Oceláři podlehli Petrohradu 0:1

03.08.2011 · Michal Samiec
Atraktivní utkání dnes bylo k vidění ve vyprodané přerovské hokejové hale. Úřadující český mistr z Třince vyzval bohatý ruský klub SKA Petrohrad. Mančaft trenéra Říhy a bijce Arťuchina porazil slezský klub nejtěsnějším jednobrankovým rozdílem. Rozhodující branku vstřelil Petr Průcha.
přát., středa 3.8.2011
Petrohrad
Přerov
Třetiny: 1:0, 0:0, 0:0  Branky a nahrávky: 17. Průcha (Afinogenov). Rozhodčí: Mikula, Přikryl - Tošenovjan, Chytil. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. Diváci: 3000. Průběh utkání: 1:0.
Štěpánek - Kalinin, Koltcov, Denisov, Grebeshkov, Vishnevskyi, Vorobyev, Petrov, Berdyukov - Průcha, Thoresen, Afinogenov - Klimenko, Martensson, Weinhandl - Artyukhin, Nepryaev, Fedorov - Rybin, Kucheryavenko, Kruchinin
Hamerlík (na nájezdy Vojtek) - Hrabal, Zíb, Lojek, Richter, Seman, Pavlík, Cartelli, Hudec - Adamský, Bonk, Květoň - Kohn, Polanský, Orsava - Rufer, Hrňa, McGregor - Hampl, Ostřížek, Havel

Třinečtí hokejisté nastoupili bez zraněného Varadi a Peterka proti kompletnímu výběru hvězdného Petrohradu. Přestože rozdíl kvality znát příliš nebyl, musel se v brankovišti daleko více, hlavně po indiviuálních chybách obránců, ohánět třinecký Hamerlík.

Už v samotném úvodu utkání zmařil samostatný únik Jevgenije Arťuchina, efektním semaforem si počkal i na ránu Weindhendla. Na střelu Petra Průchy ze 17. minuty už ale nárok neměl.

Oceláři po změně stran zvýšili obrátky a soupeře dokázali dostat po tlak. Dobře si vedla hlavně třetí formace McGregor - Rufer - Hrňa, která se dokázala svým pohybem aktivnímu soupeři vyrovnat.

Brankář Jakub Štěpánek byl ale ve svém brankovišti jako ryba ve vodě a všechny útoky Oceářů s přehledem odrážel. V závěru utkání sice měl třinecký mistr výhodu dlouhé přesilové hry, Petrohrad ale výborným bruslením znemožnil bíločervenému celku rozložit svůj přesilovkový obrazec.

V tvrdém a líbivém utkání tak vyprodaná aréna v Přerově viděla jen jednu branku. Přesto se s hokejisty loučila bouřlivým potleskem, který si vysloužil zejména Martin Vojtek. Přerovský odchovanec se dostal do brány až na závěrečné samostatné nájezdy a s přehledem vychytal jak Průchu, tak Afinogenova s Rybinem. Za Oceláře se trefil jen McGregor, který tak zajistil Třinci alespoň čestné vítězství v neoblíbené disciplíně.

Miloš Říha (SKA Petrohrad):
Je sice začátek sezóny, ale tohle byl vynikající zápas. Hrál se výborný hokej, jediná škoda je ta, že nepadlo více gólů. Ale to tak v této fázi bývá. My i Třinec jsme momentálně v hrubé přípravě, takže některé věci ještě nejsou úplně dotažené do detailů. Atmosféra byla skvělá, takže všem fanouškům se to rozhodně muselo líbit.

Břetislav Kopřiva (HC Oceláři Třinec):
Za to utkání s Petrohradem v Přerově jsme hodně rádi. Našim mladým hráčům ukázalo, kudy vede cesta a jak na sobě mají dál pracovat. Pro většinu našich hráčů to byl první zápas, zatímco Petrohrad už je více rozehraný. Proto byla v naší hře ještě spousta nepřesností, díky kterým jsme se dnes nedokázali prosadit. Koncovka nebyla dobrá a musíme na ní hodně zapracovat.

Odehrané v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno