Oceláři zvítězili nad partnerským Frýdkem

17.08.2021 · Daniel Ježek
Třetí přípravné utkání sehráli hráči s drakem na prsou na ledě partnerského celku z Frýdku-Místku. Po bezbrankové první třetině se Oceláři prezentovali čtyřmi trefami a zapsali první vítězství v přípravných duelech. Brankář Lukáš Daneček vychytal čisté konto.
příprava, úterý 17.8.2021
Frýdek-Místek
0:4
Hala Polárka
Třetiny: 0:0, 0:2, 0:2  Branky a nahrávky: 28. Ramik (Michálek, Peterek), 40. Kundrátek (Hrňa, Nestrašil), 49. Christov (Kundrátek, Zahradníček.), 52. Hrňa (Nestrašil, Kundrátek). Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 393. Průběh utkání: 0:4.
HC Frýdek-Místek: Foltán – Teper, Z. Malík, Zbořil, Ciura, Adámek, Krenželok – Komorski, M. Zabloudil, Čmiel, Klimša, Łyszczarczyk, Matiaško, Blaško, Macháček, Bartoš.
HC Oceláři Třinec: Daneček – Jaroměřský, Adámek, Zahradníček, Kundrátek, Michálek, Matyáš – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Kurovský, Nestrašil, Kofroň – Christov, Peterek, Ramik – Hrňa.

Úvodní třetina přípravného utkání mezi Frýdkem-Místkem a Třincem začala ve vlažnějším tempu, slušně zaplněná Hala Polárka na první větší příležitosti čekala do sedmé minuty. Oceláři se poprvé v duelu provinili proti pravidlům, domácí tak měli příležitost první přesilové hry. Frýdečtí hokejisté se drželi v útočném pásmu, na brankáře Danečka vyslali několik střel, ani jednou ale nemířili přesně.

V jedenácté minutě zahrozili také mistrovští Oceláři, ani jejich útočná snaha ale první branku nepřinesla. Za další tři minuty se do dobré šance dostal Michal Kovařčík, svou akci ale k dokonalosti nedotáhl, když netrefil branku. Třinečtí byli ve druhé polovině první periody aktivnějším týmem, akce Nestrašila nebo Chmielewského ale gólem neskončila. Do kabin se tak po první dvacetiminutovce šlo za bezbrankového stavu.

To prostřední dějství nabídlo více zajímavých akcí. Hned ve dvaadvacáté minutě slibně zakončoval třinecký Kofroň, gólman Frýdku Foltán ale dokázal zasáhnout ramenem. V dvacáté šesté minutě pak domácí slavili vedoucí branku, tu ale sudí neuznali, neboť byla dosažena rukou. O dvě minuty později už padl regulérní gól. Oceláři předvedli úspěšnou útočnou akci, na jejímž konci stál Michal Ramik, který protlačil kotouč do sítě domácího týmu.

Hráči s drakem na prsou mohli své vedení navýšit v následné přesilovce po faulu Krenželoka, Třinečtí ale tuto možnost nevyužili. Necelé dvě minuty před koncem pak na trestnou lavici usedl domácí Łyszczarczyk, Oceláři tentokráte dokázali udeřit. Pouhou vteřinu před koncem přesilové hry se od modré nenápadnou střelou prosadil Tomáš Kundrátek.

Frýdek-Místek chtěl v úvodu poslední třetiny korigovat nepříznivý stav utkání, akce Ciury v útočném pásmu ale úspěch nepřinesla. Na druhé straně pak postupně zahrozili Ramik, Chmielewski a Nestrašil, třinecké vedení se ale nenavýšilo. V šestačtyřicáté minutě na trestnou lavici usedl Peterek, Rysi v početní výhodě vyvinuli velký tlak, Danečka ale nepřekonali. V čtyřicáté deváté minutě pak udeřili hosté. Kundrátek krásným pasem přes útočnou třetinu našel volného Víta Christova, který nadvakrát překonal brankáře domácích.

Frýdečtí mohli na třetí branku Třince odpovědět při akci Zabloudila, domácího forvarda ale zastavil pozorný Daneček. Oceláři pak v dvaapadesáté minutě přidali další trefu, po přihrávkách Kundrátka a Nestrašila se z mezikruží prosadil Erik Hrňa. Do závěrečného hvizdu se již skóre utkání nezměnilo, Oceláři tak v přípravném období zapsali první vítězství.

Marek Zadina (HC Oceláři Třinec): „Utkání splnilo naše očekávání. Frýdek hrál velmi dobře, dobře bruslil, naše povinnost byla zvítězit. Byly tam i dobré věci, od půlky zápasu jsme hru kontrolovali, soupeře jsme přehrávali. Musíme se ale více tlačit do brány a vytvářet si více šancí. Ty pak musíme zakončovat, být produktivnější a dávat více branek.“