Oceláři se z Litvínova vracejí s jedním bodem

06.01.2013 · Daniel Ježek
V rámci sedmatřicátého kola se Slezané představili na litvínovském ledě. Družině trenéra Turka vůbec nevyšel vstup do zápasu, když v devíti minutách inkasoval třikrát. Oceláři se ale zvedli a dotáhli zápas až do nájezdů. V nich byli šťastnější domácí hráči.
37.kolo, neděle 6.1.2013
Litvínov
6:5sn
Třetiny: 3:2, 1:2, 1:1 - 0:0  Branky a nahrávky: 1. Lukeš (Hübl, Majdan), 5. Ručinský (Hanzl, Stříteský), 10. Hübl (Lukeš), 33. Stříteský (Zeman, Hanzl.), 41. Kubát (Lukeš), nájezd Lukeš - 12. Adamský (Klimenta, Polanský), 19. Peterek (Varaďa, Květoň), 25. Adamský (Polanský), 33. Bonk, 59. Roth (Květoň, Polanský) . Rozhodčí: Pešina, Kalivoda – Ondráček, Bádal. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3554. Střely na branku: . Průběh utkání: 3:0, 3:4, 5:4, 5:5, 6:5.
Franěk (25. Nechvátal) - Jareš, Kubát, Stříteský, Zeman, Brejčák, Gula, Kousalík, K. Černý - Majdan, V. Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Ručinský - J. Černý, Piroš, Kubinčák - Baláž, Smolka, R. Pšurný.
Hrubec (5. Hamerlík) - Roth, Galvas, Hrabal, Zíb, Lojek, Klouček, Kania - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Peterek, Rákos - Klimenta, Polanský, Adamský - Hrňa, Orsava

Utkání mezi litvínovskou Vervou a třineckými Oceláři nakonec dopadlo lépe pro domácí tým. Slezané se ale hodně napracovali na to, aby získali alespoň jeden bod.

Oceláři totiž zcela zaspali úvod zápasu a po devíti minutách prohrávali 0:3. Skóre duelu v desáté vteřině otevřel František Lukeš, který propasíroval puk do branky pod Hrubcovým betonem. Taktovku poté stále drželi domácí hráči, ve čtvrté minutě přidali zásluhou Martina Ručinského druhý gól a vyhnali brankáře Hrubce na střídačku.

Do hry nastoupil Peter Hamerlík, ten než se však rozehřál, musel lovit puk z branky. Černou třineckou desetiminutovku završil třetím gólem Viktor Hübl, jenž využil zaváhání Slezanů při vlastní přesilovce.

Oceláři se ale nevzdali a ještě do konce první periody stáhli náskok Vervy na jedinou trefu. Dvanáctá minuta – branka Martina Adamského. Třinecký rychlonohý forward došťoural kotouč za Fraňka, regulérnost posvětil i videorozhodčí.

Hru poté trochu ovlivnily fauly na obou stranách, další gólová akce přišla až v devatenácté minutě. Na Fraňka vystřelil Varaďa, odražený puk zametl za hostujícího brankáře Jan Peterek.

Kýženého vyrovnání se Třinečtí dočkali v úvodu druhé dvacetiminutovky. Nádhernou individuální akci Polanského dovedl k dokonalosti Martin Adamský. Hostující gólman Franěk si při zákroku poranil koleno a musel střídat.

Oceláři poté dokázali strhnout vedení na svou stranu, když Radek Bonk sólem skrz celé kluziště využil početní výhodu. Vedení Slezanů ale nemělo dlouhého trvání, již za čtyřiadvacet vteřin dokázal tečí Zemanovy střely srovnat Matěj Stříteský.

Do závěrečné části se tedy vstupovalo za nerozhodného stavu. Ten ale také dlouho nevydržel. Domácí hráči dohrávali svou přesilovku a těsně po jejím skončení se popáté prosadili. Mezírku mezu Hamerlíkovými betony našel Karel Kubát.

V závěrečné desetiminutovce se Slezané snažili o srovnání stavu, to se jim povedlo až necelé dvě minuty před koncem. Po vhazování před litvínovskou brankou se kotouč dostal k Vladimíru Rothovi, který od modré propálil bezmocného brankáře Nechvátala.

Dramatické utkání dospělo až do prodloužení, ve kterém mohli rozhodnout domácí Lukeš, Pšurný, nebo za třinecké Polanský, ani jednomu se ale nepovedlo dostat kotouč do branky.

V nájezdech padlo celkem pět branek, rozhodnout musela až čtvrtá série. Vítězný nájezd nakonec zaznamenal František Lukeš, který tak Litvínovu vybojoval bonusový bod.

Vladimír Jeřábek (Verva Litvínov): Začali jsme dobře, ale zvrat nastal oslabením, kdy jsme inkasovali, a poté gólem na 2:3, kdy jsme špatně zahráli situaci kolem branky. Zápas se poté pro nás začal odvíjet špatně. Naštěstí jsme rychle vyrovnali na 4:4, když šel Třinec do vedení. V úvodu třetí třetiny jsme šli do vedení my, ale v závěru jsme inkasovali. Ten gól jsme dostat neměli. Nájezdy jsou loterie, jsme rádi že bereme dva body, ale mohli jsme mít i tři.

Pavel Janků (Oceláři Třinec): Měli jsme špatný vstup do zápasu, Litvínov vedl 3:0. Musím kluky pochválit, že ukázali charakter, dřeli, bojovali a vedli jsme 4:3, ale Litvínov vyrovnal a poté šel i do vedení. Kluci opět vyrovnali a bod jsme vydřeli. Nájezdy dopadly tak, jak dopadly. Zápas pro nás neskončil dobře a navíc máme zraněného Růžičku, snad bude v pořádku. S Bonkem to ale moc dobře nevypadá, budeme čekat, jak dopadnou vyšetření.