Šlágr kola pro Třinec: Oceláři otočili zápas se Spartou a vítězí 4:2

29.10.2021 · Patrik Stankov
Třinecká vítězná série pokračuje, Oceláři vyhráli už pošesté v řadě a dál se suverénně drží na čele tabulky: Jejich fantastickou formu tentokrát odskákala Sparta. Ve šlágru kola ji Oceláři ve skvělé atmosféře na domácím ledě vyřídili 4:2.
19.kolo, pátek 29.10.2021
Sparta Praha
4:2
Třetiny: 0:1, 3:0, 1:1  Branky a nahrávky: 24. Vrána, 29. Vrána (Zahradníček), 34. Růžička (Kundrátek), 48. Martynek (R. Szturc, Kundrátek) – 6. E. Thorell (M. Řepík, T. Pavelka), 55. E. Thorell (M. Jandus, Šmerha). Rozhodčí: Hejduk, Kubičík – Brejcha, Pešek. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 239. Střely na branku: 24:33. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2.
Mazanec – D. Musil, Kundrátek, M. Doudera, M. Adámek, Jaroměřský, Zahradníček, J. Michálek – Miloš Roman, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – Hrehorčák, A. Nestrašil, O. Kovařčík – O. Šedivý, Marcinko, Kofroň – Martynek, R. Szturc, Dravecký (A).
Žukov – T. Pavelka, Moravčík, Tomáš Dvořák, M. Jandus, Mikliš, Jurčina (A) – E. Thorell, R. Horák, M. Řepík (C) – D. Kaše, F. Chlapík, Šmerha – Z. Doležal, Zikmund, J. Konečný – Prymula, Hašek, T. Jandus.

S pěti vyhranými zápasy v řadě vstupovali do zápasu nabuzení Oceláři. Ti ve šlágru 19. kola přivítali na domácím ledě hokejisty pražské Sparty, kteří v posledních dvou zápasech prohráli na ledě Plzně a Olomouce. V domácí sestavě došlo k mírným změnám oproti minulému utkání. Marka Daňa vystřídal v první formaci Miloš Roman a ve čtvrté formaci se poprvé v letošní sezóně objevil Rostislav Martynek.

Do utkání vstoupily oba celky hrou plnou nepřesností. V první pětiminutovce nebyla k vidění žádná vyložená šance. Zaplněná Werk aréna ztichla v 6. minutě, kdy se po vyhraném buly Sparty dostal k puku Tomáš Pavelka, jenž přihrál puk na modrou čáru Michalovi Řepíkovi. Ten se odhodlal ke střele od modré čáry a povedenou tečí překonal bezmocného Mazance Erik Thorell. Vstřelená branka hosty nakopla a hned o minutu později se do šance řítil David Kaše, který však stíhaný domácím obráncem nedokázal puk propasírovat do brány. Oceláři začali výrazně ohrožovat hostující svatyni až od 12. minuty. Byl to Andrej Nestrašil, který po úspěšném souboji s protihráčem vybídl ke skorování osamoceného Tomáše Kundrátka. Ten však z mezikruží nedokázal propálit skvěle připraveného Maksima Žukova. Kdo si myslel, že tlak domácích bude pokračovat, bohužel se mýlil. Otěže znovu přebrali hosté a byl to Mazanec, který dokázal postupně vychytat pokusy Řepíka a Chlapíka. V 15. minutě měli jít domácí do první početní výhody v utkání, kdy rozhodčí odpískal podražení na Petra Vránu. Zmíněný domácí hráč ukázal gesto fair-play a avizovaný faul byl zrušen. Do konce první třetiny se do větší šance dokázal dostat už jen Ondřej Kovařčík, velmi pozorný Žukov ale dokázal vedení hostů udržet.

Druhá třetina měla zcela odlišný začátek. Oceláři vstoupili do třetiny velice aktivně a vyrovnání skóre bylo brzy na světě. Před bránu se řítil Petr Vrána, který i přes hlouček hráčů před bránou dokázal se štěstím protlačit puk za záda Žukova. Zrychlená přechodová fáze a aktivní napadání nebraly konce a ve 29. minutě šli domácí do zaslouženého vedení. Jan Zahradníček z otočky nahodil puk od modré čáry a byl to znovu Petr Vrána, kdo tečoval kotouč a připsal si druhou branku v utkání. Minutu na to další střelu vyslal Marián Adámek, nastřelil jen tyč. Třetí branku pak domácí vstřelili v početní výhodě. Špatného postavení hostující obrany využil Martin Růžička a rozjásal Werk Arénu již potřetí. Do konce druhého dějství zůstalo skóre 3:1, když se žádný z týmu nedokázal dostat do vyloženější šance.

Do třetího dějství šli tedy Oceláři s dvoubrankovým vedením a byli to znovu oni, kdo diktoval hru. Hned v úvodu se po souhře Martina Růžičky a Miloše Romana dostal druhý zmiňovaný ke střele, hostující brankář si však připsal veledůležitý zákrok a držel hosty stále nad vodou. Za hlasitého povzbuzování se domácí tlačili k jedné šanci za druhou, Maxim Žukov však ukazoval proč je jedničkou a vytahoval famózní zákroky. Jestli dnes někdo mohl děkovat za důvěru trenérovi, byl to Rostislav Martynek. Ten se v čase 47:58 dostal k puku po střele aktivního Tomáše Kundrátka a dokázal obstřelit rozhozeného Žukova. Při svém prvním startu za áčko Ocelářů v letošní sezóně si tak ihned připsal první vstřelený gól. Také hosté se snažili propasírovat puk za Mazance a to se jím po sérii pokusů povedlo. Nedůsledné hry domácích v obranné části využil v čase 54:00 Erik Thorell, který povedenou střelou pod víko snížil stav utkání na 4:2 a dal hostům poslední naději ke zvrácení skóre. Hostům se podařilo v oslabení dostat k zakončení, Michal Řepík ale nepotvrdil roli kanonýra a minul domácí svatyni. Tři minuty před koncem sáhl hostující trenér ke hře bez brankáře a tato část jednoznačně patřila hostům. Do velké šance se dostal dvě minuty před koncem hostující Thorell, který tečoval střelu Tomáše Dvořáka jen do horní tyče Mazancovy brány.

Oceláři dokázali hostující tlak přečkat a vítězstvím 4:2 si tak připisují již šestou výhru v řadě a důležité tři body do tabulky Tipsport extraligy.

Marek Zadina (HC Oceláři Třinec): “Výkon, který jsme předvedli v první třetině, byl z naší strany naprosto špatný. Neměli jsme vůbec nic a mohli jsme být rádi, že Sparta nedokázala proměnit své šance a neodskočila nám na rozdíl dvou branek. Ve druhé třetině jsme začali vyhrávat osobní souboje, lépe jsme bruslili a rychlými góly se nám podařilo převrátit vývoj utkání na naši stranu. Zbytek zápasu byl již z naší strany povedený, dokázali jsme uhájit vítězství, za což jsme rádi.”

Jaroslav Hlinka (HC Sparta Praha): “První třetina byla z naší strany velmi slušná, šli jsme do vedení a měli jsme tam i další šance, bohužel se nám je nepovedlo proměnit. Ve druhé třetině se zápas vyrovnal, Třinec proměnil své šance a šel následně do zaslouženého vedení a od té doby jsme již tahali za kratší konec. Za stavu 4:1 jsme se pokusili o nějaký zvrat, silu jsme však měli jen na snížení a Třinec si vítězství zkušeně pohlídal.”