Oceláři přípravný duel zvládli na jedničku, Fehérvár zdolali 4:1

19.02.2014 · Martin Stebel
Ve středečním večeru obecenstvo v třinecké Werk aréně sledovalo měření sil mezi Oceláři a maďarským týmem z Fehérváru. V konečném zúčtování byli lepší domácí, kteří zásluhou kvalitního výkonu zvítězili poměrem 4:1. Branky Slezanů postupně vsítili Daniel Rákos, Jakub Orsava, Marek Růžička a David Květoň.
přát., středa 19.2.2014
Fehérvár
4:1
Třetiny: 2:0, 1:1, 1:0  Branky a nahrávky: 17. Rákos, 19. Orsava (Nosek), 24. Marek Růžička, 46. Květoň (Krejčí) – 40. Yellow Horn (Sertich) Rozhodčí: Mikula, Minář – Puczok, Lotko Vyloučení: 4:3 Využití: 0:0 V oslabení: 0:1 Diváků: 222
Hamerlík (30. Hrubec) – Galvas, Roth, Linhart, Trončinský, Zíb, Nosek, Foltýn, Krejčí, Roupec – Adamský, Polanský, Martin Růžička – Rufer, Bonk, Orsava – Rákos, Peterek, Květoň – Hrňa, Matuš, Marek Růžička
Hetényi – Orban, Jackman, Sertich, Sziranyi, Hetényi, Pozsgai – Kovacs, Sarauer, Banham – Benk, Yellow Horn, Mihaly – Magosi, McGregor, Neméth – Toth, Kiss

Hned v první minutě přípravného utkání se snažil prosadit kanonýr Martin Růžička, jenže scházela přesnost a maďarskou klec ohrozil jen symbolicky. Hosté pozlobili třineckou obranu krátce poté. V polovině čtvrté minuty ohrozil Hamerlíka z rychlého přečíslení kanadský křídelník Sarauer, ale v koncovce nebyl přesný.

V deváté minutě se v dobrém světle ukázal Radim Matuš, který se drze prosmýkl okolo hrazení, dostal se až ke gólmanovi, který jej však vychytal. V téže minutě se solidním pokusem připomenul ofenzivní zadák David Nosek, ale jeho ostrá střela nenašla přesný cíl.

Fehérvár hrozil jen sporadicky, jelikož domácí defenziva pracovala kompaktně. Oceláři šli do vedení na konci sedmnácté minuty, kdy se po velice hezké individuální akci gólově vyjádřil Daniel Rákos 1:0! Minutu před koncem úvodní třetiny zaznamenal další trefu šikovný a především rychlý Jakub Orsava, který se probil středem hřiště a nekompromisně zakončil - 2:0!

Vstup do prostředního dějství byl znovu ve znamení třinecké převahy. Ve 24. minutě efektně skóroval domácí benjamínek Marek Růžička 3:0! Ani poté však fehérvarští "čerti" nesložili zbraně a začali nepříjemně kousat. Nebezpečná byla zejména střela Németha těsně před polovinou zápasu, ale Peter Hamerlík se překvapit nenechal. Do druhé části zápasu dostal důvěru Šimon Hrubec a taky on si na nedostatek práce nemusel stěžovat.

Blízko gólu byl extřinecký Bryan McGregor, ale v nadějné šanci mu kotouč sjel z čepele. Neprosadil se ani hostující kapitán Richard Jackman, který ostře vypálil z mezikruží. Maďarské mužstvo se dočkalo až v poslední minutě prostřední části, kdy po rychlém přečíslení ve vlastním oslabení skóroval další hráč původem ze zámoří - Colton Yellow Horn - 3:1!

Poslední část už mnoho hokejového dramatu nenabídla. Oceláři v poklidném tempu kontrolovali vývoj a nepouštěli hosty do zakončení. Čtvrtou branku přidal po nedůslednosti maďarské obrany pohotový David Květoň - 4:1! Fehérvár mohl snížit minutu poté, jenže Kovácsův pokus postrádal razanci i přesnost.

Přípravné utkání se dohrálo v relativním poklidu, hosté hrozili z ojedinělých brejků, ale třinecká defenziva na čele se Šimonem Hrubcem pracovala naprosto spolehlivě. Konečné resumé tedy zní: Oceláři 4, Fehérvár 1.

Jiří Kalous (HC Oceláři Třinec): Do utkání jsme šli z plného tréninku. Měli jsme teď dlouhou zápasovou pauzu, proto jsme se chtěli víc rozehrát, jelikož hned v úterý hrajeme další extraligový zápas. Předvedli jsme několik dobrých kombinačních akci, ale nebylo to nějak ostré utkání, protože se nehrálo tolik do těla, ale jsem přesvědčen o tom, že nikdo nechtěl před vyvrcholením soutěže zranit protihráče. Pozitivem je, že se hodně bruslilo, jezdilo se nahoru-dolů, což splnilo náš účel.