Oceláři podlehli na domácím ledě Mladé Boleslavi

27.01.2019 · Michal Samiec
Po patnácti zápasech skončila bodová série třineckých hokejistů na domácím ledě. Oceláři s notně oslabenou sestavou vinou několika zranění nestačili Mladé Boleslavi, která přijela pod Javorový psychicky posílená páteční vysokou výhrou nad Hradcem Králové. Boleslavští pracovali na navyšování náskoku celé utkání a připsali si do tabulky důležité tři body v boji o play off.
39.kolo, neděle 27.1.2019
Ml. Boleslav
2:5
Třetiny: 0:1, 1:2, 1:2  Branky a nahrávky: 36. Chmielewski (M. Kovařčík, O. Kovařčík), 55. Martin Růžička (Werek, Polanský) – 18. M. Látal (Pláněk, P. Musil), 24. Žejdl (M. Látal, P. Musil), 38. P. Kousal (Flynn), 41. Němeček (Klepiš, Vondrka), 51. Skalický (Dlapa, Klepiš). Rozhodčí: Hribik, Veselý – Gebauer, Lučan. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 627. Střely na branku: 28:25. Střely mimo: 8:13. Zblokované střely: 11:11. Hity: 12:4. Vhazování: 36:24. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5, 2:5.
HC Oceláři Třinec: Hrubec (51. L. Daneček) – M. Doudera, Gernát, M. Adámek, D. Musil, Matyáš, Zahradníček – Chmielewski, Marcinko, Werek – Martin Růžička, P. Vrána, Dravecký – Hrňa, Polanský, Svačina – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Hladonik.
BK Mladá Boleslav: J. Růžička – Bernad, Němeček, Kotvan, Kurka, Dlapa, Pláněk, Hrdinka – Skalický, Klepiš, Vondrka – Pabiška, Žejdl, Šťastný – R. Zohorna, P. Musil, M. Látal – Flynn, T. Knotek, P. Kousal.

Úvodní šance druhého představení Mladé Boleslavi na ledě Werk areny v sezóně 2018/2019 na sebe nenechala dlouho čekat. Ve třetí minutě využil Chmielewski chyby v rozehrávce Bruslařského klubu a vyslal do úniku Wereka. Navrátilec do třinecké sestavy ale svou střelou skóre neotevřel. Na druhé straně o pár sekund později pálil nebezpečně z vrcholu kruhu Kurka, ale puk mířil mimo. První přesilovku utkání dostali v desáté minutě bruslaři a šance se zrodily na obou stranách. Po gólu volala Klepišova střela z první prakticky od modré čáry, proti brankáři Růžičkovi se pak do úniku dostal opět Werek. Byl ale tísněn vracejícím se bekem a jeho střela postrádala razanci, Růžička chytil. Největší šanci první třetiny na straně Ocelářů měl na začátku třinácté minuty Ondřej Kovařčík, který těžil z výborné akce Martina Růžičky – ten si prokličkoval až před mladoboleslavského brankáře a pak puk naservíroval do šance Kovařčíkovi. Branka z toho nebyla, ale první přesilovka pro Oceláře ano. Třinečtí z početní převahy nic nevytěžili a to ani z té druhé, která následovala 14 sekund po návratu prvního vyloučeného hráče – bruslaři se totiž hned nato dopustili hry s příliš mnoho hráči na ledě. Jediný gól první třetiny padl tři minuty před jejím koncem – v ideálním prostoru slotu před Hrubcem tečoval Pláňkovo nahození od modré Martin Látal a třinecký brankář byl bezradný. A jelikož vzápětí nevyrovnal po rychlé a přímočaré kombinaci Werek, když mu puk na levém kruhu přistál od Gernáta po pasu zpoza brány, šlo se do kabin za nejtěsnějšího vedení hostí.

V prostřední třetině mladoboleslavští hokejisté zdvojnásobili své vedení. Oceláři sice po dvou minutách dostali možnost hrát přesilovku, kterou ale nevyužili. A hned po devíti sekundách jim dal druhý gól Žejdl, jenž onen dvouminutový trest odpykával. Lukáš Žejdl se dostal do akce dvou na jednoho s Látalem a svou střelu procedil Hrubcovi mezi betony. Třinečtí se snažili, ale ofenzivní produkce jim nešla, naopak šance se rodily před brankou třineckého gólmana. Po polovině utkání ujel do samostatného úniku Klepiš, ale jeho bekhendovou kličku Hrubec přečetl. Následovala přesilovka Mladé Boleslavi s pořadovým číslem dvě, ale ani v té se gól ani žádná vyložená šance nezrodily. Do náznaku šance se dostali hosté až ve vyrovnaném poměru sil po chybě Ocelářů v rozehrávce. Velké věci se děly v šestatřicáté minutě. Nejprve chyboval brankář Růžička při rozehrávce, ke které si sjel do rohu hřiště, Chmielewski poslal puk před branku, ale Oceláři jej nedostali ani při dalším pokusu o střelu od Doudery. Na druhou stranu pak ujel do svého druhého úniku ve druhé části hry Klepiš, ale i tentokrát nedal, branku přestřelil. Hra se okamžitě přesunula zpět před Růžičku a tentokrát se Oceláři již radovali. Od levého mantinelu poslal puk Michal Kovařčík před brankoviště a Aron Chmielewski měl před sebou úkol trefit prázdnou branku. Třinečtí hokejisté snižující brankou vyprovokovali hosty k další aktivitě. Žejdl po velkém tlaku své pětky trefil z levé strany tyč, Skalický pak v akci tří na jednoho z druhé strany minul třineckou branku. Mladá Boleslav se nakonec dočkala – dvě minuty po korigující brance Třince trefil z hranice pravého kruhu přesně k Hrubcově tyči Pavel Kousal. Náskok Mladoboleslavských tak byl po čtyřiceti minutách dvougólový.

Jestliže měli třinečtí hokejisté a fanoušci pocit, že z pohledu Ocelářů je situace před třetí třetinou hratelná, zmrazil jejich naděje již po patnácti sekundách třetí třetiny David Němeček. Ten stál na vrcholu akce tří hostů na dva a vymetl roh Hrubcovy branky. V šesté minutě mohl vedení bruslařů navýšit Kousal, ale při samostatném úniku ho třinecký brankář vychytal. Definitivní pojistku dal vedení hostujícího týmu deset minut před koncem Pavol Skalický, který jednak clonil třineckému brankáři a jednak lehce a šikovně tečoval Dlapovo nahození od modré. Tím hosté nejen navýšili své vedení, ale také ukončili zápas Šimonu Hrubcovi, kterého pro zbytek utkání vystřídal Daneček. Ve druhé desetiminutovce třetí třetiny ještě putovali za katr nejprve Látal a pak Kotvan a Třinec dokonce snížil. Werek od levého mantinelu našel před brankou zcela volného Martina Růžičku a ten se v takových situacích nemýlí. Byla to však již poslední změna skóre v utkání, a tak si Mladá Boleslav připsala na třineckém ledě zasloužené tři body.

Marek Zadina (HC Oceláři Třinec): "Začali jsme dobře, vytvářeli jsme si šance, soupeře se nám dařilo přehrávat, bohužel jsme neproměnili žádné šance. Od druhé třetiny jsme tahali za kratší konec, Boleslav hrála velmi dobře, měla hodně přečíslení a mohla dát víc gólů. Musím uznat, že hosté vyhráli zaslouženě."

Miloslav Hořava (BK Mladá Boleslav): "Při úvodním tlaku Třince nám hodně pomohl brankář Růžička, který nás podržel. To byl základní stavební kámen úspěchu. Domácí měli velký tlak, byly tam šance. Nám se podařilo skórovat a od této chvíle to byl výborný výkon. Tyhle body jsou pro nás skvělé."