Prostřední třetina vzala Třinci výhru, body berou Chomutovští

02.11.2012 · Martin Stebel
Oceláři sehráli další neúspěšný duel na ledě soupeře a tentokrát podlehli Chomutovu po výsledku 3:5. O osudu střetnutí definitivně rozhodla druhá třetina, kterou domácí zvládli poměrem 4:0. Branky hostí postupně zaznamenali Marek Zagrapan, Lukáš Zíb a Václav Varaďa.
18.kolo, pátek 2.11.2012
Chomutov
5:3
Třetiny: 1:3, 4:0, 0:0  Branky a nahrávky: 8. Hruška (Hromas), 21. Zálešák (Jurčina, Hruška), 24. Kraft (Jurčina, Hřebejk), 29. Gajovský (Duda), 34. Duda (Gajovský) - 2. Zagrapan (Květoň, Polanský), 11. Zíb (Bonk, Růžička.), 17. Varaďa (Zíb, Bonk) Rozhodčí: Turčan, Šindler - Kajínek, Podrazil Vyloučení: 4:5, navíc Varaďa (TŘI) a Rutta (CHM) 10 minut OT Využití: 0:0 V oslabení: 1:0 Diváci: 4591 Střely na branku: 40:33 Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 5:3.
Kostúr (21.Řehoř) - Pulpán, Palin, Mrázek, Jurčina, Lučka, Rutta, Bartejs, Rýgl - Hřebejk, Kraft, Frolík - Ton, Zálešák, Hruška - Hromas, Sikora, Lušňák - Procházka, Gajovský, Duda
Hrubec (29.Hamerlík) - Zíb, Hrabal, Galvas, Roth, Klouček, Lojek, Galvas, Ovčačík - Růžička, Bonk, Varaďa - Květoň, Peterek, Adamský - Kimenta, Rákos, Polanský - Zagrapan, Orsava, Hrňa

Zápas začal lépe pro hosty, když už ve druhé minutě využil závar před domácí brankou Marek Zagrapan a proměnil tak první šanci Ocelářů v utkání – 0:1.

O chvíli později mohli hosté přidat další branku. Střela Adamského však trefila Kostúra do masky. Následně mohli vyrovnat domácí. Frolík našel přihrávkou Hrušku, který trefil pouze beton brankáře Hrubce.

Piráti se dále hnali za vyrovnáním. Ve vlastním oslabení Kraft našel volného Frolíka, který netrefil podle svých představ. O chvíli později už se domácí ve vlastním oslabení dočkali. Hromas vybídl ke skórování Davida Hrušku, který si sklepnul kotouč a po té už neměl problém se zakončením – 1:1.

Další branku mohl přidat v dalším oslabení Duda, který ale na dvakrát Hrubce nepřekonal. Oceláři však svoji přesilovou hru dokázali využít, když hosty poslal opět do vedení nekompromisní střelou od modré čáry Lukáš Zíb – 1:2.

Domácí si vytvářeli slibné akce, které ale nedokázali proměňovat. Nejprve pokus Sikory vyrazil Hrubec svým betonem, následně chytil i slibnou střelu Gajovského. A tak přišel pro domácí trest v podobě třetí branky Ocelářů, když střelu od Zíba tečoval Václav Varaďa a navýšil tak vedení hostů na rozdíl dvou branek – 1:3.

Do druhého dějství připravil Jiří Doležal změnu v domácím brankovišti, když Kostúra vystřídal Řehoř. Lepší začátek třetiny si snad domácí nemohli přát. Střelu Jurčiny Hrubec ještě vyrazil, na následnou dorážku Miroslava Zálešáka byl však krátký – 2:3.

O chvíli poté už bylo vyrovnáno. Nahození Jurčiny na Hrubce tečoval mezi betony domácí kapitán Milan Kraft, který tak vyrovnal na 3:3.

Domácí pokračovali v tlaku a chtěli přidat čtvrtou branku. Frolík vybojoval kotouč v útočném pásmu, vyzval ke skórování Krafta, který byl před brankou úplně sám. Puk mu ale sjel z hokejky a tak se skóre neměnilo.Nerozhodný stav však netrval dlouho. O tři minuty později se domácí fanoušci dočkali čtvrté branky. Duda zpoza branky našel nikým nehlídaného Nikolu Gajovského, který se nemýlil a svoji brankou otočil průběh utkání – 4:3. Po této brance došlo ke střídání brankářů i na druhé straně. Hrubce nahradil Hamerlík.

Piráti během osmi minut otočili utkání na svoji stranu. Byli to opět domácí, kteří vstřelili další branku. Aktéři čtvrté branky si vyměnili své role. Gajovský našel zpětnou přihrávkou z rohu úplně volného Radka Dudu, který překonal Hamerlíka – 5:3.

Do třetí třetiny Piráti nastoupili s tím, že musí výsledek udržet, což se jim podařilo a další branky jsme se již nedočkali. Na začátku poslední části se o snížení pokoušel hostující Květoň, když po jeho střele zazvonila tyč domácí branky.

Piráti vítězí nad Oceláři 5:3 a po devíti zápasech se tak dočkali plného bodového zisku.

Mikuláš Antonik (Chomutov): V první třetině jsme nebyli důrazní, stále jsme jen postávali, koukali a podle toho také výsledkově dopadla. V druhé třetině se to absolutně otočilo, začali jsme hrát agresivně, více bruslit, tlačili jsme se do brány a samozřejmě to pak bylo hned vidět. Jsme rádi, že se nám podařilo zápas otočit, protože po první třetině to nevypadalo, ale ukázali jsme velkou morálku a dnes si stoprocentně tři body zasloužili.

Josef Turek (Třinec): Utkání jsme nepodcenili, do Chomutova jsme přijeli o den dřív. První třetina byla proto dobrá, bohužel nás to ale uspokojilo. Soupeře jsme pustili do hry hned v prvním střídání, pak jsme ještě vyrobili několik chyb, které Chomutov potrestal. Udělali jsme redukce v sestavě, měli několik šancí, ale výsledek už se nám zvrátit nepodařilo.