Stobodová hranice pokořena - Plzeň kontra Oceláři 4:6!

11.02.2015 · Martin Stebel
Potlesk ve stoje! Ani po reprezentační přestávce Oceláři nepolevují v úspěšném tažení. Na ledě plzeňské Škody byla k vidění ofenzivní přestřelka, ze které vzešli vítězně hokejisté Třince. Zásluhou středečního triumfu Oceláři překročili v tabulce magickou hranici sto bodů. Uctivá poklona a hluboký respekt, pánové!
45.kolo, středa 11.2.2015
Plzeň
4:6
Třetiny: 2:4, 2:1, 0:1  Branky a nahrávky: 6. Lev (Mozík, Kadlec), 8. Jeřábek (Kadlec, Bližňák), 30. Lev (Mozík, Kratěna), 33. Simon (Kratěna, Lev) – 2. Nosek (Plíhal, Ružička), 9. Rákos (Plíhal), 19. Plíhal (Hrabal, Hrňa), 20. Dravecký (Polanský, Žejdl), 30. Žejdl (Polanský, Dravecký), 52. Orsava (Hrňa) Rozhodčí: Polák, Pavlovič – Jelínek, Špůr Vyloučení: 5:9 + Pulpán (PLZ) 10 min Využití: 3:1 Diváci: 4411 Střely na branku: 29:33 Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4, 3:4, 3:5, 4:5, 4:6 Nejlepší hráči utkání: Jakub Lev – Šimon Hrubec
Machovský (21. Mensator) – Jeřábek "A", Kadlec "A", Pulpán, Mozík, Moravčík, Kubka, Sklenička – Johnson, Simon, J. Sýkora – Schleiss, Bližňák, Kratěna "C" – Lev, Culek, Kubalík – Hollweg, T. Sýkora, Balej
Hrubec – Klesla "C", Hrabal, Linhart, Galvas, M. Doudera, Nosek, Trončinský – Orsava, Kreps, Hrňa – Žejdl, Polanský "A", Dravecký – Ružička, Plíhal, Rákos – Matuš, Růžička, Cienciala

Vstup do duelu po poslední reprezentační přestávce vyšel lépe hostům – ti se už po minutě a půl dostali do vedení, když David Nosek zblízka prostřelil Machovského - 0:1! Domácí ale našli bleskovou odpověď, a to hned dvojnásobnou. Nejprve v přesilové hře srovnal skóre utkání pohotovou tečí Mozíkovy střely Jakub Lev - 1:1, poté v osmé minutě podruhé překonal Hrubce od modré čáry Jakub Jeřábek - 2:1. Jenže minutu poté bylo opět vyrovnáno, když Daniel Rákos využil přistrčení Plíhala a podruhé donutil plzeňského gólmana lovit puk z vlastní sítě - 2:2! Do kabin se ale rozhodně za vyrovnaného stavu nešlo. V 19. minutě se Třinečtí díky Tomáši Plíhalovi prosadili v početní výhodě - 2:3! A po dvaceti vteřinách nechali indiáni přes tři hráče operující v mezikruží vystřelit Vladimíra Draveckého, který zvýšil už na 2:4!

Gólové hody pokračovaly i v druhé třetině. Indiáni nabuzení po přestávce vlétli na svého soupeře a snažili se Mensatorovi, který nahradil v brance Machovského, ulehčit aklimatizování na ledě. Skóre se však hýbalo až v polovině dvacetiminutovky. V plzeňské přesilovce vystřelil Mozík od modré čáry a před brankou se k dorážce dopracoval Jakub Lev, který zaznamenal druhou trefu v duelu - 3:4. Nadšení z kontaktní branky ale indiánům nevydrželo dlouho, neboť hrubě chybovali v obranném pásmu, čehož využil Lukáš Žejdl povedenou ranou z ostrého úhlu - 3:5!

Domácím se před pauzou podařilo vstřelil ještě jednu trefu. A jak jinak než v přesilovce, tentokrát o dva muže v poli. Oku lahodící akci do prázdné klece po Kratěnově finální nahrávce zakončil reprezentant Dominik Simon - 4:5.

Od úvodního vhazování poslední třetiny byla na domácích patrná touha po vyrovnání. Proti ale byli jednak obětaví hráči Třince v poli, tak výborný a spolehlivý Hrubec. Indiáni zamkli svého soupeře ve dvou početních výhodách, vymýšleli jednu kulišárnu za druhou, avšak netrefovali branku nebo jen její střed. A tak se znovu potvrdila otřepané, ale tolik platné klišé – nedáš, dostaneš. Mensator za brankou neřešil rozehrávku ideálně, poslal kotouč do rohu, kde operoval Erik Hrňa. Ten sice vracejícího se plzeňského gólmana neprostřelil, vypadlý puk však pohotově našel Jakub Orsava a zdvojnásobil vedení Ocelářů - 4:6! Možný plzeňský tlak si modrobílí z poloviny pokazili sami, když čtyři minuty před třetí sirénou usedl na trestnou lavici Jeřábek. Oceláři ale nabídnutou příležitost nevyužili, a tak Západočeši odvolali Mensatora z branky a zkusili štěstí v šesti. Jenže to se na domácí neusmálo. Oceláři středeční výhrou překročili stobodovou hranici a indiáni odešli z vlastního ledu s prázdnou.

Michal Straka (trenér Plzně): "My samozřejmě spokojení nejsme. Ale viděli jsme útočný hokej, bylo to dobré utkání. Bohužel jsme dali čtyři góly a soupeř šest, což je na domácí zápas moc. Šest gólů jsme dostali v Boleslavi. Nechtěl bych to házet jen na gólmany, s nimi si promluvíme, ale byly to i laciné góly. Pozitivní je aspoň to, že jsme to nevzdali. Vždy jsme se dotahovali a chtěli dát kontaktní gól. Věřili jsme, že zápas zvrátíme, ale bohužel jsme dostali šestý gól a už jsme to nezvládli. Musíme se z toho poučit, hlavně nás to nesmí srazit."

Václav Varaďa (asistent trenéra Třince): "Mně se to bude hodnotit dobře. Po pauze jsme přijeli do Plzně pro bodový zisk, tři body nás těší. Podle mě jsme byli malinko lepší při hře pět na pět, šancí jsme měli dost. Dali jsme ale i šťastné góly. Skoro pokaždé, když se Plzeň snažila dotáhnout a cítila šanci na návrat, jsme byli schopní dát branku a zase odskočit. Na to, že to bylo utkání po tak dlouhé pauze, mělo dobrou kvalitu."