Oceláři se z Finska vracejí s jedním bodem

22.08.2015 · Daniel Ježek
Již druhý zápas odehráli Slezané v rámci hokejové Ligy mistrů. Oceláři se tentokrát představili na ledě finského Kuopia. Třinečtí hokejisté se sice v závěru první třetiny dostali do vedení, soupeř ale dokázal vývoj zápasu otočit. Trefa Kamila Krepse poslala duel do nájezdů, v nich byli lepší domácí.
2. CHL, sobota 22.8.2015
Kuopio
4:3sn
Třetiny: 0:1, 3:1, 0:1 - 0:0  Branky a nahrávky: 22. Lukka (Keränen), 34. Pitkänen (Jokela, Mutanen), 38. Tammela (Mutanen), rozh. náj. Pitkänen – 20. Chmielewski (Matuš, Nosek), 27. Dravecký (Nosek), 51. Kreps (Hrňa, Plíhal). Rozhodčí: Marcus Linde (SWE), Lassi Heikkinen (FIN) – Henri Nava (FIN), Hannu Sormunen (FIN). Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 958. Střely na branku: 26:18. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3,4:3.
Kilpeläinen (Perhonen) – Riikola (CTS), Jokela (C), Lyytinen, Timonen (A), Halonen, Lukka, Mikkola – Keränen, Davis, Rissanen (A) – Mankinen, Mutanen, Ruohomaa – Tammela, Sebök, Nuutinen – Pitkänen, Harjama, Bengtsson – Kinnunen.
Hamerlík (Hrubec) – Klesla (C), Nosek, Hrabal, M. Doudera, Foltýn, Linhart, Adámek, L. Doudera – Hrňa (CTS), Plíhal, Kreps – Irgl, Polanský (A), Dravecký – Rákos, Matuš, Chmielewski – Cienciala, Rufer, Jašek.

Vstup do zápasu byl o něco aktivnější ze strany domácích hráčů, paradoxně se však do první velké šance dostali Oceláři. Kreps zblokoval Jokelovu střelu, po úniku přes dvě třetiny ale netrefil mezírku mezi Kilpeläinenovy betony. Kuopio si první velkou šanci vypracovali v šesté minutě, Keränen ale ztroskotal na pozorném Hamerlíkovi.

Úvodní dvacetiminutovku pak poznamenala dvojice prohřešků proti pravidel ze strany Slezanů, hráči s dráčkem na prsou dokázali obě početní nevýhody ubránit. Už už se zdálo, že týmy půjdou poprvé do kabin za nerozhodného stavu, když se v závěrečné minutě prosadil Aron Chmielewski. Polský forward ve službách Třince dostal nabídku od Matuše, střelou do horního růžku branky nedal domácímu brankáři žádnou šanci.

Vedení Ocelářů ale trvalo jen necelé tři minuty. Tři vteřiny před vypršením druhé minuty prostřední části se Kalpě povedlo srovnat krok. Santeri Lukka dostal pas na levý kruh pro vhazování, střelou z první propálil dosud bezchybného Hamerlíka.

Slezané se ale s nerozhodným stavem nehodlali smířit, za dalších pět minut už opět vedli. David Nosek napřáhl v přesilovce, jeho ránu šikovně tečoval Vladimír Dravecký. Brankář Kuopia byl bez šance - 1:2.

Domácím se ve druhé třetině střelecky dařilo mnohem více, než Ocelářům. Kalpa dokázala ještě do druhé přestávky otočit vývoj skóre na svou stranu. Nejprve se ve čtyřiatřicáté minutě prosadil Mikku Pitkänena, který si od zadního mantinelu vybruslil do střelecké pozice a střelou do horní poloviny Hamerlíkovy klece srovnal krok.

Za další čtyři už Kuopio vedlo. Jonne Tammelu se dostal za třineckou defenzívu a tvrdou ránou propálil Hamerlíka - 3:2.

Oceláři mohli srovnat hned vzápětí, Jaškova teč ale skončila jen na tyči domácí branky. Za dalších deset minut mohl podruhé v zápase skórovat Chmielewski, třinecký útočník ale netrefil odkrytou branku.

Hráči s dráčkem na hrudi se srovnání přeci jen dočkali. V polovině třetí se Hrňův pas šťastně odrazil ke Kamilu Krepsovi, který zametl kotouč do branky - 3:3.

Do konce závěrečné hrací doby ještě mohli o výhře domácích rozhodnout Mutanen a Tammela, první jmenovaný ztroskotal na Hamerlíkovi, druhý trefil tyč.

Zápas tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich se za Oceláře prosadil jen Polanský, Kuopio však proměnilo dva nájezdy. Tím rozhodujícím byl nájezd Mikky Pitkänena, který svému týmu zařídil bonusový bod.

Oceláři tak po dvou duelech v Lize mistrů mají na kontě jeden bod a jsou na třetím místě skupiny L. Kalpa dvěma body přeskočila Oceláře, ve vedení je Stavanger.

Jiří Kalous: Dnes jsme podali lepší výkon než v Norsku. O výsledku v tomto zápase rozhodly dvě hrubé chyby ve středním pásmu, které soupeř obě potrestal. Závěr byl z naší strany výborný, kdy jsme dotáhli nepříznivý stav 2:3. Škoda jen, že nám dnes nevyšly nájezdy.