Oceláři si vyšlápli na mistra, z Litvínova vezou výhru 4:1!

04.10.2015 · Daniel Ježek
Osmé kolo nabídlo reprízu posledního finále. Hráči s dráčkem na hrudi zakončili na litvínovském ledě třízápasový venkovní trip, tečka to byla úspěšná. Oceláři odskočili do tříbrankového vedení, to si pohlídali až do konce a berou tři body.
8.kolo, neděle 4.10.2015
Litvínov
1:4
Třetiny: 0:2, 1:1, 0:1  Branky a nahrávky: 30. Jánský (Hübl) – 4. Irgl (Polanský, Hrubec), 7. Orsava (Irgl, Plíhal), 29. Klepiš (Polanský), 46. Dravecký (Irgl, Hrňa). Rozhodčí: Fraňo , Svoboda – Suchánek, Hynek. Vyloučení: 5:3, navíc Jurčík (LIT) 5 min + DKÚ. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 045. Střely na branku: 25:33. Zblokované střely: 13:3. Hity: 19:6. Vhazování: 26:43. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.
Janus – Kubát, Gula, Sklenička, Pavlík, Pavelka, Frolo – Lukeš, Hübl, Jánský – Trávníček, Hanzl, Martynek – Hořava, Gerhát, Písařík – Jurčík, Piroš, Řehoř
Hrubec – Doudera M., Klesla, Doudera L., Nosek, Linhart, Foltýn, Adámek – Orsava, Kreps, Irgl – Svačina, Plíhal, Klepiš, Rufer, Polanský, Hrňa – Chmielewski, Jašek, Dravecký – Rákos

Vstup do zápasu byl mnohem lepší v podání hostujícího celku. Oceláři si hned po dvou minutách vybojovali přesilovou hru, tu dokázali využít. Úvodní trefu zápasu obstaral Zbyněk Irgl, který si vybruslil od hrazení a střelou švihem propálil Januse.

Hráči s dráčkem na hrudi byli aktivnější i v dalším průběhu první třetiny. Po faulu Jurčíka měli k dispozici pětiminutovou přesilovku, tu přetavili v druhou branku. Prsty v tom měl opět Irgl, který naznačil střelu a našel na brankovišti volného Jakuba Orsavu. Třinecký forward usměrnil kotouč do odkryté branky - 0:2.

Verva se k ohrožení Hrubcovy klece dostávala spíše sporadicky. Za zmínku stojí snad jen pokusy Hanzla či Pavlíka. Ani jedna střela ale Hrubce nepřekvapila.

V úvodu prostřední dvacetiminutovky si Oceláři zkomplikovali situaci dvěma po sobě jdoucími vyloučeními. Verva měla k dispozici minutovou přesilovku pět na tři, tu ale zužitkovat nedokázala. Radovali se tak opět Slezané.

Jiří Polanský dokázal za domácí brankou využít zaváhání jednoho z obránců, poté namazal Jakubu Klepišovi, který z bezprostřední blízkosti zavěsil pod horní tyč.

Verva se probrala těsně před uplynutím poloviny zápasu. Střela Petera Jánského ze střední vzdálenosti zapadla do levého horního rohu Hrubcovy branky - 1:3.

Svěřenci trenérů Jiřího Kalouse a Václava Varadi si ale výsledek i nadále hlídali. Podstatně více práce měl Janus, Hrubec zasahoval spíše sporadicky. Litvínovští si navíc svou nedisciplinovaností sami vzali naději na snížení stavu.

V další početní výhodě, po vyloučení Lukeše, Oceláři předvedli nádhernou kombinaci na jeden dotek, kterou do brány zakončil Vladimír Dravecký.

Slezané již v posledních minutách nepřipustili žádné komplikace. Verva se nemohla dostat k většímu tlaku, vyloučení Jánského tři minuty před koncem definitivně pečetilo výsledek zápasu. Litvínov - Třinec 1:4.

Radim Rulík (trenér Litvínova): „Zápas rozhodly přesilovky. Třinec je sehrál výborně, tři ze čtyř gólů jsme dostali v oslabení. Vstup do zápasu jsme neměli špatný, ale pak nás přibrzdilo sedmiminutové oslabení. Třinec v něm dal dvě branky, uklidnil se a my jsme pak museli víc otevřít hru. Měli jsme dost šancí, abychom uhráli lepší výsledek než 1:4, ale neproměnili jsme je nebo soupeř stihl tělem střely zblokovat. Moc nám toho dnes do předbrankového prostoru neprošlo. Vídeň? Připravíme se na to jako na normální zápas, extraliga se také hrává v úterý, takže by v tom neměl být velký problém."

Jiří Kalous (trenér Třince): „Byl to hokej plný emocí, který jsme zvládli vítězně. Proměnili jsme úvodní dvě přesilovky, což nás hodilo trošku do klidu, zatímco domácí pak museli otevřít hru. Tlačili se dopředu a byl to hokej nahoru dolů. Ale ubojovali jsme to do vítězného konce, jsme za body odsud rádi. Na noc se přesouváme do Švédska, v letadle nebo možná až zítra se teprve začneme zabývat úterním utkáním, dosud byl pro nás prioritou dnešní zápas.“