme hned v úvodu využili přesilovku pět na tři a také jsme díky Hudáčkovi, který v celém utkání podal výborný výkon, přečkali tlak domácích. Do druhé třetiny jsme vstoupili už líp a měli jsme spoustu brejkových situací, ze kterých jsme dali dva góly. V třetí třetině jsme v dobrém výkonu pokračovali. Důležité vítězství na úvod."