Ofenzivní mašina opět k nezastavení! Oceláři rozebrali Zlín!

28.11.2014 · Daniel Ježek
V posledním domácím zápase v první polovině extraligy se Oceláři postavili mistrovskému Zlínu. Dlouho vyrovnané utkání rozhodli domácí hráči až v závěrečné periodě, když hostujícího brankáře překonali třikrát. Také v tomto zápase se Slezanům vedlo v přesilovkách, opět využili čtyři příležitosti.
25.kolo, pátek 28.11.2014
Zlín
6:2
Třetiny: 1:1, 2:1, 3:0  Branky a nahrávky: 11. Adamský (Polanský, Galvas), 28. Roth (Klepiš), 40. Klepiš (Dravecký), 53. Dravecký (M. Doudera, Polanský), 55. Rufer (Žejdl, Klepiš), 56. Roth (Rákos, Klepiš) – 1. Veselý (Čajánek, Žižka), 33. Žižka (Čajánek, Veselý) . Rozhodčí: Konc, Kubuš – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:9. Využití: 4:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 872. Střely na branku: 38:26. Zblokované střely: 7:11. Hity: 18:14. Vhazování: 48:33. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.
Hrubec – Linhart, Roth, Trončinský, Nosek, M. Doudera, Matyáš, Galvas – Orsava, Rákos, Hrňa – Adamský (A), Polanský (C), Klepiš – Rufer, Žejdl, Dravecký – Matuš, Růžička, Chmielewski.
Kašík – Řezníček, Marušák (A), Horák, Kotvan, Valenta, Žižka – Köhler, Leška (A), Ondráček – Říčka, Vlach, Holík – Veselý, Čajánek (C), Svoboda – Sedláček, Šťastný, Kubiš.

Utkání mezi Oceláři a Zlínem začalo pěkně zostra. Již po dvaačtyřiceti vteřinách se měnilo skóre duelu, jako první se prosadili hosté. Čajánek přikopl puk rozjetému Ondřeji Veselému, který propálil Hrubce pod lapačkou.

Slezané se do hry dostávali o poznání pomaleji. Rychlé pokusy Orsavy či Klepiše brankáře Kašíka nepřekonaly. Domácí se tak brankové radosti dočkali až po uplynutí poloviny první dvacetiminutovky. Rychlou souhru předvedla Polanského formace, na jejím konci byla prudká a přesná rána Martina Adamského. Kašík byl bez šance.

Hned vzápětí mohl skóre zápasu otočit Rufer, v průniku ale trefil jen beton hostujícího gólmana. Oceláři si v šestnácté minutě zahráli první přesilovku, skóre se mohlo měnit na obou stranách. Nosek netrefil ideálně Klepišovu výzvu, na druhé straně unikl Vlach. Ten si celou situaci po faulu Adamského zopakoval při trestném střílení, na Hrubce ale nevyzrál.

Ve druhé třetině se hra pěkně přiostřila, rozhodčí v prostřední části rozdali hned deset menších trestů. Vícekrát pykali Zlínští, Oceláři si dvakrát zahráli přesilovku pěti proti třem. V té první, dvouminutové, se Ocelářům nevedlo. Trončinského střela šla mimo, Klepiše pak vychytal Kašík.

Branky se tak hráči s dráčkem na hrudi dočkali až při druhé dvojnásobné přesilovce. V osmadvacáté minutě se kotouč dostal k Vladimíru Rothovi, který bombou od modré propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:1.

Po pěti minutách už ale bylo skóre opět vyrovnané. Hosté hráli v početní výhodě, kdy se od modré prosadil Tomáš Žižka. Domácí hokejisté se ale s vyrovnaným stavem nechtěli smířit. Jejich dobrý pohyb pramenil v další přesilovku na konci druhé periody, tu devatenáct vteřin před druhou sirénou od modré zužitkoval Jakub Klepiš - 3:2.

Poslední dvacetiminutovka nabídla své důležité věci až po uplynutí osmi minut. Nejprve mohli hosté zásluhou Holíka srovnat, jeho prudká střela z mezikruží ale nebyla přesná. Oceláři se v jednapadesáté minutě dostali do své osmé početní výhody, tu se jim také povedlo využít. Byť to nevypadalo nikterak nadějně, pouhé dvě vteřiny před vypršením Vlachova trestu se z první trefil Vladimír Dravecký - 4:2.

Klid na třinecké hokejky pak v pětapadesáté minutě přinesl Adam Rufer. Ten využil Kašíkova zaváhání po střele Žejdla a dopravil kotouč do odkryté branky. Konečnou podobu skóre pak v další minutě v přesilovce stanovil Vladimír Roth. Třinecký bek pálil od modré do odkryté branky – 6:2. Kašík pak své místo přenechal Hromadovi.

V samotném závěru si ještě Šimon Hrubec vylepšil své statistiky, když vychytal tutovku Čajánka střelu Vlacha. Oceláři si už utkání pohlídali a dokráčeli ke třem bodům.

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): Po rychle inkasované brance jsme se opět dostali do menší díry. V první třetině jsme nebyli lepším týmem. Pak jsme ale dobře zvládli přesilové hry, kterých bylo spoustu. To jednoznačně rozhodlo o dnešním vítězi.

Rostislav Vlach (PSG Zlín): Utkání bylo do konce druhé třetiny vyrovnané, tam nás zlomila přesilovka pět na tři. V poslední třetině už jsme to nedokázali dorovnat, dostali jsme navíc další góly a Třinec odskočil. Prohráli jsme si to zbytečnými fauly.