Oceláři válí dále, poráží Litvínov a stoupají tabulkou!

05.10.2010 · Adam Sušovský
Třinečtí pokračují ve výborných výkonech a bodují pošesté v řadě. Tentokráte si poradili s Litvínovem na jeho ledě v poměru 4:2! O dvě branky se tvrdou ránou postaral Lukáš Zíb, poprvé se trefil také David Květoň.
8.kolo, úterý 5.10.2010
Litvínov
2:4
Třetiny: 2:1, 0:1, 0:2  Branky a nahrávky: 6. Hübl V. (Kroupa, Švarný), 15. Rindoš (Majdan) - 5. Zíb (Štach, Květoň), 35. Květoň (Peterek, McGregor), 51. Zíb (Polák, Kohn), 60. Bonk (Růžička, Zíb). Rozhodčí: Minář, Person - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 3421. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4.
Hübl - Švarný, Kubát, Kroupa, Gula, Skuhrovec, Jareš - Vopat, Lukeš, Gerhát, Rindoš, Černý, Hübl V., Jenáček, Kubinčák, Majdan, Trávníček, Kracík, Kafan.
Vojtek - Hrabal, Krajíček, Zíb, Vágner, Lojek, Štach, Mičulka, Hořava - Růžička, Polanský, Kohn, Peterek, McGregor, Květoň, Bonk, Polák, Varaďa, Adamský, Podešva, Hrňa.

Třinečtí po předlouhé cestě na sever Čech začali hodně aktivně a odměnou byla brzká branka. V první přesilovce zápasu se totiž od modré tvrdou bombou prosadil Lukáš Zíb. Ovšem jak rychle se Ocelářům povedlo vsítit, tak rychle také inkasovali. Přesně po třech minutách totiž rovněž v přesilovce překonal Martna Vojtka střelec Viktor Hübl.

Litvínovští, kteří do dnešního zápasu doma neztratili jediný bod, působili po vyrovnávací brance svěžejším dojmem. Výsledkem byly dvě velké šance. U obou byl Kracík, který nejprve do tutovky vybídl Kubinčáka, poté sám zakončoval. Ve druhém případě Vojtek nemusel vůbec zasahovat. Tlak Litvínova ale gradoval další přesilovkou. Tu Oceláři ještě ubránili, ale sotva Bonk naskočil na led, hosté vyrovnali. Z mezikruží pálil přesně Lukáš Rindoš.

Ve druhé části se dění na ledě změnilo. Oceláři utlumilli tlak domácích a byli to právě oni, kteří začali zlobit. V signalizované výhodě vychytal Hübl dvojici Varaďa-Polák, v následné přesilovce už ale lovit puk ze sítě musel. Peterek totiž skvěle našel Davida Květoně, který svou první trefou v sezóně srovnal skóre zápasu.

Třetí třetina začala tlakem Ocelářů, kteří však v první desetiminutovce mohli doplatit na nedisciplinovanost. Nejhůře jim bylo, když seděl na trestné lavici Květoň a dnes velmi aktivní Kracík střílel osamocený před Vojtkem. "Kokin" ovšem i v tomto případě hokejisty s dráčkem na prsou podržel.

A tak byl na tahu Třinec. Ten si se svou šancí počínal chladnokrevněji. V útočné třetině zapracovala souhra Vojtěcha Poláka a Lukáše Zíba a druhý jmenovaný po své neskutečné střele podruhé v zápase zvedal ruce nad hlavu. Třinečtí ale zdaleka neměli vyhráno. Litvínov nechtěl nechat hostům nic zadarmo a statečně bojoval. Chleba se však lámal zřejmě na začátku druhé poloviny závěrečné části, když hokejisté Třince ubráni, bez dvou vteřin, dvouminutové oslabení 3 na 5.

A protože se v závěru zápasu nepodařilo skvělého Vojtka překonat ani Hüblovi a Lukešovi, mohl Radek Bonk pečetit skóre střelou do prázdné branky. Oceláři si připisují další tři cenné body, pokračují v šest zápasů dlouhé bodové sérii a posunují se o skóre na druhé místo za Vítkovice!

Jiří Kučera (HC Benzina Litvínov):
Neodehráli jsme vyloženě špatné utkání, měli jsme dostatek šancí. Na druhou stranu jsme ve druhé třetině polevili v aktivitě a soupeř nás dostal pod tlak, což plynulo i z našich tří vyloučení. Poslední třetina byla vyrovnaná, ale v koncovce se nám nedařilo.

Břetislav Kopřiva (HC Oceláři Třinec):
První třetina nebyla z naší strany moc dobrá, úsilí hráčů nebylo takové, jaké být mělo. To se po přestávce změnilo a získali jsme převahu. V závěru při nás stálo i štěstí, zvláště při dlouhém oslabení tři na pět. Jsme rádi za body a také za to, že se nám už počtvrté v sezoně podařilo otočit zápas, ve kterém jsme prohrávali. Stojí to však spoustu sil.